T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Jezus

o. James Martin SJ

Liczba stron:
540
Wymiary:
150 x 225 mm
Oprawa:
zintegrowana
ISBN:
978-83-7516-818-1
Tłumacz:
Krzysztof Jasiński i Anna Wawrzyniak
Rok wydania:
2015
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJEDlaczego Ziemia Święta jest często nazywana Piątą Ewangelią? W którym mieście Jezus dokonał wielu cudów? Dlaczego Gehenna jest prześliczna?James Martin SJ zaprasza czytelników, by w zupełnie nowy, inspirujący i poruszający sposób dotknęli tego, o czym mówią Ewangelie – i lepiej zrozumieli Jezusa. Ta wyjątkowa i przyjazna w odbiorze biografia Jezusa adresowana jest zarówno do tych, którzy już mają o Nim wiedzę, jak i do tych, którzy dopiero chcieliby Go poznać. Refleksje teologiczne i duchowe przeplatają się z anegdotami z podróży dwóch jezuitów. Książka ta jest zarazem nietypowym przewodnikiem po Ziemi Świętej, pisanym z osobistej perspektywy. Szczegóły historyczne przenoszą nas w czasie – dzięki nim patrzymy na świat oczyma Jezusa. To szczera opowieść o doświadczeniach wiary, z elementami przygody i humoru.Nieważne, jak dużo lub jak mało wiesz o Jezusie – ta książka będzie dla Ciebie nieoceniona.


Posłuchaj 17 rozdziału w interpretacji Aleksandra Machalicy
 
Patronat medialny:
Polskie Radio PR1   TVP1   Gość Niedzielny   Przewodnik Katolicki   fronda.pl   eKAI   Opoka.org   MojeKsiazki.pl

Ojciec Martin świadkami swojej opowieści czyni archeologów i egzegetów. Odkrywa przed nami własne doświadczenia. A wszystko to w służbie wspaniałej historii – najwspanialszej, jaką kiedykolwiek opowiedziano. Jeśli będę miał ten przywilej udać się raz jeszcze do Ziemi Świętej, będę na nią patrzył zupełnie inaczej – bo przeczytałem te książkę.
Scott Hahn, wykładowca teologii i Pisma Świętego w Franciscan University in Steubenville, Ohio, autor licznych publikacji

Czy naprawdę potrzebujemy kolejnej książki o Jezusie? Jeśli miałby to być ta właśnie książka, odpowiedź brzmi: tak, potrzebujemy. J. Martin podszedł do tematu w sposób wyjątkowy i oryginalny; daje czytelnikowi niezwykłe spojrzenie na Nazaret, gdzie indziej niedostępne.
Harvey Cox, Harvard Divinity School

Czy można o Jezusie powiedzieć jeszcze coś, czego by już nie powiedział kto inny? Martin w odpowiedzi na to pytanie daje nam wnikliwe, zrównoważone, inteligentne, wszechstronne i pełne wiary przemyślenia z własnej podróży w poszukiwaniu Jezusa. To książka dla każdego, bez względu na wyznanie czy przekonania. James Martin w najlepszym wydaniu! 
Ronald Rolheiser OMI, autor The Holy Longing I Rozbitej latarnii

Po części przewodnik, po części pamiętnik, po części coś niezwykle Maritnesque – to znaczy dowcipny, otwarty, głęboki. 
Washington Post

To książka o Jezusie dla ludzi myślących, którzy chcieliby spojrzeć na osobę Jezusa przez pryzmat mądrej, dowcipnej, przesyconej modlitwą, głębokiej wiary ojca Martina. 
Paul Raushenbush, szef działu religijnego „The Huffington Post”
513
Nowe Towar dostępny 9788375168181 29,90
CENA DETALICZNA39,90 zł
NASZA
CENA
29,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 2,99 zł

O autorze

Wszyscy autorzy
o. James Martin SJ

o. James Martin SJ

James Martin SJ jest doświadczonym kierownikiem duchowym, znanym publicystą, wydawcą działu kultury w magazynie „America”, autorem licznych książek, m.in. Mojego życia ze świętymi (jedna z najlepszych książek roku 2006 wg magazynu „Publisher Weekly”) oraz bestsellerowego Jezuickiego przewodnika po (prawie) wszystkim. Za swe publikacje był wielokrotnie nagradzany, jego książki trafiają na czołowe miejsca najważniejszych list bestsellerów. Ojciec Martin często wypowiada się w mediach krajowych i międzynarodowych, o jego komentarze zabiegają redakcje zarówno katolickie, jak i świeckie.

Zanim w 1988 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, Martin ukończył Wharton School of Business i pracował w General Electric.
WIĘCEJ O AUTORZE

RECENZJE W MEDIACH

RadioPlus.pl

IKS.pl

To książka zarówno dla ludzi „obdarzonych głęboką wiarą”, jak i dla „niewierzących, którzy pragną dowiedzieć się więcej” – jak deklaruje autor. Ten międzynarodowy bestseller, napisany przez jezuitę Jamesa Martina, jest jednocześnie pogłębioną religijną refleksją, a także zapisem podróży. Autor podkreśla: „patrzę z perspektywy chrześcijanina, nie będę więc krępował się mówić o swojej wierze”. Jego erudycja nie ustępuje lekkości i literackim walorom, a osadzenie całości w biblijnych, ewangelicznych cytatach nie kłóci się z opisami codziennych czy przyziemnych zdarzeń w okolicach Jerozolimy, Nazaretu, Jeziora Galilejskiego. O ile bowiem – jak sam przyznaje na pierwszych stronach książki – perspektywa wyjazdu do Izraela wydawała mu się początkowo niemal zbyteczną ekstrawagancją, to pozwoliła mu z zupełnie innej perspektywy spojrzeć na życie i wiarę. Książka jest zapisem swoistej podróży równoległej: pielgrzymki do Ziemi Świętej, a zarazem biblijnych poszukiwań w głąb wiary. Ma zatem jednocześnie wymiar współczesny, dotyczący niemal religijnej turystyki, ale też historyczny i – przede wszystkim – duchowy. Martin wędruje śladami Jezusa z Nazaretu, trafiając do kolejnych miejscowości, w których On działał. Otwiera biblijne konteksty, a towarzyszą mu przede wszystkim ewangelie synoptyczne. Choć, jak stwierdza: „Jana nieco trudniej dopasować do pozostałych, ale nie jest to niemożliwe”. Kroczy za Jezusem aż po Golgotę, po zmartwychwstanie, drogę do Emaus i jeszcze jedno spotkanie z uczniami nad Jeziorem Tyberiadzkim. Zaplatając w ewangeliczną narrację opowieść o własnej podróży, tworzy książkę fascynującą. Dodajmy: książkę o imponujących rozmiarach – ponad 500 stron.

WIĘCEJ

Miesiecznik.Znak.com.pl

Książkę o Jezusie, pióra amerykańskiego jezuity ks. Jamesa Martina, otwiera aż 21 entuzjastycznych opinii na jej temat. Ich autorami są biskupi różnych wyznań, światowej sławy teologowie, pisarze duchowi i dziennikarze. W dodatku polski wydawca reklamuje ten tytuł jako bestseller „New York Timesa”. Dowiedziawszy się o tym, postanowiłem sprawdzić, co takiego zawiera dziełko Martina, że tak bardzo spodobało się Amerykanom (zarówno „specom” do spraw religijnych, jak i zwyczajnym czytelnikom), a i w Polsce – jak słyszę – jego pierwszy nakład sprzedano w trzy tygodnie. Przeczytałem zatem Jezusa – i nie zawiodłem się. Albowiem książka ks. Martina to znakomity przykład dobrego pisarstwa religijnego. Jest w niej odrobina teologii (w sam raz, żeby nikogo nie zniechęcić), tyleż samo rozważań rekolekcyjnych ukazujących związek Ewangelii z tym, co tu i teraz, a wszystko to uzupełnione zapiskami na marginesie odbywanej po raz pierwszy w życiu pielgrzymki do Ziemi Świętej. Dzięki inteligencji, wierze i poczuciu humoru autora rezultat końcowy jest znakomity. Trudno mi tu nie zgodzić się z recenzentami: „Ta książka dotyka wyobraźni i rozpala ją na nowo” (b. generał dominikanów Timothy Radcliffe); „[Dzięki niej] wspaniały tekst Ewangelii staje się żywy, staje się dla czytelnika spotkaniem z Jezusem” (biblista Gerhard Lohfink); „To nie jest książka o pielgrzymce, to jest pielgrzymka” (pisarz religijny Scott Hahn). Tak, lektura Jezusa jest pielgrzymką. Albo raczej zaproszeniem – nie tyle do tego, ażeby dowiedzieć się czegoś więcej o Chrystusie, ile do tego, żeby za Nim pójść.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
13
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Piotr

Opinia z dnia: 16.11.15r

Książka, dzięki której udajemy się w podróż życia - po Życie.

Recenzja była przydatna

AP

Opinia z dnia: 08.03.16r

Ta książka jest prawdziwą przygodą, podczas której nie tylko można „zobaczyć” miejsca w Ziemi Świętej, ale zrozumieć ich znaczenie i poznać kontekst historyczny. Wplecenie Jezusa w takie tło spowodowało, że odkryłam Go na nowo. Z wielu rzeczy nie zdawałam sobie sprawy lub nie rozumiałam, ponieważ nie znałam wcześniej kontekstu historycznego, geograficznego, czy kulturowego. Książka jest niesamowicie ciekawa, co kilka stron odkrywałam coś nowego! Faktycznie myślałam, że o Jezusie wiem już wiele, ale dzięki tej książce poznałam i zrozumiałam Go lepiej, dzięki czemu stał się dla mnie jeszcze bliższy....

Recenzja była przydatna

Kasia

Opinia z dnia: 26.02.16r

Jest genialna, wreszcie pojawiła się książka, która pokazała ludzką naturę Jezusa. Dzięki niej spojrzałam na Jezusa zupełni inaczej, stał mi się bliższy ;) Lektura obowiązkowa!

Recenzja była przydatna

www.ksiazkaznadzieja.pl

Opinia z dnia: 22.02.16r

Bardzo ciekawa i fascynująca lektura.

Recenzja była przydatna

Angela

Opinia z dnia: 26.02.16r

Od tej książki nie można się oderwać! James Martin potrafi opowiadać, sprawia, że wraz z nim jestem w Ziemi Świętej...

Recenzja była przydatna

gp

Opinia z dnia: 09.03.16r

Świetna książka. Autor, opowiadając o swojej podroży do Ziemi Świętej, mówi zarazem o Jezusie - w taki sposób, że sobą Jezusa nie zasłania. Powołuje się na wielu autorów, poważanych biblistów i teologów - ale w taki sposób, że ową wiedzą czytelnika nie dobija. A książkę czyta się niemal jednym tchem. Trzeba mieć spory talent i wielką mądrość, by tak pisać :)

Recenzja była przydatna

Kornelia

Opinia z dnia: 15.03.16r

Cudowna podróż z niesamowitym przewodnikiem po miejscach, które znamy ze stron Ewangelii. Szerokie spojrzenie geograficzne, historyczne, ludzkie, teologiczne. Świetnie się czyta i wędruje od miasta do miasta śladami Jezusa i jego uczniów. Polecam!

Recenzja była przydatna

Ewa

Opinia z dnia: 09.05.16r

Szukasz właściwej drogi w życiu? Ta książka jest wspaniałym drogowskazem ! POLECAM każdemu kto chce bliżej poznać Tego, który kocha nas najmocniej ! O.James Martin przedstawia nam Jezusa jako Boga i jako prawdziwego człowieka, który tak jak my potrafił się zachwycać, radować i smucić. Tak jak my odczuwał ból i zmęczenie. Takie spojrzenie na Osobę Jezusa sprawia, że jest On nam jeszcze bliższy, jest prawdziwym i najwspanialszym Przyjacielem , z którym chce się wędrować przez życie.

Recenzja była przydatna

Beata

Opinia z dnia: 30.07.16r

„Jezus” Jamesa Martina to książka napisana z wielkim znawstwem tematu. Nie jest to typowa biografia – autor świetnie połączył cechy reportażu podróżniczego z popularnonaukowym wykładem, dzięki czemu całość czyta się jednym tchem, niczym najlepszą powieść, od której trudno się oderwać. Każdy rozdział, odpowiadający etapowi z życia Jezusa, rozpoczyna się barwną relacją z podróży Jamesa Martina do Ziemi Świętej. Wyruszył tam, będąc już doświadczonym człowiekiem, uznanym autorytetem i wykształconym jezuitą. Z wielką pasją autor opisuje odwiedzane miejsca, dziwiąc się im, okraszając je licznymi, poważnymi i zabawnymi anegdotami oraz ciekawostkami. Potem przychodzi czas na skonfrontowanie tych wrażeń z fragmentami Biblii, przy czym Nowy Testament często omawiany jest w odniesieniu do Starego Testamentu i licznych źródeł naukowych. Często przywoływani się współcześni egzegeci i historycy, ich nieraz sprzeczne teorie oraz osobiste refleksje autora, który nieustannie porównuje dawne czasy z początku naszej ery ze współczesnością. Bardzo interesująco wypadają również zestawienia relacji poszczególnych ewangelistów. Na koniec każdego rozdziału zacytowany zostaje odpowiedni fragment Ewangelii. Ten schemat wcale nie nuży, wręcz przeciwnie – pozwala uporządkować wiedzę i skłonić do wielu refleksji oraz podsumowań. Jezus w ujęciu Jamesa Martina jest bardziej ludzki niż boski, może dlatego wydaje się tak bliski czytelnikowi. Autor podkreśla, że Chrystus, zanim umarł na krzyżu, cierpiał tak jak każdy człowiek: bywało mu zimno i głodno, odczuwał ból fizyczny gdy się skaleczył, i psychiczny, gdy patrzył na ludzkie nieszczęścia; umiał cieszyć się z życia, dostrzegał jego uroki, radował się w towarzystwie rodziny i przyjaciół, ale również bywał smutny, zniechęcony, rozdrażniony i rozgniewany. Taki portret jest bardzo bliski każdemu czytelnikowi, zarówno wierzącemu, jak i poszukującemu oraz ateiście. Niezwykle pięknie i wzruszająco ukazana jest w tej książce Maria, matka Je

Recenzja była przydatna

Opinia z dnia: 01.09.16r

Od pewnego czasu czytam Biblię, szczególnie Ewangelie. Do tej pory nie myślałam o tym jak Uczniowie Jezusa odczuwali wydarzenia z ich drogi z Jezusem. Być może działo się tak dlatego, że wszystkie przypowieści i fakty z życia Jezusa były mi znane...a przecież Uczniowie byli tam...nie wiedzieli co będzie dalej....Książka ta pozwoliła mi spojrzeć na wydarzenia z perspektywy "12"-tu i pogłębić znajomość Ewangelii. Jest jeszcze coś, co chciałabym podkreślić...moim marzeniem jest podróż do Ziemi Świętej, być tam gdzie był Jezus, gdzie nauczał, leczył, wybawił. Lektura tej książki utwierdziła mnie w przekonaniu, że powinnam tam jechać, doświadczyć przeżyć związanych z bytnością Jezusa. I jeszcze...autor książki, w sposób bardzo przystępny ukazuje i wyjaśnia prawdy i wskazówki - jak rozumieć różne zdarzenia, ich treść, jak żyć. Polecam tę książkę wszystkim, bez wyjątku...Jak napisał autor: być może przeczytasz Ewangelie raz jeszcze....Przeczytam, wszystkie, już zaczęłam. Życzę wszystkim cudownych przeżyć i odkrywania Jezusa podczas czytania tej książki. Amen

Recenzja była przydatna

Anna Sikorska (Górowianka)

Opinia z dnia: 12.12.16r

O Jezusie powstało wiele książek. Jedne miały na celu nawracać, inne zmuszać do konfrontacji z realiami, jeszcze inne były przemyśleniami wokół ważnej dla chrześcijan postaci. „Jezus” Jamesa Martina to nie biografia ani powieść historyczna, której się spodziewałam. Zaskoczyły mnie osobiste relacje autora, umiejętne połączenie reportażu podróżniczego z popularnonaukowym wykładem oraz fragmentami „Biblii”. Wszystko to sprawia, że mimo trudnej tematyki jaką jest przybliżenie „Pisma Świętego”, jego szeroka analiza (zjawisko bardzo popularne w kulturze żydowskiej i naradzające się w chrześcijańskiej) kładąca nacisk na zrozumienie i doświadczenie tekstu, a przez to pogłębienie wiedzy o swojej wierze. Każdy rozdział poświęcony innemu etapowi życie Jezusa rozpoczyna się relacją z podróży Jamesa Martina do Ziemi Świętej, przez co mamy wrażenie, że to wędrówka w te określone miejsca staje się inspiracją do głębszej refleksji, lepszego poznania „Biblii” i zrozumienia wagi czynów dokonanych przez Jezusa. Wykształcony i oczytany jezuita udaje się w wędrówkę stającą się duchową pielgrzymką, którą chce się podzielić ze swoimi czytelnikami. Jego szeroka wiedza pozwala na odkrywanie ważnych i pięknych miejsc, poznawania ich historii. W książce nie zabraknie też anegdot oraz ciekawostek ożywiających całość i sprawiających, że opowieść o Jezusie nie czyta się jak nudnej biografii. Wielkim plusem jest spojrzenie na owe miejsca przez pryzmat „Biblii” jako nierozerwalnej całości: „Nowy Testament” staje się pretekstem do poszukiwania śladów w „Starym Testamencie”. Nie brakuje też porównania relacji napisanych przez czterech ewangelistów. W czasie tych konfrontacji nie zabraknie również odwołania do prac współczesnych historyków, porównanie sprzecznych teorii podsumowane refleksjami autora próbującego w prosty sposób porównać starożytność ze współczesnością. Każdy rozdział podsumowano odpowiednim cytatem z Ewangelii. Ten scholastyczny schemat może wydawać się nużący, ale w czasie lektury

Recenzja była przydatna

Małgorzata

Opinia z dnia: 11.01.17r

Wspaniala, zachwycająca lektura! W sposób niezwykle interesujący, wciagajacy, przy tym bardzo opisowy korespondujaca z wydarzeniami, miejscami konkretnie umiejscowionymi w. Biblii i sklaniajaca do własnych refleksji . Cudownie przenosi w czasie. Bardzo pomogła mi w duchowym przebudzeniu.

Recenzja była przydatna

Alicja

Opinia z dnia: 21.01.20r

Świetna, cudowna, rewelacyjna książka świetnego , cudownego, rewelacyjnego Jezuity Jamesa Martina.Jest nietypowym przewodnikiem po Ziemi Świętej , gdyż i ponieważ ukazuje miejsca święte nie ukazane w żadnym przewodniku po Ziemi Świętej.Ma niesamowity zmysł jak odnależć nie odnalezione.Czytając tę książkę czułam się, że jestem tam i idę razem z Jamesem Martinem śladami Jezusa.Cudowne przeżycie i zarazem doświadczenie pielgrzymować z takim przewodnikiem w takie miejsca siedząc w wygodnym fotelu tu w naszej pięknej Polsce w moim kochanym mieście "Jeruzalem".

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

11,90 zł

5,00 zł

Stefan Szary CR

KSIĄŻKA

5,00 zł

1,00 zł

Aleksandra Bałoniak

KSIĄŻKA
5,00 zł

ks. Andrzej Ziółkowski CM

KSIĄŻKA

10,00 zł

5,00 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję