T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Katedra

Joris-Karl Huysmans

Liczba stron:
410
Oprawa:
broszurowa
ISBN:
978-83-7673-054-7
Tłumacz:
Marcin Masny
Rok wydania:
2017
Wydanie:
Wyd. I
Wydawnictwo:
Fundacja Instytut Globalizacji
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Joris-Karl Huysmans jest jednym z największym pisarzy francuskich, założycielem i pierwszym prezydentem prestiżowej Akademii Goncourtów. Początkowo zafascynowany naturalizmem, impresjonizmem, a na końcu - dekadencją. Z lekkoducha chłonącego jak gąbka patologie ówczesnego świata, autor przechodzi duchową przemianę. Trafia do zakonu Trapistów, gdzie znajduje azyl i tworzy trylogię obrazującą przemianę duchową bohatera.

„Katedra” odnosi niebywały sukces komercyjny. Książka staje się bestsellerem i jest tłumaczona na wiele języków. „Katedra” jest niezwykłym studium symboliki wiary, bazującym na pierwowzorze katedry z Chartres. Do klasyki przechodzi fascynujące słowotwórstwo artysty, przysparzające tłumaczom nie lada pracy. Autor zyskuje międzynarodową sławę i zapisuje się złotymi zgłoskami w annałach literatury światowej. To powieść będąca pięknym świadectwem nawrócenia, które może dotknąć każdego i przynieść nieoczekiwane skutki.
 
 
Nowe Towar niedostępny 9788376730547 31,97
CENA DETALICZNA39,90 zł
NASZA
CENA
31,97

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję