T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Biblia a medycyna bez insertu

Pod red. Bogusława Pawlaczyka

Liczba stron:
312
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-041-3
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Pierwsze w Polsce opracowanie łączące medycynę i biblistykę

* Choroby i cierpienia występujące w Piśmie Świętym przedstawione w świetle współczesnej wiedzy

* Pomoc dla chorych i ich rodzin w zrozumieniu tajemnicy cierpienia

* Niezwykle cenna książka dla pracowników służby zdrowia

Książka "Biblia a medycyna" to pierwsze w Polsce opracowanie łączące w sposób popularny i szeroki - medycynę i biblistykę. Nie tylko opisuje fachowym językiem choroby, które leczył Pan Jezus w czasie swojej ziemskiej działalności, ale ponadto stawia hipotezy dotyczące charakteru chorób wspominanych w Starym Testamencie. Biblia a medycyna powinna zainteresować bardzo szerokie grono odbiorców. To lektura zarówno dla osób interesujących się biblistyką, jak i dla pracowników służby zdrowia, których zadaniem jest - razem z rodzinami chorych - czujna i troskliwa obecność przy cierpiących, będąca rodzajem prawdziwej współpracy z Bogiem, której uczy nas Pismo Święte. Lektura tego opracowania powinna także pomóc samym chorym w zrozumieniu tego, że uczestniczą w tajemnicy cierpienia, które trwa od początku świata i znajduje swoje ewangelijne rozwiązanie. (ze Słowa Wstępnego)

Bogusław Pawlaczyk jest profesorem medycyny, pediatrą i endokrynologiem, pracuje na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończył także studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Wieloletnie doświadczenie medyczne i jednocześnie zainteresowanie kulturą ludów Bliskiego Wschodu pozwoliło mu podjąć inicjatywę opracowania tematu "Biblia a medycyna".

Małgorzata Zakrzewska jest pielęgniarką, ukończyła również studia na Wydziale Teologicznym im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przygotowanie medyczne, oraz teologiczne, wieloletnie zainteresowanie problematyką uzdrowień w Nowym Testamencie umożliwiły jej włączyć się w opracowanie tematu "Biblia a medycyna".

Nowe Towar niedostępny 9788375160413 40,00
CENA DETALICZNA45,00 zł
NASZA
CENA
40,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
  • Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję