T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przeciw banalizacji Jezusa

Gerhard Lohfink

Liczba stron:
448
Wymiary:
155x225 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-673-6
Tłumacz:
Eliza Pieciul-Karmińska
Rok wydania:
2015
Seria:
Fundamenty
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Banalizacja Jezusa dokonuje się dziś na wiele sposobów. Na przykład gdy uznaje się Go za rabbiego, który nieco wyszedł przed orkiestrę, bądź też za proroka mocnego słowem i czynem – wprawdzie wyjątkowego, ale tylko proroka. Z najgorszą jednak i budzącą największy sprzeciw banalizacją mamy do czynienia tam, gdzie chrześcijanie zachowują się, jak gdyby Kościół był rodzajem stowarzyszenia do obsługi potrzeb religijnych. Dlatego Gerhard Lohfink w swojej najnowszej książce – mądrej, a zarazem prowokacyjnej, pełnej zaskakujących spostrzeżeń – pisze nie tylko o Jezusie, ale i o Kościele, pokazując wiarę chrześcijańską w nowym świetle.

ks. Gerhard Lohfink – wybitny egzegeta Nowego Testamentu, emerytowany profesor Uniwersytetu w Tybindze. Jest teologiem Katholische Integrierte Gemeinde, wykładowcą w Accademia per la Teologia del Popolo di Dio, znanym i uznanym autorem licznych publikacji na temat Nowego Testamentu.

53
INNE WYDANIA
CENA

44,90 zł

28,90 zł

Nowe Towar dostępny 9788375166736 38,50
CENA DETALICZNA44,90 zł
NASZA
CENA
38,50

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
3
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

gp

Opinia z dnia: 09.03.16r

Piękna i mądra książka.

Recenzja była przydatna

Opinia z dnia: 29.07.19r

Rozumienie, interpretowanie Słowa Bożego zmieniało się na przestrzeni wieków i ulega wypaczeniom również teraz. Współcześnie modna i chętnie powtarzana opinia mówi, że przykazanie miłości, według którego mamy kochać bliźniego swego, jak siebie samego należy rozumieć w ten sposób, że nie można kochać innych, jeśli nie akceptujemy siebie. W ten sposób do najważniejszego przesłania Chrystusa wkłada się zalecenie, że dobre chrześcijaństwo wymaga od nas, abyśmy w pierwszej kolejności kochali samych siebie. Autor dużo miejsca poświęca wyjaśnianiu tych słów Jezusa. W dalszej części książki Lofhink rozważa również inne, niezwykle istotne wypowiedzi Jezusa, analizując i tłumacząc je niemalże słowo po słowie. W ten sposób poznajemy treść Kazania na Górze, rozważania o cudzie rozmnożenia, o cudach uzdrawiania, poznajemy znaczenie i pojęcie ofiary i przebłagania. Autor wskazuje również różnice między islamem a chrześcijaństwem, mówi o roli księdza, całej hierarchii kościelnej i konieczności celibatu. Rozważa też przyczyny malejącej popularności spowiedzi, mówi o cechach dobrej modlitwy, która powinna zawierać skargę, prośbę, uwielbienie i dziękczynienie. Wymieniłam tylko kilka kwestii, które wzbudziły moje największe zainteresowanie, bo w książce znajdziemy dużo szersze spektrum tematów. „Przeciw banalizacji Jezusa” to książka, która powinna zagościć na półce każdego, któremu sprawy Kościoła, rozwoju duchowego w ramach religii katolickiej nie jest obojętny. Mnie urzekła. Dotyczy egzegezy, a jest napisana w przystępny sposób i daje do myślenia, otwiera oczy. Spojrzenie autora jest czasami przewrotne, prowokujące, a dzięki temu niepozbawione żywotności. Z drugiej strony autor prezentuje wiele poglądów konserwatywnych, a tym samym jest mocnym głosem w dyskusji o kondycji Kościoła i możliwości wprowadzenia w nim zmian. Z pewnością sięgnę po inne dzieła Gerharda Lofhinka, bo przystępnie tłumaczy kwestie, które dla mnie nie do końca były zrozumiałe, a przy tym odpowiadają na wiele

Recenzja była przydatna

Opinia z dnia: 22.10.16r

Książka wspaniale ukazuje więzi między pierwotnym Kościołem, Kościołem judeochrześcijańskim a Synagogą. Prof. Lohfink ukazuje synagogi w czasach Jezusa i apostołów jako nie tylko miejsca modlitwy ale jako miejsca gdzie toczyło się życie całej izraelskiej wspólnoty. Odkrywa ks. Lohfink przed czytelnikiem nowy obraz Kościoła pierwszych lat po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Pasjonująca lektura.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Dzieci poznają tajemnicę śmierci

-97%

Dzieci poznają tajemnicę śmierci

Marielene Leist

KSIĄŻKA

29,90 zł

1,00 zł
Leksykon świąt chrześcijańskich

-40%

Leksykon świąt chrześcijańskich

Philippe Rouillard

KSIĄŻKA

5,00 zł

3,00 zł
Siedem razy zniewolenie

-95%

Siedem razy zniewolenie

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję