WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 7/2022 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2022
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Przewodnik Katolicki 7/13.02.2022
 
Tragedia z tezą
Co tak naprawdę wiemy w sprawie pani Agnieszki z Częstochowy i na czym polega mądry pro-life? Rozmowa z Marcinem Nowakiem z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka
 
Importowane świętowanie
Walentynki to jedno z opanowujących cały świat świąt, które wykreowali specjaliści od marketingu. Także w Polsce to coraz popularniejszy zwyczaj, a i w Kościele w naszym kraju coraz częściej traktowane są raczej jako duszpasterska szansa niż jako zagrożenie.
 
Autorytet po kryzysie
Kiedy wobec autorytetu wysuwane są poważne (słuszne lub nie) zastrzeżenia natury moralnej – jak choćby w przypadku Jeana Vaniera, Jana Pawła II, zakonu dominikanów czy ostatnio papieża Benedykta XVI – pojawia się problem. Co wówczas dzieje się z ludźmi, dla których głos autorytetu był ważny?
 
Grzech czy odruch podświadomości?
Wiele z tego, co uważamy za grzech, to rozpaczliwe ucieczki, kompulsje, nawykowe odruchy bezsilności, wyćwiczone przez trening i podświadomość strategie uśmierzania wewnętrznego bólu, pustki, samotności, braku sensu i kierunku w życiu.
 
Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem
Każdej zimy słyszymy, że Polska jest ciemnoczerwoną plamą na mapie Europy. To ostrzeżenie o realnym zagrożeniu, jakim dla naszego zdrowia i życia jest wysoki poziom zanieczyszczeń powietrza. Wielokrotne przekroczenia norm nie są u nas zimą niczym wyjątkowym.
 
Konwój wolności
Wielka akcja protestu w Kanadzie trwa, przemilczana lub marginalizowana przez światowe media. „Konwój wolności” informuje nas o stanie obywatelskich swobód, w jakim dzisiaj wszyscy się znajdujemy.
 
Potencjał bez barier
– Nas, osób z niepełnosprawnością, jest za mało na ulicach, sami utwierdzamy siebie i innych w przekonaniu, że lepiej zostać w domu i nic nie robić, a jeżeli pracować, to zdalnie, byle tylko nie narzucać się nikomu – rozmowa z Arkiem Warchałem, który wraz z Fundacją Życie Pełne Możliwości tworzy projekt Niepełnosprawni Pełni Możliwości.
 
Miłość – poza „chemię związku”
To nie „niezgodność charakterów” jest przyczyną rozpadu wielu związków, ale fakt, że się nad nią nie pracuje. Jednak moment odkrycia tej niezgodności – która tak naprawdę istniała od początku, bo mamy różne charaktery, osobowości, doświadczenia – to faza miłości, która daje największe szanse rozwoju.
 
Przebaczenie kosztuje
Bohaterowie Odkupienia przeszli piekło. Jedni – nagłej utraty dziecka. Drudzy – odkrycia, że wychowali dziecko na mordercę bez skrupułów. W tym cierpieniu obie pary rodziców odnajdują nić, która daje szansę na ocalenie ich samych… Przebaczenia?
 

INNE WYDANIA
CENA

7,00 zł

Nowe Towar dostępny 6,00
CENA DETALICZNA7,00 zł
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję