WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

„Judasz” — bestsellerowa powieść biblijna

16 lipca 2019

Szukacie wciągającej powieści biblijnej, która pochłonie Was na długie godziny? Nasza propozycja to „Judasz” autorstwa Toscy Lee.

 

Tosca Lee to urodzona 1 grudnia 1969 roku amerykańska pisarka. Jej ojciec, będący z pochodzenia koreańczykiem, marzył o zostaniu tenorem operowym. Swoją córkę zdecydował się nazwać na cześć swojej ulubionej opery Pucciniego. Lee jest absolwentką Smith Colege w Massachusetts. Studiowała ona również ekonomię międzynarodową na uniwersytecie w Oxfrodzie i otrzymała tytuł pierwszej wicemiss Stanów zjednoczonych.

 

Głównymi motywami przewijającymi się w powieściach autorki są walka dobra ze złem oraz zbawienie. Krytycy literaccy chwalą dzieła Lee na wielowymiarowość postaci budowanych na bazie biblijnych archetypów.

 

Jedną z godnych polecenia powieści Toscy Lee jest wspomniany powyżej „Judasz.” W książce tej autorka zdecydowała zajrzeć się zarówno do umysłu, jak i serca Judasza, czyli człowieka, którego imię stanowi synonim zdrajcy. Zastanawia się ona, co skłoniło go do wydania Jezusa. Czytając tę książkę spojrzeć możemy na Judasza z nieco innej strony, patrząc na jego oczekiwania oraz kulturę, w jakiej żył. „Judasz” pozwala nam również odczuć ówczesne wołanie narodu o wolność i prawdziwego Mesjasza, a także ich obawy z tym związane.

 

Jak zgodnie podkreślają osoby, które mają za sobą lekturę bestsellerowej powieści Lee, jest to książka jednocześnie wizjonerska i niezwykle dokładna historycznie. Mistrzowska narracja sprawia, że jest to lektura, od której nie sposób się oderwać. Osoby, które od tradycyjnych książek wolą ich wersję słuchaną, którą odtwarzać mogą podczas jazdy samochodem czy treningu, w naszej księgarni internetowej Święty Józef zaopatrzyć mogą się w „Judasza” w postaci audiobooka MP3 lub CD czytanego przez Krzysztofa Gosztyłę. To polski aktor filmowy, teatralny oraz radiowy, który od 2000 roku związany jest z warszawskim Teatrem Ateneum. Jest on również niezwykle cenionym interpretatorem powieści audio.

 

„Judasz” Toscy Lee to jedna z powieści należących do beletrystycznej serii Na osi czasu, która przybliża czytelnikom świat biblijny i początki chrześcijaństwa. Na uwagę zasługują tutaj wielowymiarowi bohaterowie, wiarygodne portrety psychologiczne, dbałość o realia epoki oraz dynamiczna narracja. Znaleźć można tu również inną powieść tej samej autorki, jaką jest „Królowa Saby”, która opowiada historię królowej Saby — Bilkis. By zapewnić dalszy dobrobyt swojemu ludowi, wybiera się ona w długą podróż do nieznanego jej kraju Izraelitów, aby stawić czoła jej władcy - Salomonowi. Z czasem między bohaterami rodzi się wielkie uczucie.

 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję