WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Wiara. Podręczny przewodnik

ks. Jan Frąckowiak

Liczba stron:
144
Wymiary:
150 x 225 mm
Oprawa:
broszura ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-8065-450-1
Rok wydania:
2021
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Jak mam WIERZYĆ, skoro NIE WIEM?
To książka dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć, jak radzić sobie z kryzysami w wierze i jak przekonać własne serce, by chciało kochać Boga.
Jak wierzyć w Boga, którego nie widzimy? Nie umiemy nawet potwierdzić, czy On w ogóle istnieje. Jak się modlić, skoro nie mamy pewności, że Ktoś nas TAM w ogóle słyszy? Może wszystko to nieprawda i nie warto się tym zajmować?
Autor przyznaje, że wiara nie jest czymś łatwym. Nie tylko dlatego, bo dotyczy spraw, które nie mieszczą się nam w głowie, ale także dlatego, bo nie mieliśmy szansy się do niej przygotować – po prostu znaleźliśmy się w tej rzeczywistości. Przez to wiara często nas zaskakuje, ale – co ważniejsze – dzięki temu staje się jeszcze bardziej niesamowita.
 
O autorze:
Ks. Jan Frąckowiak – urodzony w Poznaniu, wyświęcony na kapłana w roku 2009. Pracował jako wikariusz w Wolsztynie i w Komornikach. Studiował teologię dogmatyczną na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie uzyskał doktorat. Jest sekretarzem metropolity poznańskiego i ceremoniarzem arcybiskupim. Wykłada na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu.
 
INNE WYDANIA
CENA

29,90 zł

22,90 zł

Nowe Towar dostępny 9788380654501 21,25
CENA DETALICZNA25,00 zł
NASZA
CENA
21,25

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

RECENZJE W MEDIACH

Booknij_sie

Otóż z wiarą jest tak, że można mieć wiarę i nie mieć żadnej teologicznej wiedzy, a można mieć tej wiedzy mnóstwo a nie mieć wiary. Można wierzyć i "wierzyć". Ale jak to w praktyce ma wyglądać? Co to znaczy wierzyć? Na jakich płaszczyznach możemy w ogóle wiarę rozpatrywać? Książka daje do myślenia. Porusza tematy związane z traceniem wiary, trudnościami jak to, że Boga nie widać nie słychać, nie czuć. Ale czy uczniom Jezusa pomogło to że go widzieli? Nawet najlepszy ziomek Piotr się zaparł. A Tomek... Ten to musiał palec do boku włożyć. I jak tu dzielić ta wiarę? Na pewno na jej treść czyli w co tak naprawdę wierzymy kiedy mówimy, że wierzymy i czy jesteśmy tego świadomi. I czyn czyli czy żyjemy tym w co mówimy że wierzymy. Skomplikowane? Z pewnością ale książka autorstwa Ks. Jana Frąckowiaka, mojego uczelnianego wykładowcy w ciekawy sposób przybliża tą tematykę. To nie jest książka tylko dla ludzi ugruntowanych w wierze. Nawet jeśli w jakiś sposób nie odkrywacie, nie utożsamiacie się z wiarą chrześcijańską, katolicką, to warto po nią sięgnąć choćby dlatego by zrozumieć skąd fenomen wiary, w co tak naprawdę wierzy Kościół i jego członkowie i dlaczego tak mocno się tego trzymają. Polecam wieczorową porą😉 Książka nie jest napisana teologicznie trudnym językiem - każdy da radę i to duży plus.

WIĘCEJ

Misyjne.pl

Któż z nas nie przeżywał nigdy trudności w wierze? One są czymś zupełnie naturalnym. Niełatwo pojąć wiarę rozumowo – bo nie mamy do dyspozycji „zwyczajnych” zmysłów. Z pomocą może przyjść nam ks. Jan Frąckowiak i jego podręczny przewodnik po wierze. Autor najpierw opisuje – krótko, ale treściwie – problemy, jakie mogą wiązać się z wiarą. Potem skupia się na treści wiary i czynie wiary. Wreszcie, w ostatniej części publikacji szuka odpowiedzi na pytanie o to, co wynika z wiary. Atutem książki są bardzo krótkie 2-3 stronicowe rozdziały. Łatwo więc znaleźć czas na ich lekturę – a potem ze spokojem przemyśleć treści i poszukać własnych myśli. Zresztą, w książce przewidziano też miejsce na własne przemyślenia – żeby to rzeczywiście był przewodnik.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Eliza Piotrowska

KSIĄŻKA

20,00 zł

16,99 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

35,90 zł

30,50 zł

Joanna Krzyżanek

KSIĄŻKA

25,00 zł

5,00 zł

Richard R. Purtill

KSIĄŻKA

32,00 zł

10,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję