T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Jesus I Trust in You

Schola Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, Hubert Kowalski

Oprawa:
digipack
Rok wydania:
2016
Wydawnictwo:
Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny
Wykonawca:
Schola Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, Hubert Kowalski
Format:
CD audio
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
„Jesus I Trust in You” to album złożony z kilkunastu znanych i często śpiewanych w języku polskim pieśni liturgicznych pochodzących ze śpiewnika „Niepojęta Trójco”, które wydaliśmy tym razem z myślą o pielgrzymach z całego świata, nieznających naszego języka. Kilkanaście utworów po angielsku, trzy po hiszpańsku i kilka po łacinie: wszystkie razem stanowią skromną, ale bardzo wartościową próbkę odnowy muzyki liturgicznej, która rozpoczęła się w Krakowie w 1985 roku. Ruch odnowy zapoczątkowali dominikanie z Francji oraz wspólnoty takie jak Taizé. Był to zarazem moment, w którym również polscy bracia, z pomocą profesjonalnych kompozytorów i muzyków, zaczęli pisać swoje własne pieśni, a także opracowywać na nowo te, które były już bardzo mocno zakorzenione w polskiej tradycji liturgicznej. 
Płyta „Jesus I Trust in You” ma być zaproszeniem do naszej modlitewnej wspólnoty, do liturgicznego śpiewu, który jest jedną z piękniejszych form modlitwy, jaką praktykujemy na co dzień.
Nad realizacją projektu czuwał Hubert Kowalski – dyrygent, chórmistrz i kompozytor, współpracownik Chóru Polskiego Radia, który zgromadził zespół wokalno-instrumentalny złożony z osób na stałe zaangażowanych w śpiew liturgiczny w Bazylice Trójcy Świętej w Krakowie. 
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku – spotkanie wierzących z niemal każdego zakątka świata stało się niepowtarzalną okazją do podzielenia się tym co najcenniejsze w naszych lokalnych wspólnotach. Pieśni zawarte w albumie były wykonane w czasie Mszy Świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach Światowych Dni Młodzieży na Arenie Miłosierdzia. Chcemy, żeby płyta była nie tylko miłą pamiątką przeżytych w Krakowie chwil, ale także zachętą do wykorzystania tych pieśni w liturgii sprawowanej w Kościele powszechnym. 
W nagraniu wzięli udział:
Wokaliści: (soprany) Agnieszka Bielecka, Anna Rusek, Beata Stoch, Klementyna Zygmunt, Aleksandra Żychowska, (alty) Kama Hawryszków, Helena Kieferling, Barbara Kucharska, Olga Romejko, (tenory) Mateusz Kucharski, Mikołaj Niżegorodcew, Andrzej Ojczenasz, (basy) Tomasz Czepielik, Mieszko Konarski, Grzegorz Szulik.
Instrumentaliści: Barbara Szpakiewicz (pierwsze skrzypce), Dorota Błaszczyńska (drugie skrzypce), Gabriela Biel (altówka), Marta Fiust (wiolonczela), Jakub Braun (kontrabas), Marta Trzcionkowska (obój), Ireneusz Woźniak (flet), Michał Suchoń (fagot).

Dyrygent: Hubert Kowalski
 
Nagranie powstawało 10, 11 i 30 maja oraz 1 czerwca 2016 w Studio S-5 im. R. Bobrowskiej (Radio Kraków). Nagranie, miksy oraz mastering: Aleksander Wilk.
 
 
Spis utworów:

1.    Jesus I Trust in You
2.    Lift Me Up, O Jesus
3.    Kyrie eleison – Missa Spei
4.    Psalm 51: A Prayer of Repentance
5.    Alleluia
6.    Thanks Be to You, O Lord
7.    Sanctus – Missa Spei
8.    Agnus Dei – Missa Spei
9.    Godhead Here in Hiding
10.  Welcome, Bread of Life
11.  Beneath the Mantle
12.  Hail, Holy Queen
13.  Behold the Dwelling of God
14.  Alma de Cristo
15.  Que tu rostro nuestro Señor
16.  Señora, en Ti confiamos
17.  I Will Sing to You
 
 
 
 
Nowe Towar niedostępny 27,23
CENA DETALICZNA30,00 zł
NASZA
CENA
27,23

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Duchowy testament. DVD z książką

-28%

Duchowy testament. DVD z książką

o. Jan Góra OP

FILM

19,90 zł

14,33 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję