T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Rebeka. Wymarzona panna młoda

Antonella Anghinoni

Liczba stron:
64
Wymiary:
173x240 mm
Oprawa:
miękka ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-7516-826-6
Tłumacz:
Anna Gogolin
Ilustrator:
Alessandra Mantovani
Rok wydania:
2015
Seria:
Płatki
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

To kolejny tytuł z serii „Płatki”. Ta piękna, uczynna i odczytująca zamysły Boga, dziewczyna została żoną Izaaka, taką, o której marzył. Jej synami byli bliźniacy i rywale – Ezaw i Jakub. Przedstawiając niezwykłą historię tej rodziny, ważnej w dziejach zbawienia, autorka wykorzystuje nie tylko tekst Biblii, ale także tradycję i legendy żydowskie.
Pomysłowa i pełna uroku szata graficzna jest integralną częścią książki. Zawiera ona ponadto ciekawe wyjaśnienia, instrukcję, jak wykonać z gliny „dzban Rebeki”, przepis na zupę z soczewicy oraz papierową laleczkę z sukienkami do wycinania.

Nowe Towar niedostępny 9788375168266 5,00
CENA DETALICZNA20,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł

RECENZJE W MEDIACH

RadioZamosc.pl

Blogspot

Rebeka. Wymarzona panna młoda." Antonelly Anghinoni to drugi tytuł z serii Płatki o niezwykłych kobietach Starego Testamentu. Rebeka od dziecka była bardzo dobrą i uczynną dziewczyną. W książce znajdziemy opisy różnych sytuacji, w których chętnie okazywała bezinteresowną pomoc. Dzięki tej niezwykłej cesze wybrano ją na żonę dla Izaaka, syna Abrahama i Sarah. Została matką bliźniaków Ezawa i Jakuba, którzy już podczas ciąży walczyli o przywilej pierworództwa. Bóg wyznał Rebece, który z nich otrzyma ojcowskie błogosławieństwo i choć było to dla matki trudne starała się o wypełnienie Bożej woli. Opowieść o Rebece poznajemy wraz z małym Jezusem, któremu Maryja opowiada przed snem historie Starego Testamentu. W książce znajdziemy również dialogi w formie komiksu, mapę z oznaczoną wędrówką Rebeki do Izaaka, ciekawostki i wyjaśnienia trudnych słów oraz zwyczajów żydowskich. Na koniec zamieszczono instrukcję łatwego wykonania glinianego dzbana oraz podobnie jak w przypadku ,,Sarah. Księżniczka" papierową lalkę z sukienkami do wycięcia i jedną do zaprojektowania. Na podstawie historii Rebeki można porozmawiać z dzieckiem na temat okazywania bezinteresownej dobroci. Książka jest dobrym wstępem do lektury Pisma Świętego. W tekście zamieszczono cytaty z Pisma Świętego na podstawie Biblii Tysiąclecia. Treść książki oparta jest w części na tradycji i legendach żydowskich.

WIĘCEJ

Blogspot

Rodzina z Nazaretu odmawia wieczorne modlitwy, śpiewa krótką pieśń i Maria opowiada na dobranoc małemu Jezuskowi o Rebece, która była kobietą o niezwykłej urodzie, odważną, przyjazną, wielkoduszną, hojną, dobrą, uczynną i serdeczną. Została żoną Izaaka, który szczerze ją kochał. Mimo tego, że pragnęli dziecka Rebeka dopiero po dwudziestu latach modlitw urodziła bliźnięta Ezawa i Jakuba. Chłopcy bardzo różnili się od siebie i wkrótce stali się rywalami. Rebeka wiernie wypełniała wolę Pana. Antonella Anghinoni w niesamowicie ciekawy i obrazowy sposób przedstawiła perypetie biblijnych bohaterów, którzy jawią się jak ludzie z krwi i kości, przeżywają wzloty i upadki. Jestem zachwycona staranną szatą graficzną, dopracowaną w każdym szczególe. Kolorowe ilustracje wykonała Alessandra Mantovani. Tekst w większości jest uwspółcześniony, ale zawiera także wstawki oryginalne z Biblii. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w tekście komiksów, które z pewnością zachęcają do czytania młode pokolenie. Czcionka jest dosyć duża, a ważne słowa, czy zwroty odznaczone są innym kolorem. Na końcu książeczki znajduje się przepis na zupę z soczewicy, papierowa lalka z ubraniami do wycięcia oraz instrukcja wykonania glinianego dzbana. Polecam z całego serca tę książeczkę, z pewnością zachęci dzieci do poznawania biblijnych bohaterów:)

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Anna Wełniak

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,90 zł

o. Anselm Grün OSB

KSIĄŻKA

5,00 zł

1,00 zł

KSIĄŻKA

14,90 zł

12,90 zł

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,90 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję