T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Wędrówki ku sacrum

ks. Mirosław Mejzner SAC

Liczba stron:
380
Oprawa:
broszurowa
ISBN:
978-83-7919-054-6
Rok wydania:
2017
Wydanie:
Wyd. I
Wydawnictwo:
Apostolicum
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
 Życie jest wędrówką. Poruszamy się w przestrzeni i czasie, choć w tym drugim wymiarze – przynajmniej na razie – jedynie do przodu. Mamy różnorodne doświadczenia i przeżycia. Niektóre są istotne i przemożnie wpływają na nasze myślenie, decyzje i całe życie. Inne błahe, prawie niezauważalne jak maleńkie kamyczki w wielobarwnej mozaice. Nieraz pędzimy niezmordowanie, innym razem upajamy się wytchnieniem. W wędrówce życia warto niekiedy się zatrzymać. Obejrzeć za siebie, rozejrzeć wokół, a nade wszystko zajrzeć do własnego wnętrza. Królestwo Boże pośród was jest (Łk 17,21).
     
Autor napisał we wstępie i wyjaśnia dalej: Książka jest próbą interdyscyplinarnego podejścia do szeroko rozumianego zagadnienia chrześcijańskiego pielgrzymowania. Niektóre rozdziały są typowo teologiczne i dotykają samej istoty chrześcijaństwa. Inne posługują się metodą historyczno-teologiczną, by przedstawić wybrane zagadnienia z dziejów Kościoła i życia świętych. Pokaźna część pracy jest świadectwem interferencji wiary i kultury, Biblii i historii, wydarzeń zbawczych i geografii wiary.
    
Wraz z Autorem zapraszamy do lektury i wędrówek pielgrzymim szlakiem.
 
     
Dobra, ciekawa i pożyteczna lektura. Książka nie tylko przybliża różne miejsca święte i wydarzenia, które mają trwałe znaczenie dla naszej wiary, lecz wzmaga też potrzebę, aby je zobaczyć. Zainteresuje nie tylko tych, którzy przywykli do pielgrzymowania i nie wyobrażają sobie życia bez niego, ale również innych, którzy nie mogąc pokonywać wielkich odległości – nieustannie odnajdują Boga w swoim wnętrzu.
ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski
 
     Ukazując rolę i wartość pielgrzymek, Autor nie ograniczył się do ich wymiaru religijno-pobożnościowego, ale ukazał ich źródło biblijne i wartość historyczno-kulturową, a tym samym humanizującą. Jestem osobiście przekonany o wartości tej publikacji dla odczytywania sensu pielgrzymek oraz pogłębionej kontemplacji miejsc i dzieł sztuki religijnej.
ks. prof. dr hab. Czesław Rychlicki
 
     Książka napisana z wyraźnym znawstwem przedmiotu, a przy tym wypowiedziana dobrym i jasnym językiem. Trafia celnie w oczekiwania ludzi nie tylko autentycznie wierzących, lecz także poszukujących swej drogi ku Bogu.
ks. prof. dr hab. Marian Kowalczyk
 
 
Ks. dr Mirosław Mejzner, pallotyn, adiunkt w Katedrze Teologii Patrystycznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszynskiego w Warszawie, przewodnik w Pallotynskim Biurze Pielgrzymkowo-Turystycznym „Peregrinus”, redaktor naczelny miesięcznika „Miejsca Swiete” w latach 2009-2011.
 
 
 
Nowe Towar niedostępny 9788379190546 31,55
CENA DETALICZNA38,00 zł
NASZA
CENA
31,55

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję