T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Nieoczekiwana miłość. Rozmowy Jezusa z kobietami

Julie Zine Coleman

Liczba stron:
248
Wymiary:
140 x 210 mm
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-7516-584-5
Tłumacz:
Krzysztof Pachocki
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Niektóre były zamożne, inne - pozbawione środków do życia. Jedne pobożne, inne uznane za grzesznice i wyjęte poza nawias społeczeństwa. Żydówki i poganki. Wydaje się, że nie miały ze sobą wiele wspólnego. A jednak coś je połączyło.
Jedna zagadkowa rozmowa. Jedno spotkanie ze Zbawicielem i Jego słowa, które zmieniły wszystko - całe ich życie.
Każda z tych kobiet potrzebowała Jezusa Chrystusa. A On spełniał ich potrzeby. I chce je spełniać nadal - także Twoje!

INNE WYDANIA
CENA

26,90 zł

17,90 zł

Nowe Towar dostępny 9788375165845 22,90
CENA DETALICZNA26,90 zł
NASZA
CENA
22,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 2,99 zł

RECENZJE W MEDIACH

Apchor.pl

Julie Zine Coleman w intymny sposób relacjonuje dziewięć spotkań Jezusa z kobietami. Jest wśród nich ta najważniejsza kobieta w życiu Jezusa – Maryja, jest Kananejka, jest Samarytanka, jest i Maria Magdalena. W książce „Nieoczekiwana miłość” spotykam wyjątkowo pięknie przedstawione relacje Jezusa z kobietami. Czytając, zachodzę w głowę komu udało się tak trafnie oddać atmosferę tych spotkań, spojrzeń, rozmów i gestów. Po czasie orientuję się, gdzie tkwi sekret – autorem książki jest kobieta. Julie Zine Coleman w intymny sposób relacjonuje dziewięć spotkań Jezusa z kobietami. Jest wśród nich ta najważniejsza kobieta w życiu Jezusa – Maryja, jest Kananejka, jest Samarytanka, jest i Maria Magdalena. Każda z tych kobiet ma niepowtarzalną historię życia. Autorka w subtelny sposób kreśli przed czytelnikiem ich losy i konfrontuje je z miłosnym spojrzeniem Jezusa. W każdej z bohaterek ukryta jest tęsknota za zrozumieniem i akceptacją ze strony Pana, ze strony mężczyzny. Chociaż Jezus nie utrzymuje z żadną z tych kobiet relacji damsko-męskiej w ścisłym znaczeniu, to każdą z nich rozumie i kocha. Książka ma wiele odniesień do oryginalnych tekstów z Pisma Świętego, uzupełnionych przystępnym komentarzem. Autorka nie tylko przybliża tło historyczne biblijnych scen, ale prowadzi także intymną narrację, która ułatwia czytelnikowi wejście w świat myśli i przeżyć bohaterów. Znajdziemy tutaj także wiele opisów, które są wolną interpretacją biblijnych tekstów. Oznacza to, że autorka niejednokrotnie sama dopowiada ciąg dalszy wydarzeń czy spotkań znanych z kart Pisma Świętego. Można powiedzieć zatem, że książkę czyta się tak, jakby trzymało się w dłoniach piękny apokryf. Tyle jeśli chodzi o treść. Książka „Nieoczekiwana miłość” posiada piękną okładkę projektu Magdaleny Wolnej, natomiast wewnątrz znajdują się jedynie czarno-białe kalki okładki, które stanowią uzupełnienie stron tytułowych i działowych. Brak kolorowych ilustracji jednym z pewnością pomoże skupić się na samej tylko bogatej treści, innym z kolei przeszkodzi w dostrzeżeniu tego, czego nie mówi tekst, a co sugestywnie mógłby „dopowiedzieć” obraz.

WIĘCEJ

Opiekun.kalisz.pl

To doskonała książka dla każdej kobiety, która czuje się niezauważana w swoim środowisku, ale nie tylko. Mowa tu bowiem o rozmowach Jezusa z różnymi kobietami – od poganek wypchniętych poza nawias społeczeństwa (taka kobieta była choćby Samarytanka, którą Jezus spotkał przy studni) poprzez grzesznice aż do własnej matki Maryi, która starała się być blisko Jezusa także w Jego dorosłym życiu. Już czytając wstęp, zdajemy sobie sprawę, jak wielką miłością Jezus darzył i darzy wszystkie kobiety w czasach, w których żył rozmową z kobietą w miejscu publicznym, szczególnie taką nie mającą dobrej opinii w społeczeństwie. Mogła pobożnemu Żydowi zrujnować reputacje - On nigdy się tym nie przejmował. Kochał i obdarzał kobiety wiarą – w Boga, w bliźnich, ale także w siebie.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Marielene Leist

KSIĄŻKA

29,90 zł

1,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł

KSIĄŻKA

120,00 zł

25,00 zł

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,00 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję