T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Miłość jest piękna. Św. Jan Paweł II

Jan Paweł II

Liczba stron:
128
Wymiary:
110 x 165 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-695-8
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Ta miłość, której Paweł Apostoł poświęcił słowa swego hymnu z Pierwszego Listu do Koryntian, która jest „cierpliwa” i „łaskawa”, ta, która „wszystko przetrzyma” – jest z pewnością wymagająca. Piękno jej właśnie na tym polega, że jest wymagająca i w ten sposób kształtuje prawdziwe dobro człowieka oraz sama tym dobrem promieniuje.

W książce Miłość jest piękna każdy z nas może odnaleźć wskazówki, jak budować dobre relacje we wspólnotach, w których żyje, jak stawać się bezinteresownym darem dla tych, których kocha.
To bogaty wybór tekstów z przemówień i pism „naszego” papieża, który doświadczył promieniowania Miłości w swoim życiu i zaprasza nas do wspólnego odkrywania jej piękna w relacjach z Bogiem oraz z drugim człowiekiem.

Opis książki na: www.granice.pl

INNE WYDANIA
CENA

20,00 zł

10,00 zł

Nowe Towar niedostępny 9788375166958 16,90
NASZA
CENA
16,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł

O autorze

Wszyscy autorzy
Jan Paweł II

Jan Paweł II

Właśc. Karol Józef Wojtyła, urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Od września 1930 roku, po zdaniu egzaminów wstępnych, Karol Wojtyła rozpoczął naukę w 8-letnim Państwowym Gimnazjum Męskim im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Studia polonistyczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczął w październiku 1938 roku.

Wojna odebrała Karolowi Wojtyle możliwość kontynuowania studiów, rozpoczął więc pracę w 1940 roku jako pracownik fizyczny. W  1942 roku postanowił studiować teologię i wstąpił do tajnego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Krakowie. W okresie od kwietnia 1945 do sierpnia 1946 roku pracował na uczelni jako asystent i prowadził seminaria z historii dogmatu. 1 listopada 1946 roku kardynał Adam Stefan Sapieha wyświęcił Karola Wojtyłę na księdza.  15 listopada Karol Wojtyła wyjechał do Rzymu, aby kontynuować studia na Papieskim Międzynarodowym Athenaeum Angelicum. 

W 1948 roku ukończył studia i otrzymał stopień doktora. 4 lipca 1958 r. został mianowany biskupem tytularnym Ombrii, a także biskupem pomocniczym Krakowa. Jako biskup przyjął hasło przewodnie swej posługi: Totus Tuus (łac. Cały Twój).  13 stycznia 1964 roku Karol Wojtyła został mianowany arcybiskupem metropolitą krakowskim, a 26 czerwca 1967 roku został nominowany  kardynałem.

16 października 1978 roku,  na zwołanym po śmierci Jana Pawła I drugim konklawe, w ósmym głosowaniu kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. Formalna inauguracja pontyfikatu miała miejsce  22 października 1978 roku w trakcie mszy świętej  na placu św. Piotra. Porozumiewał się swobodnie w językach: polskim, włoskim, francuskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, łacinie i klasycznej grece.

WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

Granice.pl

Nie ma wątpliwości, że miłość jest wartością, o którą warto się troszczyć i zabiegać: na każdym miejscu i w każdym czasie, wczoraj, dziś i jutro… zawsze. Chociaż życie ludzkie pełne jest różnorakich doświadczeń, z miłością da się pokonać wszelkie przeszkody trudnej codzienności. Święty Jan Paweł II nieprzerwanie stał na straży prawdy, dobra i piękna, a swoje myśli kierował do ludzi wszystkich stanów, starając się uwrażliwić ich na głębię miłości. W opublikowanej przez Wydawnictwo Święty Wojciech niewielkiej książeczce Miłość jest piękna, znalazły się fragmenty dokumentów papieskich (encyklik, adhortacji, listów apostolskich), myśli wygłoszone przez Jana Pawła II podczas homilii, audiencji oraz katechez, wyjaśnienia zawarte w instrukcjach, papieskie medytacje i rozważania przed modlitwą Anioł Pański oraz Regina Caeli, fragmenty przemówień, a także interesujący cytat pochodzący z „wywiadu rzeki” Przekroczyć próg nadziei. Ponieważ nie można żyć bez miłości, warto w skupieniu pochylić się nad głębokimi przemyśleniami Papieża Polaka, by odnaleźć w nich wskazówki ułatwiające nawiązywanie trwałych relacji z tymi, z którymi przyszło nam żyć. Warto z uwagą wsłuchać się w głos wyniesionego na ołtarze Jana Pawła II i uczyć się od niego odważnego i odpowiedzialnego życia miłością każdego dnia. Pomocą służą krótkie, lecz głębokie myśli warte zapamiętania. Zebrane w ośmiu częściach, ukazują sens ludzkiego życia, a podążając ich śladem, czytelnik w pierwszej kolejności dotrze do Chrystusa uczącego miłości oblubieńczej, który dodaje najwyższej wartości małżeństwu i rodzinie chrześcijańskiej. Wychodząc od relacji między kobietą a mężczyzną, Ojciec Święty podkreślił rolę Kościoła głoszącego Chrystusa i Jego nieskończoną Miłość. Rozważania Papieża są jak najbardziej na czasie, ponieważ nikt ani nic nie jest w stanie anulować chrześcijańskiej nauki o małżeństwie i rodzinie. Jan Paweł II akcentuje rolę macierzyństwa i ojcostwa oraz wynikającej z miłości i wzajemnego zaufania jedności, podkreśla wagę oraz ciężar pracy kobiet wewnątrz rodziny, kładzie nacisk na potrzebę rodzinnej modlitwy, a także opowiada o darze nowej odpowiedzialności, jaką jest miłość rodzicielska. Poświęca wiele uwagi kształtującej się w rodzinie cywilizacji miłości, umożliwiającej wyjście z wszelkich prób i zagrożeń. W zakończeniu publikacji znalazła się Modlitwa Papieża za młodych oraz Modlitwa Jana Pawła II w intencji rodzin. Przesłaniem niewielkiej książeczki Wydawnictwa Święty Wojciech jest potrzeba uświadomienia współczesnemu człowiekowi (adresatem jest więc każdy z nas), że przyszłość zależy od nas samych. Bez względu na to, czy chwile naszego ziemskiego bytowania są radosne, smutne, trudne czy ważne, dbajmy o odnowę miłości każdego dnia.

WIĘCEJ

Kasiek-Mysli.blogspot.com

Będę powtarzać do oporu osoba Jana Pawła II to nie tylko kremówka, to przede wszystkim to czego nauczał jako Głowa Kościoła. Nie roszczę sobie pretensji do bycia znawcą i badaczem nauki Jana Pawła II, coś tam czytałam, coś tam wiem. Ciągle mi mało. Byłam ciekawa tej książeczki, mającej być takim kompendium nauczania Papieża o miłości. Co ciekawe pierwsza encyklika, którą wydał następca - Benedykt XVI, nosiła tytuł "Deus caritas est" czyli Bóg jest miłością, nowy papież pisał o miłości, o różnych jej rodzajach i o tym czym się różnią. Drogą skojarzeń oczekiwałam czegoś w ten deseń. Po pierwsze książeczka jest pięknie wydana, twarda oprawa, wszyta satynowa zakładka i dobrej jakości papier czynią ją doskonałym pomysłem na prezent. Ja dałabym ją extra na ślub, lub na zaręczyny dla przyjaciół, lub krewnych. Mam nadzieję, że będę miała niejedną okazję(słyszysz Rodzino!!!), równocześnie zaznaczam, że ja już mam, więc tej nie musicie mi kupować ;) A na poważnie. Miłość jest tematem ponadczasowym, w człowieku jest ogromna potrzeba kochania i bycia kochanym. Czy katolik, muzułmanin, ateista i wyznawca szamanizmu kochają inaczej? Moim zdaniem nie! Dlatego ta książeczka jest uniwersalna. Jan Paweł II był mądrym, przepełnionym dobrem i troską człowiekiem. To co pisze o miłości jest po prostu mądre. Powiecie, jasne łatwo być mędrcem i specjalistą, gdy nie żyje się w związku, gdy jest się księdzem i problemy miłości w życiu codziennym nas nie dotyczą. Jan Paweł II obalił ten argument gdy jako Karol Wojtyła napisał książkę "Miłość i odpowiedzialność", tam porusza problemy związków, różnych aspektów bycia razem. Tymczasem ta książeczka jest bardziej idealistyczna. Książeczka to wybór fragmentów kazań, listów, oficjalnego nauczania wygłoszonych z różnych okazji(są podane daty i z jakiej okazji zostały wygłoszone konkretne słowa, co pozwala umiejscowić kontekst). Jan Paweł II dotyka istoty życia, miłości. Nie tylko pomiędzy kobietą i mężczyzną, chociaż na miłość małżonków, jest położony szczególny nacisk. Jako panna(jeszcze) poczułam się nieco zawiedziona, bo miłość objawia się w różnych aspektach życia. Moim zdaniem to nie jest książka tylko dla osób bezpośrednio przed zmianą stanu cywilnego, to książka dla tych którzy chcą sobie poukładać te najważniejsze kwestie, znaleźć nową perspektywę, wskazówki.

WIĘCEJ

Stacja7.pl

Zbliżająca się kanonizacja dwóch papieży prowokuje do wspomnień. Każdy z nas nosi w sobie osobiste przeżycia związane z Janem Pawłem II, a w sercu pielęgnuje pozostawione przesz niego pamiątki. Niekoniecznie materialne. W tych szczególnych dniach warto przypomnieć sobie słowa, które Ojciec Święty wypowiadał do nas przez lata swojego pontyfikatu. I nie chodzi tu o opowieści o kremówkach, dzieciństwie i szkole, choć te również są niezwykle cenne i wzruszające, ale o konkretne nauczanie Jana Pawła II, żebyśmy w tych ważnych dniach potrafili docenić jego mądrość i dobroć. Nie martwcie się, jeśli nie wiecie gdzie szukać inspiracji, wydawnictwo Święty Wojciech służy pomocą. „Chrystus nie obiecuje łatwego życia tym, którzy Go naśladują.” W tomiku „Myśli na każdy dzień” zebrane zostały wypowiedzi Jana Pawła II, które uszeregowane według dni i miesięcy dają możliwość obcowania z jego słowami na co dzień. Bardzo lubię wszelkie zbiorki z cyklu „na każdy dzień” i często do nich wracam, a ten zajmuje na mojej półce szczególne miejsce. Dlaczego? Bo to taki szybki przegląd papieskiego nauczania i gdy nachodzi mnie moment zwątpienia wystarczy złapać za tomik, otworzyć go w dowolnym momencie i zacząć czytać. Krótkie, czasami nawet jednozdaniowe wypowiedzi, zaskakują mądrością i celnością spostrzeżeń. Dzięki tym słowom wraca do mnie spokój, znów czuję oparcie i wiem, że wszystko jest tak jak być powinno. Lektura książeczki wymaga skupienia, bo też nauka płynąca z wypowiedzi Jana Pawła II nie zawsze jest prosta. Mimo wszystko jestem przekonana, że rozważanie papieskich słów nie sprawi nikomu większych problemów. Pod każdym cytowanym fragmentem przytoczone zostało źródło, więc wszyscy, którzy zechcą przypomnieć sobie cały papieski tekst, bez kłopotu odnajdą go w czeluściach Internetu. „Nawet gdy jest samotny i traci najbliższych, modlący się człowiek nie jest nigdy całkowicie sam, ponieważ pochyla się nad nim miłosierny Bóg.” Jan Paweł II jak nikt inny potrafił mówić o miłości. Właściwie wszelkie jego słowa w jakiś sposób związane były z miłością, ale w końcu „Bóg jest miłością”, więc ostatecznie wszystko sprowadza się do jednego. W tomiku „Miłość jest piękna” zgromadzone zostały wypowiedzi Ojca Świętego pasujące do tytułowego tematu. To właśnie tutaj znajdziemy słowa papieża dotyczące sakramentu małżeństwa, kobiety i mężczyzny, dzieci, troski o wspólny dom i zwyczaje życie chrześcijańskich rodzin. Tym samym ta niewielka książeczka stanowi zbiór wskazówek w jaki sposób otworzyć się na Miłość, zarówno ludzką, jak i Bożą, jak mądrze kochać i nie zgadzać się na bylejakość. "Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa.” Książeczka „Miłość jest piękna” zachwyca głębią i prostotą treści, ale także perfekcyjnym wydaniem. Dzięki temu tomik idealnie nadaje się na prezent dla ukochanej osoby. Ja postanowiłam, że będę nim obdarowywać wszystkich znajomych nowożeńców, bo odnoszę wrażenie, że słowa przytoczone Jana Pawła II kierowanie są szczególnie do wszystkich rozpoczynających wspólną drogę, bo z takim przewodnikiem nikt nie pogubi się na krętych ścieżkach codzienności. „Świętość jest zażyłością z Bogiem, jest naśladowaniem Chrystusa ubogiego, czystego i pokornego; jest bezgranicznym umiłowaniem ludzi i oddaniem się ich prawdziwemu dobru; jest miłością Kościoła, który jest święty i pragnie, byśmy i my byli święci, bo taka jest misja, jaką powierzył mu Chrystus. Każdy z was musi być święty, by pomagać także braciom w realizowaniu ich powołania do świętości.” [Marta Kowalik]

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

o. Anselm Grün OSB

KSIĄŻKA

29,90 zł

15,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

11,90 zł

5,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

34,90 zł

29,70 zł

Marielene Leist

KSIĄŻKA

29,90 zł

1,00 zł
  • Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję