WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Wiara. Podręczny przewodnik

ks. Jan Frąckowiak

Liczba stron:
144
Wymiary:
150 x 225 mm
Oprawa:
broszura ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-8065-450-1
Rok wydania:
2021
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Jak mam WIERZYĆ, skoro NIE WIEM?
To książka dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć, jak radzić sobie z kryzysami w wierze i jak przekonać własne serce, by chciało kochać Boga.
Jak wierzyć w Boga, którego nie widzimy? Nie umiemy nawet potwierdzić, czy On w ogóle istnieje. Jak się modlić, skoro nie mamy pewności, że Ktoś nas TAM w ogóle słyszy? Może wszystko to nieprawda i nie warto się tym zajmować?
Autor przyznaje, że wiara nie jest czymś łatwym. Nie tylko dlatego, bo dotyczy spraw, które nie mieszczą się nam w głowie, ale także dlatego, bo nie mieliśmy szansy się do niej przygotować – po prostu znaleźliśmy się w tej rzeczywistości. Przez to wiara często nas zaskakuje, ale – co ważniejsze – dzięki temu staje się jeszcze bardziej niesamowita.
 
O autorze:
Ks. Jan Frąckowiak – urodzony w Poznaniu, wyświęcony na kapłana w roku 2009. Pracował jako wikariusz w Wolsztynie i w Komornikach. Studiował teologię dogmatyczną na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie uzyskał doktorat. Jest sekretarzem metropolity poznańskiego i ceremoniarzem arcybiskupim. Wykłada na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu.
 
INNE WYDANIA
CENA

29,90 zł

22,90 zł

Nowe Towar dostępny 9788380654501 21,25
CENA DETALICZNA25,00 zł
NASZA
CENA
21,25

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

RECENZJE W MEDIACH

Booknij_sie

Otóż z wiarą jest tak, że można mieć wiarę i nie mieć żadnej teologicznej wiedzy, a można mieć tej wiedzy mnóstwo a nie mieć wiary. Można wierzyć i "wierzyć". Ale jak to w praktyce ma wyglądać? Co to znaczy wierzyć? Na jakich płaszczyznach możemy w ogóle wiarę rozpatrywać? Książka daje do myślenia. Porusza tematy związane z traceniem wiary, trudnościami jak to, że Boga nie widać nie słychać, nie czuć. Ale czy uczniom Jezusa pomogło to że go widzieli? Nawet najlepszy ziomek Piotr się zaparł. A Tomek... Ten to musiał palec do boku włożyć. I jak tu dzielić ta wiarę? Na pewno na jej treść czyli w co tak naprawdę wierzymy kiedy mówimy, że wierzymy i czy jesteśmy tego świadomi. I czyn czyli czy żyjemy tym w co mówimy że wierzymy. Skomplikowane? Z pewnością ale książka autorstwa Ks. Jana Frąckowiaka, mojego uczelnianego wykładowcy w ciekawy sposób przybliża tą tematykę. To nie jest książka tylko dla ludzi ugruntowanych w wierze. Nawet jeśli w jakiś sposób nie odkrywacie, nie utożsamiacie się z wiarą chrześcijańską, katolicką, to warto po nią sięgnąć choćby dlatego by zrozumieć skąd fenomen wiary, w co tak naprawdę wierzy Kościół i jego członkowie i dlaczego tak mocno się tego trzymają. Polecam wieczorową porą😉 Książka nie jest napisana teologicznie trudnym językiem - każdy da radę i to duży plus.

WIĘCEJ

Misyjne.pl

Któż z nas nie przeżywał nigdy trudności w wierze? One są czymś zupełnie naturalnym. Niełatwo pojąć wiarę rozumowo – bo nie mamy do dyspozycji „zwyczajnych” zmysłów. Z pomocą może przyjść nam ks. Jan Frąckowiak i jego podręczny przewodnik po wierze. Autor najpierw opisuje – krótko, ale treściwie – problemy, jakie mogą wiązać się z wiarą. Potem skupia się na treści wiary i czynie wiary. Wreszcie, w ostatniej części publikacji szuka odpowiedzi na pytanie o to, co wynika z wiary. Atutem książki są bardzo krótkie 2-3 stronicowe rozdziały. Łatwo więc znaleźć czas na ich lekturę – a potem ze spokojem przemyśleć treści i poszukać własnych myśli. Zresztą, w książce przewidziano też miejsce na własne przemyślenia – żeby to rzeczywiście był przewodnik.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

35,90 zł

30,50 zł

Joanna Krzyżanek

KSIĄŻKA

25,00 zł

5,00 zł

Eliza Piotrowska

KSIĄŻKA

20,00 zł

16,99 zł

Richard R. Purtill

KSIĄŻKA

32,00 zł

10,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję