WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Brudny Bóg

Johnnie Moore

Liczba stron:
236
Wymiary:
210 x 135 mm
Oprawa:
miękka
ISBN:
978-83-7516-633-0
Tłumacz:
Krzysztof Pachocki
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

W książce Brudny Bóg Johnnie Moore robi coś więcej, niż wyjaśnia, czym jest łaska. Przytaczając wiele, często osobistych przykładów, pomaga czytelnikowi doświadczyć łaski.
Johnnie mówi nam, że łaska pochodzi od Jezusa. Ale przypomina też, że Jezus, którego poznajemy na kartach Pisma Świętego, nie jest tym świeżo wykąpanym, wypielęgnowanym Jezusem, jakiego sobie na co dzień wyobrażamy. Jezus „nie sfrunął na ziemię jak przekłuty balon. On spadł jak bomba atomowa i już sama Jego obecność była prowokacją”.
Jezus, kiedy wypełniał swoją misję naprawiania świata pogrążonego w chaosie, ubrudził się od stóp do głów. Czuć Go było potem i ziemią. Miał brud za paznokciami, a Jego dłonie były stwardniałe.
Dlaczego? Bo w swej łaskawości nie oczekiwał tego, byśmy się do Niego wspinali. Sam zszedł do nas, by zabrać nas z powrotem do Boga. Ta książka opowiada tę historię. I przypomina nam, że łaskę można zarówno otrzymywać, jak i dawać.
Jezus zaprasza cię, byś dołączył do Niego i z Nim zmieniał świat.

„To książka jedyna w swoim rodzaju. Zajmuje się zarówno chrześcijaństwem, jak i „chrześcijaństwem”. Z otwartą przyłbicą rezygnując z wszystkich dozwolonych chwytów bezlitośnie oddziela owce od kozłów. Jeśli „chrześcijanie” zniechęcają was do Chrystusa, przeczytajcie tę książkę. Nieważne kim naprawdę jesteś, ani w co wierzysz, przeczytaj tę książkę. Jest dobra dla tych, którzy znają Chrystusa, a jeszcze lepsza dla tych, którzy Go nie znają”.
Douglas Gresham, pasierb C.S. Lewisa,
kierownik produkcji Opowieści z Narnii

51
Nowe Towar niedostępny 9788375166330 5,00
CENA DETALICZNA25,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

RECENZJE W MEDIACH

RadioZamosc.pl

Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
1
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Beata

Opinia z dnia: 13.12.16r

„Brudny Bóg” to książka adresowana do wierzących i do ateistów, do wątpiących oraz poszukujących. Autor, który jest doskonale wykształconym pastorem i wykładowcą uniwersyteckim, skupia się na biblijnych ewangeliach, objaśniając ich znaczenie. Nie robi tego jednak w wydumany sposób – pisze obrazowo, przystępnie, często przywołując przykłady ze współczesności. Sporo miejsca poświęca łasce, dobroci, bezinteresowności, miłości bliźniego i próbom, jakim człowiek jest poddawany. To nie tylko religijne przesłania, ale i uniwersalne aspekty moralne, które nadają sens życiu każdego człowieka (a przynamniej powinny, gdyż ostatnie stulecie nieraz udowadniało, że teoria bywa daleka od praktyki). Duże wrażenie robi sposób, w jaki Johnnie Moore przedstawia czytelnikom Jezusa. To Bóg i człowiek, jednak nie wyidealizowany jak to często widujemy na przykład na sakralnych rzeźbach czy malowidłach. Udręczony, upokorzony i ukrzyżowany Chrystus na pewno był brudny od własnej krwi, kurzu, potu, nieczystości, jakimi obrzucano go podczas Drogi Krzyżowej. Cierpiał i odczuwał fizyczny ból jak śmiertelnik. Taki wizerunek, znacznie odbiegający od utartych kanonów, bardziej jednak zbliża Jezusa do człowieka niż oddala. Autor w sposób przekonujący i jednoznaczny przekonuje, że nie należy utożsamiać Boga z Kościołem jako instytucją i duchownymi, którym – mówiąc oględnie - nieraz daleko do ideału. Wiara i klęczenie przed ołtarzem oraz bezmyślne klepanie „zdrowasiek” to nie to samo. Ten zdroworozsądkowy pogląd nie jest niczym nowym, jednak pastor Johnnie Moore kładzie na niego szczególny nacisk, gdyż w czasach nam współczesnych ludzie często obrażają się na Kościół i na księży. Nie wyklucza ich to jednak z grona wiernych i wierzących, nie pozbawia łaski, opieki i miłości Boga. Książka „Brudny Bóg” to lektura dla każdego. Na pewno przypomina o sensie wiary, o podstawowych wartościach, o sile, jaka tkwi w człowieku. Emanuje też optymizmem i daje dużo do myślenia. Takie właśnie kazania chc

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Marielene Leist

KSIĄŻKA

29,90 zł

1,00 zł

KSIĄŻKA

14,90 zł

5,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję