T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

15 spotkań z Małą Arabką. Św.Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego

William Marie Merchat

Liczba stron:
132
Oprawa:
broszurowa ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-65307-31-6
Tłumacz:
Katarzyna Rogalska
Rok wydania:
2016
Wydanie:
Wyd. I
Wydawnictwo:
Flos Carmeli
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Ta książka jest świadectwem przyjaźni pomiędzy Miriam i człowiekiem zakochanym w Ziemi Świętej, jakim jest Ojciec William Marie Merchat, a medytacje są proponowane tym wszystkim, którzy na Wschodzie i na Zachodzie chcą wędrować w szkole Ducha Świętego. Niech Miriam towarzyszy każdemu na tej drodze światła!
 
To, co wiemy o Miriam, zostało nam przekazane przez jej siostry karmelitanki i listy, które dyktowała do licznych korespondentów. Jej przeobfite życie duchowe i przejawy nadprzyrodzoności niekiedy stanowiły przeszkodę, aby zagłębić się w sedno jej przesłania. Poruszając tylko ten aspekt jej życia, ryzykowalibyśmy, że zatrzymamy się na progu i nie wejdziemy w głąb jej duchowego doświadczenia.
Proponujemy więc piętnaście etapów drogi na spotkanie z tą bliską przyjaciółką Ducha Świętego. Jej pokora i spontaniczność poprowadzą nas na tej drodze.
Swoim sercem i orientalnym duchem „małe nic” Jezusa, jak Miriam lubiła siebie nazywać, zaprasza nas w podróż do Ziemi Świętej i do odnalezienia tam naszych korzeni. Te korzenie są żywe i płodne, nie znajdują się jedynie w historycznych książkach, ale w obecności chrześcijan na Wschodzie.
Miriam, młoda święta z Galilei, jest starszą siostrą dla chrześcijan żyjących na Bliskim Wschodzie. Dodaje im odwagi w ich trudnej drodze wierności Ewangelii. Jej życie w karmelu w Pau (Francja) czyni ją bliską chrześcijanom Zachodu. Oferując Zachodowi bogactwa tradycji orientalnej i zapraszając zachodnich chrześcijan do wspierania wschodnich braci modlitwą, jest ona jak most między Wschodem i Zachodem.
 
 
 
Mała Arabka, św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego (Mariam Baouardy, 1846-1878) to karmelitanka urodzona w Galilei. Mieszkała we Francji w karmelu w Pau, uczestniczyła w fundacji karmelu w Mangalore w Indiach i karmelu w Betlejem. Istota jej doświadczenia polega na całkowitym zawierzeniu Duchowi Świętemu i na wyjątkowej pokorze.
 
 
Nowe Towar niedostępny 9788365307316 15,12
CENA DETALICZNA20,00 zł
NASZA
CENA
15,12

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KSIĄŻKA

19,90 zł

11,94 zł

Monika i dk. Marcin Gajdowie

KSIĄŻKA

34,90 zł

29,36 zł

ks. Krzysztof Kralka SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

16,48 zł

Piotr Koźlar CSsR

KSIĄŻKA

22,00 zł

17,07 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję