WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie

Jan Brzechwa, Marianna Sztyma

Liczba stron:
336
Wymiary:
20.2x25.8x3.3 cm
Oprawa:
twarda
Rok wydania:
2017
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Czy jesteś miłośnikiem/miłośniczką magii i zastanawiasz się jak wygląda nauka nietuzinkowych przedmiotów wykładanych przez nieco ekscentrycznego nauczyciela, jakim był Pan Kleks? Jeżeli tak, to książka "Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Pan Kleks" będzie idealną pozycją właśnie dla Ciebie.

"Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Pan Kleks" jest trzecim z kolei tomem wspaniałego cyklu zawierającego wszystkie teksty autorstwa polskiego twórcy literatury dziecięcej. W tym tomie znajdą się takie opowiadania jak "Akademia Pana Kleksa", "Podróże Pana Kleksa", a także "Tryumf pana Kleksa". Czytelnik zostaje przeniesiony ponownie do świata pełnego magii i przygód, gdzie na ulicy Czekoladowej w magicznej szkole dzieci uczą się wykładanych przez Kleksa przedmiotów. Przedmioty te jednak odbiegają znacznie od tradycyjnej edukacji. Uczniowie zgłębiają tu tajniki kleksografii, przędzenia liter, a także zdobywają wiedzę, jak uleczyć chore sprzęty.

Ambroży Kleks jest doktorem filozofii, chemii oraz medycyny. To również syn słynnego na cały świat doktora Paj-Chi-Wo. To jedyny w swoim rodzaju hołd dla Jana Brzechwy. "Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Pan Kleks" złożony jest z czterech tomów "Bajki", "Wiersze" "Pan Kleks" i "Teatrzyki".

Publikacja pełna jest barwnych i fascynujących ilustracji autorstwa Marianny Sztymy. Rysunki doskonale komponują się z treścią. Artystka użyła bogatego wachlarza pastelowych kolorów, aby stworzyć piękny świat na podstawie tekstów Brzechwy. Rysunki te wspaniale oddziałują na wyobraźnię najmłodszych Czytelników, bardzo umilają lekturę.

Książka napisana jest bogatym, klasycznym oraz przyjaznym dla najmłodszych językiem. Styl pisania Brzechwy jest liryczny, urzekający, prosty, ale niebanalny.

Wydanie zbiorcze przygód Pana Kleksa zostało przygotowane bardzo starannie. Książka jest piękna, Każda strona książki zachwyca doskonałą redakcją oraz pięknymi ilustracjami Marianny Sztymy. Grube kartki idą w parze z solidną, twardą oprawą. To wydanie to wspaniały sposób na to, aby zaznajomić młode pokolenie z tekstami, które bawiły ich rodziców za młodu.

Autor wprowadza Czytelnika w świat, w którym nie ma miejsca na rutynę i szarą codzienność. To świat pełen magii i niecodziennych wydarzeń oraz nietuzinkowych postaci. Przygody Pana Kleksa jak dotąd zostały przetłumaczone na 16 języków, Na ich podstawie powstały także 3 niezwykle popularne filmy, gdzie Pana Kleksa zagrał Piotr Fronczewski.

Jan Brzechwa był znanym w całej Europie specjalistą z zakresu prawa autorskiego. Był z wykształcenia adwokatem. jego debiut miał miejsce już w wieku 15 lat. Wtedy to na łamach czasopisma "Sztandar" opublikował swoje pierwsze wiersze. Autor pisał również utwory poetyckie adresowane dla dorosłych, teksty satyryczne oraz teksty do piosenek.

Opis pochodzi od Wydawcy
Nowe Towar dostępny 49,49
CENA DETALICZNA69,90 zł
NASZA
CENA
49,49

DOSTĘPNOŚĆ:

Niska

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

DEWOCJONALIA

1,20 zł

0,89 zł

DEWOCJONALIA

36,90 zł

22,14 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję