T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Średniowieczne herezje. Ruchy ludowe od reformy gregoriańskiej do reformacji

Malcolm Lambert

Liczba stron:
552
Oprawa:
twarda
ISBN:
9788365387073
Tłumacz:
Wacław Popowski
Rok wydania:
2017
Wydanie:
Wyd. I
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Latarnia
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Herezja jest zjawiskiem, ktore odegrało ważną rolę w pierwszych wiekach istnienia Kościoła, zmuszając go do stopniowego określania swojej doktryny i wykluczenia tez teologicznych. Były też w życiu Kościoła okresy, w których herezja, przyjmująca postać wielkich ruchów, takich jak arianizm i gnostycyzm-zdawały się przerastać. Historia herezji średniowiecznych jest jednak historią porażek, albowiem żaden z omawianych tu ruchów nie zdołał ani narzucić swoich poglądów Kościołowi zachodniemu, ani też wywalczyć tolerancji dla swoich opinii i praktyk. Zasadniczą jedność Kościoła udało się utrzymać po części siłą, po części zaś dzięki powszechnemu przywiązaniu do ortodoksji. Kiedy przywiązanie to osłabło i wierzenia potępione jako heretyckie z powodzeniem opierały sięszelkim działaniom represyjnym, średniowiecze dobiegało końca.

Średniowieczne herezje Malcolma Lamberta są niewątpliwie jedną z najlepszych pozycji wydanych kiedykolwiek na ten temat. Są majstersztykiem uczenia się, myślenia i dogłębnej analizy. Żaden czytelnik, który poważnie pochodzi do zdobywania wiedzy o wiekach średnich, nie może opuścić lektury tej pracy, co więcej- nie może do niej nie powrócić.
Nowe Towar niedostępny 9788365387073 74,97
CENA DETALICZNA89,25 zł
NASZA
CENA
74,97

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję