T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Zdrowie przez zaufanie

Prof. dr med. Monika Fröschl

Liczba stron:
152
Wymiary:
175 x 195
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-7516-347-6
Rok wydania:
2011
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Wyjątkowy poradnik pokazujący drogę do szeroko pojmowanego uzdrowienia.Kluczem do udanego i pełnego szacunku życia codziennego jest zaufanie. Książka przedstawia proste działania budujące naszą ufność oraz fascynujące odkrycia związane z naszym zdrowiem, i w ten sposób służy pomocą zarówno tym, którzy chcą żyć zdrowo, jak i przewlekle chorym. Prawdziwe zdrowie to więcej niż lekarstwa i leczenie.

Nowe Towar niedostępny 9788375163476 1,00
CENA DETALICZNA29,90 zł
NASZA
CENA
1,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

maku, Przewodnik Katolicki

Opinia z dnia: 05.12.11r

Czy można żyć, nie ufając? Jaki związek jest między naszym zdrowiem a zaufaniem? Jak powstają relacje oparte na zaufaniu? Co jest źródłem naszego pocieszenia? Na te i inne pytania odpowiada autorka, doświadczona lekarka i naukowiec. Publikację wzbogacają liczne zdjęcia drzew, które – jak się okazuje – nie są tutaj przypadkowe.

Recenzja była przydatna

Granice.pl

Opinia z dnia: 30.12.11r

Jednym z podstawowych więzów w społeczeństwie jest zaufanie, rozumiane jako wiara w określone działania tego, kto został nim obdarzony. Owa emocja okazywana innym jest równoznaczna z przekonaniem o uczciwości i autentyczności osoby obdarowanej. Ponieważ zaufanie jest doskonałą formą radzenia sobie w sytuacjach krytycznych, należy dostrzegać w nim szansę na udane życie codzienne. Monika Fröschl w swojej książce zachęca do poszukiwania oraz kształtowania w sobie odpowiednich postaw, umożliwiających pokojowe rozwiązywanie konfliktów, przezwyciężanie cierpienia, a także zwalczanie stresu. Książka Zdrowie przez zaufanie została podzielona na dwie zasadnicze części, dzięki którym czytelnik nabędzie umiejętności stopniowego budowania ufności oraz zrozumie potrzebę dawania i doznawania pocieszenia. Łącząc ze sobą te dwa elementy, autorka wskazuje na ich wspólny mianownik, jakim jest wiara. Bóg miłujący człowieka stanowi podstawę zaufania. Zaradza lękom i nieufności, podpiera w przeciwnościach, wskazuje cel i sens ludzkiego życia. W najtrudniejszych chwilach pomaga odnaleźć poczucie bezpieczeństwa. Zawierzenie Panu niweczy lęk i zwątpienie, co ma bezpośredni wpływ na pogłębienie ufności. Dostrzegając w zaufaniu i pocieszeniu podstawę życia, Monika Fröschl proponuje sięgnąć do źródła zdrowia: wiara w samego siebie, ufność w relacjach oraz zawierzenie życiu i światu, stanowią podstawy do otwarcia się na doznawanie pocieszenia i obdarowywania nim. Pomocą służą: modlitwa, teksty biblijne, systematyczne ćwiczenia oddechu i ciała, chwile skupienia na przykład przy zapalonej świecy. To z kolei ułatwia budowanie i wzmacnianie relacji, umożliwia respektowanie zmian, a także uczy odpowiedzialności za słowa i czyny. Ponieważ każdy z nas marzy o pięknym życiu w pełni sił i dobrym samopoczuciu, książka Zdrowie przez zaufanie przeznaczona jest dla wszystkich bez wyjątku. Napisana językiem prostym i całkowicie zrozumiałym, pozwala na pełne wykorzystanie zawartych w niej wskazań. Godne uwagi są również podane w ramkach konkretne ćwiczenia. Bogata literatura (niestety, wyłącznie obcojęzyczna) i liczne przypisy, nadają lekturze charakteru naukowego, czyniąc ją równocześnie godną zaufania. Zamieszczone w wielu miejscach książki kolorowe zdjęcia drzew w zmieniających się porach roku, zachęcają do zadumy i twórczych przemyśleń, co w konsekwencji prowadzi do umiejętności wsłuchiwania się w swoje wnętrze. Wierząc, że warunkiem zdrowia jest zaufanie, wystarczy nauczyć się go dzięki podanym w lekturze wskazówkom.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Marielene Leist

KSIĄŻKA

29,90 zł

1,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

11,90 zł

5,00 zł

Hermann Multhaupt

KSIĄŻKA
3,00 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję