T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Rut. Przyjaciółka

Antonella Anghinoni

Liczba stron:
64
Wymiary:
173 x 240 mm
Oprawa:
miękka ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-7516-932-4
Tłumacz:
Anna Gogolin
Ilustrator:
Alessandra Mantovani
Rok wydania:
2016
Seria:
Płatki
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Kiedy Machlon opowiadał jej o Bogu Izraela, Rut ogarniał płomień miłości. Czuła, że dojrzewa w niej nowa wiara. Jaki sens miała dalsza służba Kemoszowi? Oto historia Rut, Moabitki, która porzuciła dotychczasowe życie, a wraz z nim swój lud, dom i wiarę, żeby wiernie służyć Bogu.
Intrygującą i dynamiczną fabułę autorka opiera na Biblii. Znakomite i pełne wdzięku ilustracje, pomysłowa szata graficzna są dodatkowym atutem tej pięknej książki.

53
Nowe Towar niedostępny 9788375169324 5,00
CENA DETALICZNA20,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł

RECENZJE W MEDIACH

KatechezaNatana.pl

Jak dzieciom wytłumaczyć na czym polega troska o biednych i starszych? Nic prostszego – wystarczy sięgnąć po książkę „Rut.Przyjaciółka”. Napisana przystępnym językiem niczym baśń, pięknie ilustrowana i zachęcająca do naśladowania biblijnej Rut. Kiedy wzięłam do ręki „Rut. Przyjciółka.” już pierwsze spojrzenie upewniło mnie, że będzie to doskonała pomoc katechetyczna. Książka zaczyna się od domowej sceny Maryi z małym Jezusem. Po kolacji Jezus zainteresowany pieśnią śpiewaną przez Matkę z okazji zbliżającego się święta Szawuot, wysłuchuje opowieści o przodkini i wspaniałej kobiecie Rut. Historia tej niezwykłej postaci biblijnej opisana jest piękną prozą z dialogami. Śledzimy kolejne losy Rut z zainteresowaniem tym bardziej, że towarzyszą jej ciepłe i barwne ilustracje. Pomiędzy prozą pojawiają się stronice w formie komiksu zachęcające dzieci do przeczytania i przyjrzenia się szczegółom. Trudniejsze terminy t.j. imię Orpa, Efa, obed, itp.wyjaśniane są na malutkich karteczkach wlepkach. Do tej pory nie spotkałam książki dla dzieci, która w tak delikatny i subtelny sposób wyjaśniłaby na czym polega prawo lewiratu, czy ofiary świątynne. Zakończenie książki zaskakuje. Przedstawiono tam ciekawostki, np. znaczenie ciasteczek o różnych kształtach, przygotowywanych na święto Szawuot. Nie zabrakło przepisów na te smakołyki. Jest też instrukcja wykonania niespodzianki dla przyjaciółki oraz papierowa laleczka przypominająca Rut – do wycięcia i ubrania.

WIĘCEJ

Blogspot

W tej części Maria wraz z małym Jezusem przygotowuje się do święta Szawuot. Podczas świętowania odczytuje się całą księgę Rut. Rut słynęła z pięknej urody, pracowitości i dobrego serca. Kiedy była małą dziewczynką, ojciec sprzedał ją aby służyła bóstwu. Kiedy miała zostać złożona w ofierze Bóg ją ochronił i prowadził do wyzwolenia. Rut pomimo ciężkich doświadczeń i śmierci męża pozostała wierna Bogu i opiekowała się swoją teściową, za co została wynagrodzona. Ta część serii Płatki jest chyba najpoważniejsza. Autorka wspomina tu o składaniu ofiar z dziewczynek, na szczęście bez drastycznych szczegółów, ale musimy być przygotowani, że dzieci będą chciały o nie zapytać. Wrażliwsze dzieci mogą się tym przejąć. W książce oprócz wesołych ilustracji wpleciono również komiksy, które uatrakcyjniają treść i pomagają w jej zapamiętaniu. W dodatkach zamieszczono wyjaśnienie na czym polega święto Szawuot, skąd wzięła się tradycja jedzenia ciastek podczas święta, przepis na ciasto, tutorial torby oraz papierową lalkę przedstawiającą Rut z ubraniami do wycięcia.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
3
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Jola

Opinia z dnia: 04.05.16r

Publikacje dla dzieci z serii ,,Płatki" są mądre, interesujące i dzięki nim maluchy poznają w przystępny i urozmaicony sposób historie biblijnych postaci. Książki są przepięknie wydane, kolorowe ilustracje wykonała Alessandra Mantovani. Papier jest najlepszej jakości. Na końcu książki umieszczone są dodatki do historii i dzieci mogą np. wyciąć papierowe laleczki i ubrać w stroje z epoki Rut albo wykonać torbę na zakupy. Jestem zachwycona tymi książkami:)

Recenzja była przydatna

Angela

Opinia z dnia: 13.06.16r

Najlepszymi recenzentami są dzieci. Jeśli im książka przypadnie do gustu, można ją śmiało polecić. Moim córeczkom spodobała się historia Rut. Zatem polecam!

Recenzja była przydatna

Magdalena

Opinia z dnia: 13.06.16r

Z jednej strony piękne wydanie i śliczne rysunki. Z drugiej wartościowa i pouczająca treść. Dzieci niezauważenie poznają biblijne historie, dobrze się przy tym bawiąc.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Anna Wełniak

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,90 zł

Gira Dennis, Midal Fabrice

KSIĄŻKA

39,90 zł

1,00 zł

KSIĄŻKA

14,90 zł

12,90 zł

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,90 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję