WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Dodatek historyczny nr 2/2022 - Poznański Czerwiec 1956

Rok wydania:
2022
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Przewodnik Katolicki HISTORIA
Poznański Czerwiec 1956

 
Dojrzewanie do buntu
Dlaczego, wbrew stereotypom, właśnie na ulicach i placach Poznania rozegrał się dramat walki o niepodległą Polskę, o suwerenność ludu, o lepsze warunki życia, o wszystko, co odbierała komunistyczna władza?
 
Trzy tramwajarki
Helena Przybyłek, Stanisława Sobańska i Maria Kapturska to uczestniczki, a zarazem tragiczne ofiary Poznańskiego Czerwca. To one doprowadziły manifestantów pod Urząd Bezpieczeństwa, a potem zapłaciły za to straszliwą cenę.
 
Kościół wobec Czerwca
Był jedyną przestrzenią, która pozwalała pielęgnować pamięć o ofiarach. Dzięki zaangażowaniu duchownych i świeckich udzielano także pomocy ich rodzinom.
 
Nie tylko Romek Strzałkowski
Dzieci Poznańskiego Czerwca miały swoje marzenia. Niestety, nie wszystkim udało się je spełnić. Na liście ofiar śmiertelnych są nazwiska dziewiętnastu młodych ludzi. To prawie jedna trzecia zabitych.
 
Po stronie słabszych
Po protestach część robotników stanęła przed sądem. Niektórym groziła kara śmierci. Wśród ich obrońców był Stanisław Hejmowski. Nie był to pierwszy moment w jego życiu, gdy stanął po stronie słabszych.
 
Warto tu być
To tutaj można spotkać uczestników Poznańskiego Czerwca '56. Kombatanci mają mnóstwo sił i chęci, by dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą – rozmowa z Kingą Przyborowską, kierownikiem Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956
 
Spacer pamięci
Pomyślmy o bohaterach, posłuchajmy relacji świadków, przenieśmy się na dwie godziny do czasu tamtych wydarzeń. Może bruk do nas przemówi, a okna odbiją to, co widziały 28 czerwca 1956 r.
 
Czerwiec jako widowisko
Historie bohaterów są ekscytujące, wracamy do nich jak do żywej historii – rozmowa z Renatą i Januszem Stolarskimi o tym, jak pamięć o wydarzeniach z 28 czerwca 1956 r. można przekuć w spektakl
 
Rodzina przyjechała na mój pogrzeb
Matka szukała mnie w szpitalach jako rannego czy zabitego – rozmowa z aktorem Zdzisławem Wardejnem, uczestnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 r.
 
INNE WYDANIA
CENA

7,00 zł

Nowe Towar dostępny 7,00
NASZA
CENA
7,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję