WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Zdrowie przez zaufanie

Prof. dr med. Monika Fröschl

Liczba stron:
152
Wymiary:
175 x 195
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-7516-347-6
Rok wydania:
2011
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Wyjątkowy poradnik pokazujący drogę do szeroko pojmowanego uzdrowienia.Kluczem do udanego i pełnego szacunku życia codziennego jest zaufanie. Książka przedstawia proste działania budujące naszą ufność oraz fascynujące odkrycia związane z naszym zdrowiem, i w ten sposób służy pomocą zarówno tym, którzy chcą żyć zdrowo, jak i przewlekle chorym. Prawdziwe zdrowie to więcej niż lekarstwa i leczenie.

Nowe Towar niedostępny 9788375163476 1,00
CENA DETALICZNA29,90 zł
NASZA
CENA
1,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

maku, Przewodnik Katolicki

Opinia z dnia: 05.12.11r

Czy można żyć, nie ufając? Jaki związek jest między naszym zdrowiem a zaufaniem? Jak powstają relacje oparte na zaufaniu? Co jest źródłem naszego pocieszenia? Na te i inne pytania odpowiada autorka, doświadczona lekarka i naukowiec. Publikację wzbogacają liczne zdjęcia drzew, które – jak się okazuje – nie są tutaj przypadkowe.

Recenzja była przydatna

Granice.pl

Opinia z dnia: 30.12.11r

Jednym z podstawowych więzów w społeczeństwie jest zaufanie, rozumiane jako wiara w określone działania tego, kto został nim obdarzony. Owa emocja okazywana innym jest równoznaczna z przekonaniem o uczciwości i autentyczności osoby obdarowanej. Ponieważ zaufanie jest doskonałą formą radzenia sobie w sytuacjach krytycznych, należy dostrzegać w nim szansę na udane życie codzienne. Monika Fröschl w swojej książce zachęca do poszukiwania oraz kształtowania w sobie odpowiednich postaw, umożliwiających pokojowe rozwiązywanie konfliktów, przezwyciężanie cierpienia, a także zwalczanie stresu. Książka Zdrowie przez zaufanie została podzielona na dwie zasadnicze części, dzięki którym czytelnik nabędzie umiejętności stopniowego budowania ufności oraz zrozumie potrzebę dawania i doznawania pocieszenia. Łącząc ze sobą te dwa elementy, autorka wskazuje na ich wspólny mianownik, jakim jest wiara. Bóg miłujący człowieka stanowi podstawę zaufania. Zaradza lękom i nieufności, podpiera w przeciwnościach, wskazuje cel i sens ludzkiego życia. W najtrudniejszych chwilach pomaga odnaleźć poczucie bezpieczeństwa. Zawierzenie Panu niweczy lęk i zwątpienie, co ma bezpośredni wpływ na pogłębienie ufności. Dostrzegając w zaufaniu i pocieszeniu podstawę życia, Monika Fröschl proponuje sięgnąć do źródła zdrowia: wiara w samego siebie, ufność w relacjach oraz zawierzenie życiu i światu, stanowią podstawy do otwarcia się na doznawanie pocieszenia i obdarowywania nim. Pomocą służą: modlitwa, teksty biblijne, systematyczne ćwiczenia oddechu i ciała, chwile skupienia na przykład przy zapalonej świecy. To z kolei ułatwia budowanie i wzmacnianie relacji, umożliwia respektowanie zmian, a także uczy odpowiedzialności za słowa i czyny. Ponieważ każdy z nas marzy o pięknym życiu w pełni sił i dobrym samopoczuciu, książka Zdrowie przez zaufanie przeznaczona jest dla wszystkich bez wyjątku. Napisana językiem prostym i całkowicie zrozumiałym, pozwala na pełne wykorzystanie zawartych w niej wskazań. Godne uwagi są również podane w ramkach konkretne ćwiczenia. Bogata literatura (niestety, wyłącznie obcojęzyczna) i liczne przypisy, nadają lekturze charakteru naukowego, czyniąc ją równocześnie godną zaufania. Zamieszczone w wielu miejscach książki kolorowe zdjęcia drzew w zmieniających się porach roku, zachęcają do zadumy i twórczych przemyśleń, co w konsekwencji prowadzi do umiejętności wsłuchiwania się w swoje wnętrze. Wierząc, że warunkiem zdrowia jest zaufanie, wystarczy nauczyć się go dzięki podanym w lekturze wskazówkom.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

11,90 zł

5,00 zł

Marielene Leist

KSIĄŻKA

29,90 zł

1,00 zł

Hermann Multhaupt

KSIĄŻKA
3,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję