WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” – dobre książki dla dzieci

10 września 2020

W bogatym asortymencie naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech znaleźć można szereg wartościowych książek dla dzieci. Jedną z nich jest „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

 
O czym opowiada książka „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetekautorstwa Justyny Bednarek? To idealna pozycja dla wszystkich dzieci, którym zdarza się zastanawiać, co dzieje się z wrzuconymi do pralki skarpetkami. Książka ta opowiada historię 10 pojedynczych skarpetek — 4 prawych i 6 lewych, z których każda z nich przeżywa inną historię. Znaleźć można tutaj między innymi bajkę z morałem, bajkę ze szczęśliwym zakończeniem, kryminał oraz opowieść obyczajową. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to odkrycie literatury dziecięcej ostatnich lat. Pozycja ta została wyróżniona Nagrodą Literacką Warszawy i zdobyła tytuł najlepszej książki dla dzieci w konkursie „Przecinek i Kropka”. Przeznaczona jest ona dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat.
 
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to nie jedyna książka Justyny Bednarek, jaką znaleźć można w naszej księgarni internetowej. Godna polecenia jest także „Banda czarnej frotte". Opowiada ona historię czarnej skarpetki frotte, która ucieka przez dziurę pod pralką, ponieważ obawia się, że mogłaby wylądować w koszu na śmieci. Trafia na okręt, gdzie poznaje sympatycznego pająka. Pomaga on jej w zdobyciu niewielkiej łódki, którą skarpetka będzie mogła opłynąć świat. Bohaterka zaczyna prowadzić dziennik z podróży. Stopniowo poznaje kolejnych członków załogi i zakłada gang. Wkrótce w ślad za nim wyrusza tajemnicza postać. Książka ta pełna jest niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Przetłumaczona została ona na język czeski, ukraiński, włoski, rosyjski, grecki oraz hiszpański. „Banda czarnej frotte” zdobyła szereg nagród i wyróżnień oraz została lekturą szkolną.
 
Równie ciekawą książką Justyny Bednarek jest „Babcocha”. To historia wyjątkowej czarownicy, która potrafi cofnąć czas, zmienić się w muchę czy zamienić żołędzie na złote dukaty. Dzięki niej jedna z bohaterek — Bernadetta, podróżuje na chmurze, zaczyna wyć jak wilk i dostaje królika z czekolady. Zmianie ulegają również inni bohaterowie Grajdołka, w którym rozgrywa się akcja książki.
 
W naszej katolickiej księgarni internetowej znaleźć można także wiele innych książek dla dzieci. Niezwykle ciekawie prezentuje się „Moja wielka wyszukiwarka. Zwierzęta świata” autorstwa Susanne Gernhauser. Zawiera ona 11 kolorowych, przykuwających wzrok plansz, na których znajdują się dziesiątki zwierząt w ich naturalnym środowisku. Obok każdej z nich znajdują się krótkie, przedstawione przystępnym językiem informacje o świecie przyrody oraz nazwy zwierzaków.
 
Najmłodszych z pewnością zainteresuje również Dinozaurium autorstwa Lily Murray i Chrisa Wormella. Zawiera ona wielkoformatowe ryciny dinozaurów, które przenoszą czytelników w czasie o miliony lat. Książka uzupełniona została o informacje na temat najważniejszych odkryć dokonanych na terenie naszego kraju.
 
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję