WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Ostatnie rozdanie

Wiesław Myśliwski

Liczba stron:
448
Oprawa:
twarda
Wydawnictwo:
Znak
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

“Ostatnie rozdanie” to kolejna książka znanego polskiego pisarza i myśliciela, która w nieoczywisty sposób przedstawia czytelnikowi istotne prawdy na temat tego, co kieruje ludzkim losem i jest w życiu najważniejsze.

Jeśli należysz do grona fanów Wiesława Myśliwskiego lub lubujesz się w lekturze książek filozoficznych, a nie miałeś jeszcze okazji poznać “Ostatniego rozdania”, czym prędzej powinieneś nadrobić zaległości.

Odpowiedzi nie są oczywiste - można interpretować powieść różnorako. Myśliwski znany jest z tego, że fabuła w jego utworach opiera się na retrospekcjach. To właśnie przeszłość tworzy teraźniejszość w prozie autora. Poznając dawne losy bohaterów, czytelnik dowiaduje się, jakie wydarzenia na nich wpłynęły, dzięki czemu może zrozumieć, jak psychika postaci zmieniała się wskutek upływu czasu i zdobywania nowych doświadczeń.

Autor snuje filozoficzne rozważania, wspominając przy tym ludzi, którzy niegdyś towarzyszyli bohaterowi. Poszukuje odpowiedzi na pytanie, co właściwie kieruje ludzką pamięcią, co sprawia, że część wspomnień po latach jest wyrazista, inne natomiast szybko zaczynają się zacierać i plątać. Podsuwa czytelnikowi różne odpowiedzi, zachęcając go do samodzielnej analizy. Nic nie jest dla Myśliwskiego pewne - nie ma jednej, obiektywnej prawdy, podziału na biel i czerń - są tylko różne odcienie szarości. Książka prowokuje refleksje dotyczące doświadczania życia oraz zmusza czytelnika do poszukiwania odpowiedzi.

Opis pochodzi od wydawcy.

Nowe Towar dostępny 36,90
CENA DETALICZNA49,99 zł
NASZA
CENA
36,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Niska

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję