T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Kryzys wieku średniego.

Andre Daigneault

ISBN:
978-83-7516-554-8
Tłumacz:
Marie Cofta
Rok wydania:
2013
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
E-BOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

 

Kobiety i mężczyźni około czterdziestego roku życia przechodzą często kryzys zwany „kryzysem wieku średniego”. Książka ta stara się wyjaśnić jego mechanizmy i to, co jest stawką w tym kryzysie: przejście z „działać” do „być”. Inaczej mówiąc, chodzi o to, aby stać się naprawdę sobą. W rzeczywistości bowiem kryzys ten jest kryzysem tożsamości. 

W całym tym przewrocie, jaki powoduje, może on stać się okazją do zbawiennego wysiłku samoanalizy, dzięki któremu chrześcijanin, pojednany ze sobą i z Bogiem, będzie wreszcie w stanie odpowiedzieć na swoje, głęboko w nim wpisane, powołanie. Dlatego właśnie kryzys wieku średniego nie jest wcale przeszkodą w rozwoju osobowym – jest naszą życiową szansą.

 

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

INNE WYDANIA
CENA

22,00 zł

1,00 zł

Nowe Towar dostępny 9788375165548 14,90
CENA DETALICZNA22,00 zł
NASZA
CENA
14,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

E-book

RECENZJE W MEDIACH

Granice.pl

Często się zdarza, że po upływie czterdziestego roku życia człowiek zaczyna odczuwać nieuzasadnioną złość, przygnębienie, rozżalenie, osaczenie i samotność. Emocje te, przybierając na sile, mogą doprowadzić do kryzysu małżeńskiego i pogorszenia stosunków międzyludzkich, a także do pogłębienia lęków związanych z procesem starzenia się. Świadomość nieubłaganie upływającego czasu oraz nieuchronności tego, co i tak musi nastąpić, sprawia, że człowiek zaczyna wątpić w dotychczasowe wybory i rozpaczać nad niepewną przyszłością. Książka Kryzys wieku średniego jest poradnikiem wspierającym tych, którzy zasilili grono dotkniętych wymienionymi symptomami. Doświadczony kaznodzieja i rekolekcjonista Andre Daigneault pomaga wszystkim zainteresowanym przejść przez próbę czasu. Niezawodny ratunek dostrzega on w łasce zawierzenia, prowadzącego do pojednania z samym sobą, zaakceptowania własnych sił, moralnych słabości, zalet i wad, a także ofiarowania Panu Bogu niepokojów, smutków, żalu oraz niezadowolenia, by w końcu całkowicie Mu zaufać i ofiarować siebie całego. Wszystko to możliwe jest do osiągnięcia, gdy serce wypełni niezmienny Boży pokój. W siedmiu rozdziałach autor zawarł skuteczny „program odnowy”, który został wypracowany w oparciu o dwa – przytoczone w całości – wydarzenia biblijne: wskrzeszenie Łazarza (por. J 11, 1-44) oraz epizod z uczniami wędrującymi do Emaus (por. Łk 24, 13-35). Dokładna analiza obu fragmentów pozwala utożsamić się z każdym z wymienionych nowotestamentalnych bohaterów. Z poszczególnymi etapami składającymi się na całość przytoczonych fragmentów Andre Daigneault związał kolejne problemy wieku średniego. Do przejawów zwykłej, szarej codzienności dołączył pierwiastki duchowe, co stanowi niezaprzeczalne ułatwienie na drodze wiodącej do osiągnięcia upragnionej zmiany. Książka Kryzys wieku średniego przeznaczona jest dla tych, którzy znaleźli się w omawianym okresie życia (lub tak się czują). Każdy rozdział został zaopatrzony w stosowny fragment Pisma Świętego, myśl teologiczną lub życiową refleksję. Tekst wzbogacono o egzystencjalne pytania, pomagające w zmaganiu się z rozważanym problemem. Pomocą służą również zacytowane rozważania teologów, przemyślenia psychologów oraz wypowiedzi innych autorów. W zakończeniu znalazł się wiersz Przyzwyczajam się i Piękna opowieść pluszowego konika. Wszystko to sprawia, że publikacja Wydawnictwa Święty Wojciech warta jest polecenia. Dzięki niej czytelnik – by jak najszybciej pożegnać się z kryzysem wieku średniego – przestanie szukać nagannych „wyjść awaryjnych”, sięgając w zamian po skuteczny środek, jakim jest pojednanie z samym sobą i zaufanie Panu Bogu.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Kryzys wieku średniego. Nasza życiowa szansa

-95%

Kryzys wieku średniego. Nasza życiowa szansa

André Daigneault

KSIĄŻKA

22,00 zł

1,00 zł
Religia sp kl.4 podr.dla ucznia - Jestem chrześcijaninem

-15%

Religia sp kl.4 podr.dla ucznia - Jestem chrześcijaninem

(red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

KSIĄŻKA

18,00 zł

15,30 zł
Religia sp kl.4 karty pracy - Jestem chrześcijaninem

-15%

Religia sp kl.4 karty pracy - Jestem chrześcijaninem

(red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

KSIĄŻKA

14,00 zł

11,90 zł
Religia sp kl.2 podr.dla ucznia - Kochamy Pana Jezusa

-15%

Religia sp kl.2 podr.dla ucznia - Kochamy Pana Jezusa

(red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

KSIĄŻKA

18,00 zł

15,30 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję