WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Ewangelia według świętego Marka. Komentarz do Pisma Świętego

Mary Healy

Liczba stron:
432
Oprawa:
miękka ze skrzydełkami
ISBN:
9788379062805
Wydawnictwo:
W Drodze
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Według tradycji chrześcijańskiej, Ewangelia Marka powstała jako pierwsza. Spisać ją miał w Rzymie Jan Marek, który przysłuchiwał się opowieściom świętego Piotra, a przeznaczona była dla ludzi, którzy nie znali języka aramejskiego. Pojęciom i zwyczajom żydowskim towarzyszą tu stosowne objaśnienia, dzięki którym czytelnicy świętego Marka mieli dokładniejsze wyobrażenie na temat życia i działalności Jezusa. Bo to właśnie na tym - na cudach i ziemskich dziejach Boga, który stał się człowiekiem - koncentruje się przede wszystkim święty Marek.

Jego Ewangelię można więc odczytywać jako przygodę, w której biorą udział apostołowie i rzesze uczniów idących krok w krok za Chrystusem. Taki właśnie sposób interpretacji proponuje nam Mary Healy. Bohaterowie tej najkrótszej z Ewangelii przeżywają jedyne w swoim rodzaju spotkanie z Panem: towarzyszą mu w trakcie Jego ziemskiej drogi, poznają Go coraz lepiej i powoli dojrzewają do odkrycia prawdziwej tożsamości Chrystusa. Ewangelia Marka jest zaproszeniem do podjęcia tej samej przygody, jaka stała się ich udziałem.

Niniejsza książka ukazała się nakładem wydawnictwa W drodze w ramach serii "Katolicki Komentarz do Pisma Świętego". Seria ta adresowana jest zarówno do duszpasterzy, jak i do wiernych pragnących lepiej rozumieć to, co na kartach Nowego Testamentu próbują przekazać nam ewangeliści i apostołowie. Książki te łączą w sobie specjalistyczną wiedzę z prostym sposobem przekazu. Kolejne tomy zostały opracowane przez wybitnych teologów i biblistów. W swych rozważaniach bazują oni nie tylko na tradycji, ale i na współczesnych badaniach Pisma Świętego. Osadzają więc to, co możemy wyczytać w Nowym Testamencie, w kontekście liturgii i nauczania Kościoła. Dzięki temu nauka Chrystusa może towarzyszyć nam na każdym kroku codziennego życia.

 

-opis pochodzi od Wydawcy

Nowe Towar dostępny 9788379062805 54,90
NASZA
CENA
54,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Niska

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję