WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Książka na komunię — 3 propozycje

14 lipca 2020

Jaki prezent najlepiej sprawdzi się na Pierwszą Komunię Świętą? Wartościowym i praktycznym upominkiem będzie książka na komunię. Bogaty wybór ciekawym książek na Pierwszą Komunię Świętą oferuje nasza katolicka księgarnia internetowa Święty Wojciech. Oto nasze 3 propozycje książek na komunię.


Książka na komunię dla chłopca

 
Szukając książki na komunię dla chłopca, warto zainteresować się pozycją, jaką jest „Usiądź do stołu z Jezusem, czyli po co chodzimy w niedzielę do kościoła” autorstwa Piotra Krzyżewskiego. Przenosi ona Mszę Świętą poza mury kościoła, umieszczając ją w kontekście najważniejszych wydarzeń biblijnych, takich jak wyjście Izraela z Egiptu czy ostatnie dni życia Jezusa Chrystusa. Ten prosty zabieg sprawia, że msza nagle staje się zrozumiała i niezwykle bliska. Książka ta pozwala zrozumieć, że w każdą niedzielę nie tyle idziemy do kościoła, lecz spotykamy się z Chrystusem i zasiadamy wraz z nim do Wieczerzy, aby wysłuchać słów i miłości i wybaczeniu oraz by wspólnie zjeść Święty Posiłek.
 

Książka na komunię dla dziewczynki

 
Godną polecenia książką na komunię dla dziewczynki jest „Serce za serce, czyli co to znaczy kochać” autorstwa księdza Jana Twardowskiego. Porusza ona zagadnienia, takie jak: czym jest miłość? Dlaczego jest taka ważna? Dlaczego Bóg stworzył rodzinę? Kiedy miłość jest prawdziwa? Jak przekonać się, czy mogę kochać? Co to znaczy: kochać bliźniego lub kochać się wzajemnie?Jak kochać Pana Boga? Jak Pan Bóg kocha  nas. Książka pokazuje, że do czynienia możemy mieć z wieloma różnymi rodzajami miłości i że każda z nich skłania do zadawania wielu różnych pytań. Szukając na nie odpowiedzi, ksiądz Jan Twardowski podkreślał, że najważniejsze to kierować się zasadą, której uczy Ewangelia, zgodnie z którą nie oko za oko, nie ząb za ząb, lecz serce za serce.
 
Uniwersalnym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą, który sprawdzi się zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczynek, będzie okolicznościowe wydanie Pisma Świętego. Taka książka może towarzyszyć dziecku przez całe jego życie, przypominając o tym wyjątkowym sakramencie. W roli upominku na komunię dobrze sprawdzi się „Pismo Święte Stary i Nowy Testament. Pamiątka I Komunii Świętej”. To jednotomowa edycja Pisma Świętego, tak zwana Biblia Poznańska, która zdaniem biblistów jest najlepszym polskim przekładem. Każda z ksiąg jest tutaj poprzedzona wstępem. Dodatkowo biblia zawiera przypisy oraz komentarze i jest napisana przystępnym, zrozumiałym dla dzieci językiem. Dostępna jest ona w poręcznym formacie B5, z elegancką, okolicznościową obwolutą. Takie Pismo Święte to niezbędnik w biblioteczce każdego młodego katolika.
 
W naszej ofercie nie brak także książek przygotowujących dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Przykładem jest „Idę do I Komunii Świętej. Niezbędnik pierwszokomunijny” autorstwa Artura Maciaka. Książka ta mówi o najważniejszych sprawach przystępnym, obrazowym językiem. Zawiera ona szereg ciekawych, interaktywnych zadań wraz z elementami zabawy.
 
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję