WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Błaganie odkupiciela "z głośnym wołaniem i płaczem" do poświęconych mu dusz

Liczba stron:
304
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-947703-1-0
Tłumacz:
Ewa Bromboszcz
Rok wydania:
2017
Wydanie:
Wyd. I
Wydawnictwo:
Vox Domini
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
   Dla kogo jest ta książka i zawarte w niej przesłanie? Dlaczego dobrze jest je ogłaszać i wysławiać?

„Błaganie Odkupiciela” to jakby podręcznik duchowości, dany przez dobroć Boga tym o­sobom, które pragną całkowicie do Niego należeć, poświęcić się Mu. Chociaż tytuł tej książki mógłby sugerować, że jej adresa­ta­mi są wyłącznie osoby, które w sposób szczególny poświę­cają się Bogu w kapłaństwie lub różnych formach życia zakon­nego, to jednak nie można tylko do nich zawężać kręgu odbior­ców tej lektury. Książka została napisana przez anonimową francuską za­kon­­­ni­cę. Nie zawiera jednak jej przemyśleń i rozważań, lecz – jak za­świadczyli jej przełożeni – zapis najgłębszych pragnień Ser­ca Jezusowego. A czyż takie pragnienia mogą być skiero­wane wyłącznie do jakiegoś wąskiego kręgu odbiorców? Czy jest ktoś otwarty na dobro i prawdę, kto nie chciałby usłyszeć prag­nień Boskiego Serca, zrozumieć ich i dostosować do nich ca­łego swojego życia?

 Odkupiciel skierował "Błaganie" 29 marca 1936 r. do francuskiej zakonnicy, a następnie dyktował jej przez kilka lat komentarze do Swojej prośby. Ona doskonale je pojęła i na nie odpowiedziała. Podjęła bowiem misję szerzenia Błagania i nieustannie się modliła, aby było ono poznane przez wszystkie dusze, zwłaszcza konsekrowane – kapłanów i osoby zakonne – do których odnosi się ono w szczególności. Zrozumiane i praktykowane "Błaganie" miało się stać jednym ze środków, jakim Najświętsze Serce posłużyło się, aby ocalić świat: „O, nie ukrywajcie tego skarbu, gdyż pozbawilibyście się wielu łask i sprawilibyście Mi wielkie cierpienie! Raczej ujawniajcie go, jak to tylko możliwe! Błagam was o to. Nadeszła godzina, w której skarb Mojego Błagania powinien iskrzyć się coraz bardziej w duszach, aby się rozszerzyło Moje wielkie odkupieńcze Królestwo. W tej sprawie liczę zwłaszcza na was. Nie zawiedźcie Mojego oczekiwania.” (1937)
 
Nowe Towar niedostępny 9788394770310 32,46
CENA DETALICZNA39,00 zł
NASZA
CENA
32,46

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję