T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Królowa Saby

Tosca Lee

ISBN:
978-83-8065-056-5
Tłumacz:
Anna Wawrzyniak-Kędziorek
Rok wydania:
2016
Seria:
Na osi czasu
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
E-BOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Bilkis, Córa Księżyca. Makeda, Kobieta Ognia.
Pełna życia, ale samotna. Niezależna, poszukująca mądrości. Aby zapewnić dalszy dobrobyt swojemu ludowi, dumna Bilkis, królowa ociekającej bogactwami Saby, jest gotowa wybrać się w wielomiesięczną podróż do nieznanego kraju Izraelitów i stawić czoła jego władcy, Salomonowi. W trakcie rozmów z królem pokazuje swój niezwykły talent polityczny. Ich polemiki to starcia dwóch światłych umysłów znacznie wyprzedzających swoją epokę. Dodatkowo pomiędzy Bilkis i Salomonem rodzi się wielkie uczucie…

 

 
Tosca Lee – bestsellerowa autorka „New York Timesa”, wielokrotnie nagradzana za swoje powieści, ceniona za kunszt pisarski. Jej bohaterowie są wielowymiarowi, a historie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.
 
Seria: Na osi czasu
Seria beletrystyczna, przybliżająca czytelnikom świat biblijny oraz początki chrześcijaństwa. Jej główne atuty to wiarygodne portrety psychologiczne i wyjątkowi bohaterowie, dbałość o realia epoki, a przede wszystkim dynamiczna narracja. Dotychczas w serii ukazały się: „Judasz” T. Lee i „Adwokat” R. Singera.      

 

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

Nowe Towar dostępny 9788380650565 24,90
CENA DETALICZNA39,90 zł
NASZA
CENA
24,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

E-book

O autorze

Wszyscy autorzy
Tosca Lee

Tosca Lee

Tosca Lee – okrzyknięta przez krytyków bestsellerową autorką „New York Timesa”. Wielokrotnie nagradzana za swe powieści, ceniona za kunszt pisarski; jej bohaterowie są wielowymiarowi, a historie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.
Tosca Lee mieszka w Midwest.

Nagrody:
Christian Book Award 2014 w kategorii “Fikcja”
Finalistka Christian Retailing’s Best Award 2014
2013 CBA bestseller list
Bookworm Best Award for Best Author (2013)
2013 Lime Award for Excellence in Fiction
Inspy Award 2014 (shortlist, kategoria FIKCJA)
Magazyn „Library Journal” zamieścił książkę "Judasz" na dorocznej liście najlepszych książek w kategorii „beletrystyka chrześcijańska”: 


WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

RadioPlus.pl

DlaLejdis.pl

Tosca Lee w charakterystyczny dla siebie sposób rzuca nowe światło na popularną legendę egzotycznej królowej, wypełniając jej konwencjonalną historię prawdziwym życiem. Czytelnik zostaje przeniesiony do krainy wypełnionej zapachami i kolorami Orientu, jednocześnie jest to świat pałacowych intryg i bezwzględnej walki o władzę. Dla kobiety monarchini, jest to świat o wiele bardziej wymagający, nie ma w nim miejsca na okazanie słabości. Gdy konflikty wojenne i handlowe wybuchają ze zwiększoną siłą na granicach królestwa Saby, jedyna kobieta, której mądrość dorównuje mądrości Salomona, podejmuje podróż swojego życia, by przekonać króla do zaprzestania działań wojennych i podbić jego serce…

WIĘCEJ

Ksiazkiweterze.pl

Potęga pragnienia. Władza, pieniądze, złoto, luksusy, miłość i ogromne pragnienie, które trudno stuprocentowo zaspokoić. Im więcej się ma, tym bardziej pragnie się na nowo. Poszukiwanie najcenniejszego daru może trwać latami, ale jego zdobycie to apogeum wszelkich pragnień. Tym darem jest mądrość. Nigdy nie przemija, nie starzeje się i zawsze się obroni. Warto jej szukać w pojedynkę. A może jednak w duecie? Bilkis, niezależna i pewna siebie arabska królowa, a raczej potomkini króla, która przeszła niełatwą drogę do osiągnięcia władzy. Niezłomność i duma zaprowadziły ją do nieznanego kraju Izraelitów pod wodzą Salomona. Królowa Saby, w woni kadzideł i blasku złota, zapragnęła złożyć mu hołd. Sprytem i dyplomacją oczarowała Salomona, który stracił dla niej głowę. Tak zaczęła się historia wielkiej miłości. A jak się zakończyła? Zachwycająca sugestywnością opisów książka o niezwykłych losach starotestamentowych bohaterów oczarowała mnie swą siłą przekazu. Tosca Lee trzymając się historycznych drobiazgów, przyjrzała się postaci nie do końca znanej. Wnikliwe i emocjonalne opisy poszczególnych wydarzeń z perspektywy Bilkis, królowej Saby, wprowadzają w barwny, niemal baśniowy świat, w którym blask złota i piach pustyni wręcz oślepia, a władza przyćmiewa bohaterom obraz rzeczywistości. Walka i bezsilność, miłość i nienawiść, sukcesy i porażki, mądrość i głupota oraz odwaga i strach, wciąż szły wytrwale w parze, by przechylać szale wagi życia na jedną bądź na drugą stronę. Zdecydowanie polecam tę barwną powieść, która z magnetyczną siłą przyciąga od pierwszej do ostatniej strony.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Ks. Dariusz Madejczyk

KSIĄŻKA

1,00 zł

0,85 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł

(red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

KSIĄŻKA

18,00 zł

15,30 zł

KSIĄŻKA

120,00 zł

25,00 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję