T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Jezus

o. James Martin SJ

ISBN:
978-83-7516-947-8
Tłumacz:
Krzysztof Ja­siń­ski, Anna Wawrzyniak
Rok wydania:
2015
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
E-BOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Odkryj Jezusa na nowo!

Dlaczego Ziemia Święta jest często nazywana Piątą Ewangelią? W którym mieście Jezus dokonał wielu cudów? Dlaczego Gehenna jest prześliczna?James Martin SJ zaprasza czytelników, by w zupełnie nowy, inspirujący i poruszający sposób dotknęli tego, o czym mówią Ewangelie – i lepiej zrozumieli Jezusa. Ta wyjątkowa i przyjazna w odbiorze biografia Jezusa adresowana jest zarówno do tych, którzy już mają o Nim wiedzę, jak i do tych, którzy dopiero chcieliby Go poznać. Refleksje teologiczne i duchowe przeplatają się z anegdotami z podróży dwóch jezuitów. Książka ta jest zarazem nietypowym przewodnikiem po Ziemi Świętej, pisanym z osobistej perspektywy. Szczegóły historyczne przenoszą nas w czasie – dzięki nim patrzymy na świat oczyma Jezusa. To szczera opowieść o doświadczeniach wiary, z elementami przygody i humoru.Nieważne, jak dużo lub jak mało wiesz o Jezusie – ta książka będzie dla Ciebie nieoceniona.


Posłuchaj 17 rozdziału w interpretacji Aleksandra Machalicy
 
Patronat medialny:
Polskie Radio PR1   TVP1   Gość Niedzielny   Przewodnik Katolicki   fronda.pl   eKAI   Opoka.org   MojeKsiazki.pl


Fundatorem nagrody jest biuro pielgrzymkowe Misja Travel.Ojciec Martin świadkami swojej opowieści czyni archeologów i egzegetów. Odkrywa przed nami własne doświadczenia. A wszystko to w służbie wspaniałej historii – najwspanialszej, jaką kiedykolwiek opowiedziano. Jeśli będę miał ten przywilej udać się raz jeszcze do Ziemi Świętej, będę na nią patrzył zupełnie inaczej – bo przeczytałem te książkę.
Scott Hahn, wykładowca teologii i Pisma Świętego w Franciscan University in Steubenville, Ohio, autor licznych publikacji

Czy naprawdę potrzebujemy kolejnej książki o Jezusie? Jeśli miałby to być ta właśnie książka, odpowiedź brzmi: tak, potrzebujemy. J. Martin podszedł do tematu w sposób wyjątkowy i oryginalny; daje czytelnikowi niezwykłe spojrzenie na Nazaret, gdzie indziej niedostępne.
Harvey Cox, Harvard Divinity School

Czy można o Jezusie powiedzieć jeszcze coś, czego by już nie powiedział kto inny? Martin w odpowiedzi na to pytanie daje nam wnikliwe, zrównoważone, inteligentne, wszechstronne i pełne wiary przemyślenia z własnej podróży w poszukiwaniu Jezusa. To książka dla każdego, bez względu na wyznanie czy przekonania. James Martin w najlepszym wydaniu! 
Ronald Rolheiser OMI, autor The Holy Longing I Rozbitej latarnii

Po części przewodnik, po części pamiętnik, po części coś niezwykle Maritnesque – to znaczy dowcipny, otwarty, głęboki. 
Washington Post

To książka o Jezusie dla ludzi myślących, którzy chcieliby spojrzeć na osobę Jezusa przez pryzmat mądrej, dowcipnej, przesyconej modlitwą, głębokiej wiary ojca Martina. 
Paul Raushenbush, szef działu religijnego „The Huffington Post”

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

Nowe Towar dostępny 9788375169478 25,90
CENA DETALICZNA39,90 zł
NASZA
CENA
25,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

E-book

O autorze

Wszyscy autorzy
o. James Martin SJ

o. James Martin SJ

James Martin SJ jest doświadczonym kierownikiem duchowym, znanym publicystą, wydawcą działu kultury w magazynie „America”, autorem licznych książek, m.in. Mojego życia ze świętymi (jedna z najlepszych książek roku 2006 wg magazynu „Publisher Weekly”) oraz bestsellerowego Jezuickiego przewodnika po (prawie) wszystkim. Za swe publikacje był wielokrotnie nagradzany, jego książki trafiają na czołowe miejsca najważniejszych list bestsellerów. Ojciec Martin często wypowiada się w mediach krajowych i międzynarodowych, o jego komentarze zabiegają redakcje zarówno katolickie, jak i świeckie.

Zanim w 1988 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, Martin ukończył Wharton School of Business i pracował w General Electric.
WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

RadioPlus.pl

IKS.pl

To książka zarówno dla ludzi „obdarzonych głęboką wiarą”, jak i dla „niewierzących, którzy pragną dowiedzieć się więcej” – jak deklaruje autor. Ten międzynarodowy bestseller, napisany przez jezuitę Jamesa Martina, jest jednocześnie pogłębioną religijną refleksją, a także zapisem podróży. Autor podkreśla: „patrzę z perspektywy chrześcijanina, nie będę więc krępował się mówić o swojej wierze”. Jego erudycja nie ustępuje lekkości i literackim walorom, a osadzenie całości w biblijnych, ewangelicznych cytatach nie kłóci się z opisami codziennych czy przyziemnych zdarzeń w okolicach Jerozolimy, Nazaretu, Jeziora Galilejskiego. O ile bowiem – jak sam przyznaje na pierwszych stronach książki – perspektywa wyjazdu do Izraela wydawała mu się początkowo niemal zbyteczną ekstrawagancją, to pozwoliła mu z zupełnie innej perspektywy spojrzeć na życie i wiarę. Książka jest zapisem swoistej podróży równoległej: pielgrzymki do Ziemi Świętej, a zarazem biblijnych poszukiwań w głąb wiary. Ma zatem jednocześnie wymiar współczesny, dotyczący niemal religijnej turystyki, ale też historyczny i – przede wszystkim – duchowy. Martin wędruje śladami Jezusa z Nazaretu, trafiając do kolejnych miejscowości, w których On działał. Otwiera biblijne konteksty, a towarzyszą mu przede wszystkim ewangelie synoptyczne. Choć, jak stwierdza: „Jana nieco trudniej dopasować do pozostałych, ale nie jest to niemożliwe”. Kroczy za Jezusem aż po Golgotę, po zmartwychwstanie, drogę do Emaus i jeszcze jedno spotkanie z uczniami nad Jeziorem Tyberiadzkim. Zaplatając w ewangeliczną narrację opowieść o własnej podróży, tworzy książkę fascynującą. Dodajmy: książkę o imponujących rozmiarach – ponad 500 stron.

WIĘCEJ

Miesiecznik.Znak.com.pl

Książkę o Jezusie, pióra amerykańskiego jezuity ks. Jamesa Martina, otwiera aż 21 entuzjastycznych opinii na jej temat. Ich autorami są biskupi różnych wyznań, światowej sławy teologowie, pisarze duchowi i dziennikarze. W dodatku polski wydawca reklamuje ten tytuł jako bestseller „New York Timesa”. Dowiedziawszy się o tym, postanowiłem sprawdzić, co takiego zawiera dziełko Martina, że tak bardzo spodobało się Amerykanom (zarówno „specom” do spraw religijnych, jak i zwyczajnym czytelnikom), a i w Polsce – jak słyszę – jego pierwszy nakład sprzedano w trzy tygodnie. Przeczytałem zatem Jezusa – i nie zawiodłem się. Albowiem książka ks. Martina to znakomity przykład dobrego pisarstwa religijnego. Jest w niej odrobina teologii (w sam raz, żeby nikogo nie zniechęcić), tyleż samo rozważań rekolekcyjnych ukazujących związek Ewangelii z tym, co tu i teraz, a wszystko to uzupełnione zapiskami na marginesie odbywanej po raz pierwszy w życiu pielgrzymki do Ziemi Świętej. Dzięki inteligencji, wierze i poczuciu humoru autora rezultat końcowy jest znakomity. Trudno mi tu nie zgodzić się z recenzentami: „Ta książka dotyka wyobraźni i rozpala ją na nowo” (b. generał dominikanów Timothy Radcliffe); „[Dzięki niej] wspaniały tekst Ewangelii staje się żywy, staje się dla czytelnika spotkaniem z Jezusem” (biblista Gerhard Lohfink); „To nie jest książka o pielgrzymce, to jest pielgrzymka” (pisarz religijny Scott Hahn). Tak, lektura Jezusa jest pielgrzymką. Albo raczej zaproszeniem – nie tyle do tego, ażeby dowiedzieć się czegoś więcej o Chrystusie, ile do tego, żeby za Nim pójść.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Breviarium fidei (oprawa twarda)

-79%

Breviarium fidei (oprawa twarda)

KSIĄŻKA

120,00 zł

25,00 zł
Myśli na każdy dzień

-15%

Myśli na każdy dzień

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

34,90 zł

29,70 zł
O wychowaniu przedszkolaka

-94%

O wychowaniu przedszkolaka

Beata Nadolna

KSIĄŻKA

16,00 zł

1,00 zł
Rachunek sumienia dla dorosłych

Best
seller

-15%

Rachunek sumienia dla dorosłych

Ks. Dariusz Madejczyk

KSIĄŻKA

1,00 zł

0,85 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję