T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Maryja z Nazaretu. O prawdziwej pobożności maryjnej

Jose H. Prado Flores

Liczba stron:
144
Wymiary:
135 x 210 mm
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-8065-024-4
Rok wydania:
2017
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Niniejsza książka ukazuje przepiękne biblijne oblicze Maryi, kobiety pełnej wiary, silnej i radosnej, a jednocześnie kwestionuje nabożeństwa i wezwania, które nie tylko nie są biblijne, lecz także wręcz sprzeciwiają się orędziu objawionemu w słowie Bożym.
Nasza relacja z Maryją z Nazaretu powinna opierać się wyłącznie na kryteriach ewangelicznych. Autor sprzeciwia się zafałszowaniu i przesadzie w pobożności maryjnej, natomiast tym wszystkim wierzącym, którzy zastanawiają się nad porzuceniem Maryi albo którzy już to uczynili wcześniej, powtarza słowa anioła skierowane do Józefa: „Nie bój się wziąć do siebie Maryi, ponieważ wszystko, co się w niej dzieje, jest dziełem Ducha Świętego” (por. Mt 1,20).

51
Nowe Towar niedostępny 9788380650244 17,00
CENA DETALICZNA20,00 zł
NASZA
CENA
17,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
1
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Monika

Opinia z dnia: 31.07.17r

Książka porusza ważną i aktualną tematykę. Pobożność maryjna bowiem przybiera współcześnie zróżnicowane oblicza. Mnożenie tytułów Maryi, formy przedstawiania jej wizerunku na obrazach i rzeźbach oraz powoływanie się na liczne orędzia maryjne budzą uzasadnione kontrowersje. Powodem do niepokojów są zarówno tendencje minimalistyczne, tj. odmawiające Maryi jej roli w życiu Jezusa i dziele Zbawienia, jak i maksymalistyczne, tj. takie, które traktują Maryję jako pośredniczkę pomiędzy Niebem a ziemią, a nawet osobę ważniejszą od samego Jezusa. Książka, w oparciu o Ewangelię oraz Magisterium Kościoła, pokazuje prawdziwy obraz Maryi, jej relacje z Duchem Świętym, Bogiem Ojcem, Jezusem-Słowem Wcielonym, innymi ludźmi oraz samą sobą. Autor kreśli obraz Maryi „z krwi i kości” - oddanej, radosnej, asertywnej, z której postawy i doświadczeń może czerpać współczesna kobieta. Jest to praca o uporządkowanej strukturze wewnętrznej, z licznymi odwołaniami do fragmentów Pisma Świętego, dokumentów z soborów i papieskich adhortacji. Napisana przystępnym językiem. Skutecznie przestrzegająca przed marianizmem i dewocją z jednej, a deprecjacją postaci Maryi z drugiej strony. Godna polecenia – pouczająca i rozprawiająca się z wieloma mitami obecnymi w naszej religijnej codzienności.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Jezus - Budda. Możliwy dialog?

-97%

Jezus - Budda. Możliwy dialog?

Gira Dennis, Midal Fabrice

KSIĄŻKA

39,90 zł

1,00 zł
Studia gregoriańskie rok 1-2008

-78%

Studia gregoriańskie rok 1-2008

KSIĄŻKA

22,90 zł

5,00 zł
Myśli na każdy dzień

-15%

Myśli na każdy dzień

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

34,90 zł

29,70 zł
Siedem razy zniewolenie

-95%

Siedem razy zniewolenie

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję