WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Dodatek historyczny nr 1/2022 - Śladami wielkopolskich społeczników

Rok wydania:
2022
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Przewodnik Katolicki HISTORIA
Śladami wielkopolskich społeczników

 
Pocztówki z dawnych frontów
Najdłuższą wojną nowoczesnej Europy nazwano stuletnią walkę Wielkopolan o zbudowanie obywatelskiego społeczeństwa, a w rezultacie o wolność. Orężem była praca, dowodzili organicznicy. Ale o tradycji insurekcyjnej nie pozwalały zapomnieć wryte w serca i umysły cztery słowa: Jeszcze Polska nie zginęła.
 
Życie dobrze spożytkowane
Jego nazwisko kojarzone jest z pracą organiczną i stworzeniem przedsiębiorstwa, które przez długie lata było przemysłową wizytówką Poznania. Droga Hipolita Cegielskiego do stania się przemysłowcem była jednak kręta.
 
Wielkie nieobecne
Maria Curie-Skłodowska, Helena Modrzejewska, Maria Konopnicka czy Eliza Orzeszkowa to kobiety, których przedstawiać nie trzeba. To jednak tylko kilka nazwisk z całej armii kobiet, która w XIX wieku stanęła do walki o niepodległość i własne prawa. W tym gronie nie mogło zabraknąć Wielkopolanek.
 
Cud w Liskowie
Nowy proboszcz nie budził zaufania parafian, ale niespodziewanie odnalazł w sobie żyłkę społecznika. Dzięki inwencji i zaangażowaniu ks. Wacława Blizińskiego Lisków w niedługim czasie przeobraził się we wzorcową wieś.
 
Społecznicy w koloratkach
Społecznicy to ludzie, którzy przedkładają dobro innych nad swoje. Działają na rzecz każdej społeczności. Wśród społeczników są przedstawiciele wszystkich zawodów. Są też i księża, którzy działali w dramatycznych okolicznościach.
 
Jestem spełniona i bardzo wdzięczna
Fundacja Redemptoris Missio pomaga chorym w miejscach, o których świat wolałby zapomnieć. Każdego dnia wspiera misjonarzy, którzy ratują ludzkie życie – rozmowa z Justyną Janiec-Palczewską
 
Dzielić ławkę z trędowatym
Traktowała chorego na trąd jak każdego pacjenta cierpiącego na chorobę zakaźną. Uczyła, że zachowanie zasad higieny chroni przed zakażeniem. „Wtedy pojawia się uczucie ulgi, że trąd nie gryzie” – mówiła polska Matka Trędowatych.
 
Żyć nie tylko dla siebie
Strażak-ochotnik, radny, dziennikarz, harcerz czy koordynatorka Spotkań Lednickich. Od dekady poznańska Nagroda im. Macieja Frankiewicza trafia w ręce młodych osób, które łączą przywiązanie do patriotycznych ideałów z bezinteresownym działaniem na rzecz innych.
 
Pomaganie przemienia ludzi
Daje przykład innym, jak zamieniać ból w siłę. Rozmowa z s. Józefą Krupą, którą do codziennej pracy i poświęcenia motywuje pomaganie ubogim
 
Śladami organiczników
Spacer po centrum Poznania, łączący najważniejsze miejsca związane z czołowymi organicznikami. Przechadzka przewidziana jest na około dwie godziny i wiedzie od Wzgórza św. Wojciecha do placu Kolegiackiego. 
INNE WYDANIA
CENA

7,00 zł

Nowe Towar dostępny 7,00
NASZA
CENA
7,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Joanna Krzyżanek

KSIĄŻKA

25,00 zł

5,00 zł

Wacław Oszajca SJ

KSIĄŻKA

39,90 zł

33,90 zł

Sophie Lutz

KSIĄŻKA

23,00 zł

5,00 zł

Davis Bunn

KSIĄŻKA

24,90 zł

5,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję