T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Wanda Błeńska. Spełnione życie.

ISBN:
978-83-7516-835-8
Rok wydania:
2014
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
E-BOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Dobiegała już setki, ale codziennie można było spotkać ją w tramwaju. I u dominikanów, na Mszy Świętej. Jej kalendarz wciąż był zapełniony. Nikomu nie odmawiała spotkania. Wiele osób chce jej słuchać. Dlaczego? Bo wystawiała receptę na szczęśliwe życie. Przeżyła dwie wojny światowe, uwięzienie za działalność w AK, mrok polskiego komunizmu, chwile strachu w Ugandzie, w której posługiwała chorym przez 43 lata. Kobieta odważna. Lekarka, misjonarka, Matka Trędowatych, "Ambasador Misyjnego Laikatu", jak określił ją bł. Jan Paweł II. Nie bała się realizować swoich marzeń. Zawierzona całkowicie Panu Bogu z anielskim uśmiechem powtarzała: "Jeśli macie dobre, świetlane pomysły, to je pielęgnujcie. Nie dajcie im zasnąć, nie odrzucajcie ich". Dr Wanda Błeńska zmarła 27 listopada 2014 roku.

Oddajemy do rąk czytelnika rozmowę z doktor Wandą Błeńską - jedną z najpiękniejszych postaci polskiej medycyny, polskich misji, polskiego Kościoła.

Patronat: Przewodnik Katolicki, Duchowy.pl

 

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

INNE WYDANIA
CENA

29,90 zł

25,50 zł

Nowe Towar dostępny 9788375168358 19,90
CENA DETALICZNA29,90 zł
NASZA
CENA
19,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

E-book

RECENZJE W MEDIACH

Opiekun.kalisz.pl

Zmarła niecałe trzy miesiące temu, w wieku 103 lat, a książka o jej życiu nabrała szczególnego znaczenia. Joanna Molewska i Marta Pawelec swoje rozmowy z Matka Trędowatych zawarły w książce „Wanda Błeńska. Spełnione życie”, po którą warto sięgnąć zco najmniej kilku powodów. Po pierwsze dr Wanda Błeńska jest jedną z niewielu tak ciekawych i godnych naśladowania postaci polskiego Kościoła oraz niezgłębiona skarbnica swoich życiowych doświadczeń. Po drugie książka ta jest podróżą nie tylko po ideałach życiowych Wandy Błeńskiej, ale także po przeszłości naszego kraju, Europy i świata (szczególnie natomiast Ugandy, gdzie posługiwała chorym przez 43 lata). Święty Jan Paweł II nazwał ją Ambasadorka Misyjnego Laikatu. Przez życie szła z wielką odwagą, która była efektem przede wszystkim wielkiego zaufania do Boga, sama często powtarzała: „Jeśli macie dobre, świetlane pomysły, to je pielęgnujcie. Nie dajcie im zasnąć, nie odrzucajcie ich”. Można powiedzieć, ze dr Wanda odkryła tajemnice szczęśliwego życia (to szczęście było ukryte w Eucharystii, w której uczestniczyła ona nawet po setnych urodzinach) i przepisywała te receptę także ludziom, z którymi się spotykała.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Duchowy wymiar snów

-80%

Duchowy wymiar snów

o. Anselm Grün OSB

KSIĄŻKA

5,00 zł

1,00 zł
Leksykon świąt chrześcijańskich

-40%

Leksykon świąt chrześcijańskich

Philippe Rouillard

KSIĄŻKA

5,00 zł

3,00 zł
Pismo Święte Stary i Nowy Testament  brązowa oprawa ekologiczna

-17%

Pismo Święte Stary i Nowy Testament brązowa oprawa ekologiczna

pod red. ks. Michała Petera (ST) i ks. Mariana Wolniewicza (NT)

KSIĄŻKA

89,90 zł

75,00 zł
Modlitwa nieznajomej

-80%

Modlitwa nieznajomej

Davis Bunn

KSIĄŻKA

24,90 zł

5,00 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję