W diecezji Chieti – Vasto, na wzgórzu Tarini (Tarigni), w Manoppello (30 km od Peskary w Abruzji) wznosi sie bazylika Boskiego Oblicza. To tutaj jest przechowywana, w bogato zdobionym ostensorium, relikwia, która ukazuje na bardzo delikatnej tkaninie oblicze cierpiącego i chwalebnego Chrystusa. Według tradycji, potwierdzonej przez najnowsze badania, mamy do czynienia z prawdziwym wizerunkiem Jezusa (veronika = vera – prawdziwa + icona – ikona), z obliczem, które nie zostało namalowane ludzką ręką (acheropita).
Książka opowiada o historii i wielkim znaczeniu tego świętego wizerunku. Bracia Mniejsi Kapucyni z Abruzji przechowują Boskie Oblicze od 1638 roku, gdy zostało im ofiarowane przez doktora Donata Antoniego De Fabritiis. Do wielu pielgrzymów, którzy nawiedzili I kontemplowali Boskie Oblicze, dołączył także papież Benedykt XVI, który przybył do Manoppello 1 września 2006 roku.
Eugenio Vittorio Di Giamberardino urodził się w Luco dei Marsi (L’Aquila) w 1940 roku.
Jest bratem kapucynem i kapłanem od 1966 roku. Pełni obowiązki proboszcza w parafii pw. Najświętszej Maryi w Vasto (Cheti).
Opublikował tomik II Volto Santo di Manoppello (w 1998 roku, wznowienie w 2007 roku), dzięki któremu wielu osobom pomógł zapoznać się z dziejami welonu, na którym widnieje oblicze Jezusa, uczczonego przez Benedykta XVI (1 września 2006 roku).
Jest autorem kilku książek i opracowań, m.in. Vedo, Penso, Credo – Una proposta di fede per i giovani (2008), Maria Dono di Dio – Un mese con Maria (2009) oraz Parole d’Amore – 30 incontri con Gesu (2012).