T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Encyklopedia aksjologii pedagogicznej

prof. dr hab. Krystyny Chałas, ks. dr hab. Adama Maja, prof. KUL

Liczba stron:
1572
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7557-168-4
Rok wydania:
2016
Wydanie:
Wyd. I
Wydawnictwo:
Polwen
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Wyrażając wdzięczność i gratulacje Zespołowi Redakcyjnemu oraz uznanie Autorom poszczególnych haseł, życzę wszystkim czytelnikom Encyklopedii aksjologii pedagogicznej twórczej refleksji nad światem wartości i wychowaniem. Niech zaowocuje ona bogactwem inspiracji służących promocji osoby ludzkiej i wartości godnych jej miary.

Ks. bp dr hab. Artur Miziński
Sekretarz Generalny
Konferencji Episkopatu Polski
____
 
Podkreślam, że recenzowana Encyklopedia wychodzi naprzeciw zainteresowaniu pedagogów personalistyczną pedagogiką i związaną z nią aksjologią; horyzontem poznawczym tej aksjologii są klasyczna teoria dobra (agatologia), klasyczna teoria cnót (aretologia) i analogiczna teoria szczęścia jako celu ludzkiego życia (felicytologia).
Należy podkreślić, że Encyklopedia stanowi wieloaspektowe i rzetelnie merytorycznie kompendium wiedzy o aksjologicznym uwarunkowaniu pedagogiki i jej kluczowej strategii „wychowania do wartości”.
Stawiam ją obok takich dzieł jak: Encyklopedia Pedagogiczna pod red. W. Pomykało (1997) oraz wielotomowej Encyklopedii Pedagogicznej  pod red. T. Pilcha (2003-2008), ale z jednoczesnym podkreśleniem jej wyjątkowości. Wypada dodać, że recenzowanej Encyklopedii patronuje komitet Naukowy, który tworzą uznane autorytety pedagogiki polskiej.
W konkluzji stwierdzam, że Encyklopedia Aksjologii Pedagogicznej mieści się w rzędzie 25% najlepszych wydanych ostatnio pozycji tego rodzaju, a jej walory merytoryczne i wyjątkowość przemawiają jednoznacznie za jej opublikowaniem.

Dr hab. Henryk Kiereś Prof. KUL
Wydział Filozofii KUL
 ____
 
Wartości organizują pedagogiczne myślenie i praktykę wychowawczą, w których centrum jest wychowanek i jego integralny rozwój osobowy. Mając na uwadze potrzebę zintegrowania wiedzy o człowieku, wartościach i wychowaniu, profesorowie KUL: Krystyna Chałas i ks. Adam Maj, podjęli się redakcji Encyklopedii aksjologii pedagogicznej, składającej się z ponad 340-tu haseł, których autorami jest ponad 140-tu polskich i zagranicznych naukowców, głównie pedagogów, a także psychologów, socjologów, filozofów, teologów. Encyklopedia aksjologii pedagogicznej może służyć teoretykom i praktykom w pogłębianiu refleksji o wychowaniu aksjologicznym i w bardziej skutecznej realizacji procesu wychowania młodego pokolenia.
 
Nowe Towar niedostępny 9788375571684 136,46
CENA DETALICZNA160,00 zł
NASZA
CENA
136,46

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję