WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Posłańcy nieba. O aniołach, dzięki którym życie nabiera lekkości

o. Anselm Grün OSB

Liczba stron:
152
Wymiary:
110x165 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-773-3
Tłumacz:
Kamil Markiewicz
Ilustrator:
polski
Rok wydania:
2016
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Pragniesz zrzucić przygniatający cię ciężar? Poszukujesz nowej energii do życia i do pracy? Potrzebujesz zwolnienia tempa i uciszenia niepokoju? Chcesz cieszyć się życiem?

Jeśli tak, trafiłeś bezbłędnie! Ta niezwykła książka otworzy przed tobą przyjazny świat aniołów: poznasz anioła przyjemności, uwalniającego od przymusu ciągłego osiągania sukcesów; anioła troski o siebie, zapraszającego nas do zajęcia się swoimi ważnymi potrzebami; anioła spowolnienia, wyrywającego z kołowrotu codzienności.

Wszystko ma swój czas, a każdy czas ma swojego anioła. Wspólną cechą trzydziestu trzech posłańców Bożych opisanych w tej książce jest ich zdolność do nadawania naszemu życiu lekkości i wspierania nas na drodze do bardziej intensywnego i szczęśliwego życia.

ANSELM GRÜN jest jednym z najpoczytniejszych współczesnych autorów chrześcijańskich, a także znanym doradcą duchowym i organizatorem kursów.

52
Nowe Towar niedostępny 9788375167733 7,00
CENA DETALICZNA25,00 zł
NASZA
CENA
7,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

O autorze

Wszyscy autorzy
o. Anselm Grün OSB

o. Anselm Grün OSB

Urodził się 14 stycznia 1945 w Junkershausen. Teolog, pisarz, mnich benedyktyński. W 1964, po zdaniu matury w Riemenschneider-Gymnasium w Würzburgu, wstąpił do benedyktynów w opactwie Münsterschwarzach, gdzie rozpoczął nowicjat. 

Od 1965 do 1971 studiował filozofię i teologię w St. Ottilien i w Rzymie. W 1974 otrzymał tytuł doktora teologii. W latach 1974 – 1976 studiował zarządzanie w Norymberdze. Od 1977 roku pełnił funkcję odpowiedzialnego za zarząd majątkiem opactwa Münsterschwarzach  (zrezygnował w roku 2013).

Jest znawcą psychologii i psychoterapii, specjalizuje się  w zagadnieniach dotyczących kierowania ludźmi i przedsiębiorstwami, rozwoju wewnętrznego, przezwyciężania negatywnych uczuć i emocji, a także rozwoju poczucia własnej wartości i godności.  

Swoją pierwszą książkę  –  "Czystość serca"   – o. Anselm napisał w 1976 r. Dziś jest już ich ponad 250, a łączny nakład osiągnął ponad 14 milionów egzemplarzy. Prowadzi kursy dla zarządów największych niemieckich korporacji, a także dla zwykłych ludzi pragnących odnaleźć szczęście w życiu osobistym.

Książki Anselma Grüna zostały wydane w nakładzie ponad 3 miliony egzemplarzy i przetłumaczone na ponad 30 języków (m.in. chiński, polski, hiszpański, duński, portugalski, czeski, angielski, koreański, rumuński, ukraiński, estoński, chorwacki, szwedzki, węgierski, francuski, duński, serbski, włoski, norweski, słowacki). 

WIĘCEJ O AUTORZE
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
2
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Zacisze Lenki

Opinia z dnia: 17.09.16r

Nie zawsze w naszym życiu bywa sielsko, jak często brakuje nam dziecięcej radości, warto jednak przypomnieć sobie o obecności aniołów. Ojciec Anselm opisuje 33. posłańców nieba, którzy pomagają nam w bezsilności i trudnych sytuacjach, ale pozwalają też spowolnić nasze życie i uczynić je szczęśliwym. Dzięki nim doceniamy drobne rzeczy i cieszymy się każdym dniem. Czasami takimi aniołami są posłańcy z nieba, ale i bywają też bliskie lub zupełnie obce osoby. Mnie najbardziej urzekły: anioł tańczący, anioł radości i anioł zabawy. Pomagają nam one stać się ponownie dzieckiem, tańczyć i śpiewać w samotności lub grupie, rozkoszować się życiem i lżej podchodzić do problemów, być mniej poważnym i dostrzegać dobre strony w małych rzeczach. Pamiętaj-Twój anioł ma skrzydła i pomaga Ci z lekkością przejść przez życie. Książka ma format kieszonkowy, czyta się ją bardzo szybko. W skali 1-6 dałabym jej 6. Polecam!

Recenzja była przydatna

Beata

Opinia z dnia: 19.12.16r

Książka „Posłańcy nieba” Anzelma Gruna udowadnia, że małe jest piękne. Ta elegancko i poręcznie wydana książeczka jest lekturą niezwykle optymistyczną, poruszającą czułe struny nie tylko ludzi głęboko wierzących. Jestem pewna, że i agnostycy, i ateiści mogą znaleźć w niej ukojenie, uniwersalne refleksje i miejsce na uśmiech. Jak głosi podtytuł, to książka „O aniołach, dzięki którym życie nabiera lekkości”. I jest to bardzo trafne spostrzeżenie, tym bardziej, że anioły wzbudzają czułe odczucia chyba w każdym człowieku. Nie można traktować tej książki jak podręcznika, który szybko nauczy, jak żyć, jak znaleźć w sobie siłę i jak po przeczytaniu stać się nagle idealnym, a przynajmniej mądrzejszym. To raczej lektura, przy której można się odprężyć, zastanowić, zatrzymać… Przy której można znaleźć ulgę, pociechę i przynajmniej chwilowy spokój… Przy której można oderwać się od obowiązków i zatopić w zupełnie innym świecie. Ujmujące są krótkie historie, w których autor objaśnia, kim w ogóle są anioły, skąd się wzięły i jak nad nami czuwają. Te charakterystyki uskrzydlonych postaci i życiowe wskazówki ubarwiają piękne ilustracje. Całość jest utrzymana w „anielskiej” niebieskawej tonacji, która obejmuje nawet czcionkę. Może to szczegół, ale przemyślany i plastycznie oddziałujący na zmysły odbiorcy. Do książki Anzelma Gruna chce się wracać, dlatego warto mieć ją w domowej biblioteczce. Wśród bohaterów można znaleźć swoich ulubieńców. Do moich na pewno należy anioł prostoty, którego mimo woli od razu odniosłam do sposobu obrazowania w literaturze. Za pan brat jestem też z aniołami dobrego snu, drobnych przerw, dobrego humoru i radości. Dopiero teraz zdałam sobie sprawę z tego, że od kilku lat w okresie przedświątecznym towarzyszy mi anioł spowolnienia, który ma na mnie zbawienny wpływ – gdy inni się gorączkują, ja staram się nie spieszyć, nie wariować, tylko wszystko dobrze zaplanować, bo wiem, że każde święta są po to, by je przeżywać tak, jak się lubi. Z aniołe

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,90 zł

Marielene Leist

KSIĄŻKA

29,90 zł

1,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł

Magdalena Mrugalska-Banaszak

KSIĄŻKA

39,00 zł

1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję