T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

ZAWSZE

Judasz Audiobook MP3

Tosca Lee

ISBN:
978-83-8065-043-5
Tłumacz:
Anna Wawrzyniak-Kędziorek
Rok wydania:
2016
Seria:
Na osi czasu
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Czas nagrania:
11 h 2 min
Rodzaj:
AUDIOBOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

ZŁODZIEJ. KŁAMCA. ZDRAJCA… PRZYJACIEL?

Tosca Lee, wielokrotnie nagradzana pisarka, autorka licznych bestsellerów, zagląda do serca i umysłu Judasza – człowieka, którego imię stało się synonimem zdrajcy. Pyta: Co skłoniło go do wydania Jezusa? I pozwala nam spojrzeć na czyn Judasza w świetle jego oczekiwań oraz w kontekście świata i kultury, w jakich przyszło mu żyć. Pozwala odczuć ówczesne wołanie całego narodu – o wolność, o zbawienie, o prawdziwego Mesjasza. I obawy tego narodu, bo przecież tylu mesjaszów już zawiodło ich nadzieje. Judasz to powieść wizjonerska, a zarazem historycznie dokładna, aż po najdrobniejsze szczegóły. Mistrzowska narracja, która wyszła spod pióra jednej z najbardziej utalentowanych pisarek naszych czasów.

SERIA NA OSI CZASU

Nowa seria beletrystyczna, przybliżająca czytelnikom świat biblijny oraz początki chrześcijaństwa. Jej główne atuty to wiarygodne portrety psychologiczne, wielowymiarowi i wyjątkowi bohaterowie, dbałość o realia epoki, a przede wszystkim dynamiczna narracja. To książki, które czyta się jednym tchem.

„Judasz”, powieść osadzona w realiach historycznych, jest pierwszą książką z nowej serii.

Nagrody:
Finalista INSPY Award?
finalista Christian Retailing’s Best Award
Lime Award for Excellence in Fiction
Christian Book Award
ECPA Award
Lista najlepszych książek w kategorii „beletrystyka chrześcijańska” magazynu „Library Journal”

51

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

Nowe Towar dostępny 9788380650435 21,90
CENA DETALICZNA35,00 zł
NASZA
CENA
21,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

E-book

O autorze

Wszyscy autorzy
Tosca Lee

Tosca Lee

Tosca Lee – okrzyknięta przez krytyków bestsellerową autorką „New York Timesa”. Wielokrotnie nagradzana za swe powieści, ceniona za kunszt pisarski; jej bohaterowie są wielowymiarowi, a historie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.
Tosca Lee mieszka w Midwest.

Nagrody:
Christian Book Award 2014 w kategorii “Fikcja”
Finalistka Christian Retailing’s Best Award 2014
2013 CBA bestseller list
Bookworm Best Award for Best Author (2013)
2013 Lime Award for Excellence in Fiction
Inspy Award 2014 (shortlist, kategoria FIKCJA)
Magazyn „Library Journal” zamieścił książkę "Judasz" na dorocznej liście najlepszych książek w kategorii „beletrystyka chrześcijańska”: 


WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

Recenzjechrzescijanskie.pl

Gdyby nieszczęsny Judasz wiedział, że jego imię będzie miało złe konotacje aż do końca świata, najprawdopodobniej nie wydałby Jezusa za marne trzydzieści srebrników. Ale jaki naprawdę był ten biedny człowiek, pozostanie już tajemnicą. Pismo Święte tylko wzmiankuje o jego osobie, a historycy na tej podstawie stawiają głównie hipotezy. Przede wszystkim wątpliwy wydaje się uproszczony wizerunek Judasza jako na wskroś złego. Jezus nie mógł przecież kłamać, zwracając się do niego „przyjacielu”. Pozostaje wiele pytań co do motywów niechlubnej zdrady wszech czasów i tego, co do niej doprowadziło. Wykorzystując stawiane przez naukę koncepcje oraz nie bojąc się niewiadomych przeszłości Tosca Lee spróbowała odtworzyć życiorys Judasza, żywiąc przekonanie, że wszyscy popełniamy błędy, myśląc, że postępujemy słusznie. Autorka realizując swój pomysł na książkę posłużyła się niezobowiązującą, bezpieczną formą powieści, beletryzując jednocześnie swoje rozmyślania na temat ludzkiej natury. Tosca Lee zaczyna historię Judasza od jego dzieciństwa. Chłopak od najmłodszych lat był świadkiem okrucieństwa swoich czasów. Jako mężczyzna w sile wieku stracił już wszystko, co najważniejsze. Nie miał celu. Ze względu na minione wydarzenia czuł się nieczysty w świetle prawa, chociaż był jego znawcą i skrupulatnie przestrzegał zasad w nim zapisanych. Wtedy spotkał Chrystusa, podobno syna robotnika. Jego osoba przynosiła mu ulgę i nieskończoną akceptację… Wreszcie było mu lżej niż kiedykolwiek przedtem, chociaż nowe, duchowe doznania były ciągle przygaszane wyuczonym, legalistycznym sposobem myślenia. W tym miejscu powieści Tosca konfrontuje czytelnika z niewysłowionym pytaniem, czy osoba, która kochała Chrystusa oraz czuła się przy Nim wolna i bezpieczna, byłaby w stanie wydać go w zamiarze bezpośrednim? Snując przypuszczenia odnośnie do podłoża zdrady Judasza, autorka przypomina również o tym, jak bardzo samotną, nierozumianą, ale też i kontrowersyjną postacią był Jezus. Jego posługa wywoływała sprzeczne emocje nawet wśród Jego uczniów, którzy aż do ukrzyżowania swojego Mistrza myśleli, że misją Mesjasza jest oswobodzenie narodu żydowskiego spod rządów Rzymian. Co chwilę rozczulała mnie też postawa Jezusa, Kamienia Potknięcia, który otaczał się grzesznikami, ludźmi prostymi i niewykształconymi i patrzył jedynie na ich serce… Książkę pochłaniałam z każdą stroną coraz szybciej. Z jej treści pamiętam bardziej stany duchowe głównego bohatera niż detale fabuły. Poniekąd taki był też cel książki, która jest przede wszystkim opowieścią o człowieku z bagażem doświadczeń i jego wyborach. „Judasz” to pozycja ambitna, skłaniająca do refleksji. Jako część serii „Na osi czasu” zawiera w sobie wiele szczegółów historycznych, które ułatwiają zrozumienie realiów czasów Jezusa i odświeżają się podczas samodzielnego czytania Biblii. Gorąco polecam. Lektura odrobinę mroczna, ale warta krótszego snu.

WIĘCEJ

Recenzje czytelników

Średnia ocen: 5

5 gwiazdek
1
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Anna Sikorska (Górowianka)

Opinia z dnia: 12.12.16r

Judasz w naszej kulturze stał się swoistym symbolem zła. Podstępnie zdradzający swojego nauczyciela za symboliczne trzydzieści srebrników Żyd regularnie stawał się pretekstem do nawoływania do antysemityzmu. Jego mroczna i zła postać wielokrotnie utrwalano w dziełach sztuki. Dla chrześcijan Judasz jest uosobieniem nieuczciwości, chciwości i zdrajcy, który mimo przynależności do uczniów Jezusa wydaje się nie rozumieć nauk mistrza. Jego czyn przyczynił się do dwóch śmierci: Jezusa na krzyżu i samobójstwa zdrajcy. Poza taką wizją Judasza za bardzo nie zastanawiamy się nad jego życiem, korzeniami, losem, inspiracjami, marzeniami. Ostatnio jego historia inspiruje coraz więcej pisarzy, a wszystko przez ciągle powracającym temacie tajemniczej Ewangelii Judasza. Wśród wielu książek o tej tematyce trafiła do mnie powieść pisarki słynnej z takich książek jak „Diabeł. Autobiografia”, „Królowa Saby” oraz „Potomkowie” Każda z tych książek jest nieco inna i świadczy o bogactwie zainteresowań oraz pomysłów. Tosca Lee kreśli portret Judasza odmienny od tego, co jest nam znane i bliskie. Swoim spojrzeniem burzy wizerunek przesiąkniętego złem i egoizmem zdrajcy. Jej bohater nabiera rumieńców, staje się ciepłym, pełnym ludzkich cech narzędziem Boga, który wykorzystuje go tutaj do celów wyższych. Kochający Jezusa i faworyzowany przez niego uczeń nieświadomie popełnia błąd. Jego moce decyzyjne ulegają zachwianiu. „Judasz” pozwala nam przenieść w realia ówczesnego życia Żydów oczekujących na przyjście Mesjasza. Kolejne powstania krwawo tłumione przez Rzym nie zniechęcają do działania. Jerozolima jest trudną do zarządzania i życia prowincją. Nie brakuje tu szpiegów, prób dekonspiracji. Wiele osób działa w tajnych organizacjach mających zniszczyć wroga i pozwolić na wolność. Każdy myśliciel znajduje indywidualny sposób na propagowanie woli bożej. Jedni chcę zabijać, inny nakazują przestrzegać prawa. Rzymska niewola jest tu postrzegana jako kara za grzechy, które wszyscy muszą z siebie z

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję