WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Poradnik dla mamy, która potrzebuje oddechu

12 marca 2020

Macierzyństwo to nie lada wyzwanie dla każdej kobiety. Nieocenioną pomocą okazać mogą się tutaj różnego rodzaju poradniki dla młodych mam. Oto przegląd najciekawszych pozycji.

 
Pierwszy godny polecenia poradnik dla mam dostępny w naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech to „Zdesperowana. Nadzieja dla mamy, która potrzebuje oddechu" autorstwa Sarah Mae — wpływowej blogerki, pisarki i mówczyni, matki 3 dzieci oraz Sally Clarkson — pisarki, współzałożycielki dzieła Whole Heart Ministries pomagającego rodzicom i oferującego im wsparcie oraz mamy 4 dzieci. Ten poradnik dla młodej mamy to historia codziennych prób podejmowanych przez świeżo upieczoną mamę i szereg bezcennych wskazówek od doświadczonej mentorki. To nie książka o rozpaczy czy instrukcja macierzyństwa, lecz dodająca otuchy i udzielająca odpowiedzi na najtrudniejsze pytania opowieść o życiu i niezwykle przydatny poradnik dla mamy niemowlaka.
 
W każdej domowej biblioteczce znaleźć powinien się również poradnik dla mamy, jakim jest książka „Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o seksualności" napisana przez Johna T. Chirbana, uznanego psychologa z Harvardu, który z humorem, za pomocą życiowych przykładów pomaga rodzicom poradzić sobie z tematem seksualności ich pociech, prowadząc ich przez poszczególne jej etapy — od lat dziecięcych, przez okres nastoletni, aż po dorosłość. Bazując na badaniach naukowych i wieloletnim doświadczeniu w pracy klinicznej, oferuje szereg przydatnych narzędzi, które mają na celu umocnić relację pomiędzy rodzicami, a ich dziećmi. Dzięki temu poradnikowi, każda mama dowie się, jak otwarcie komunikować się z dzieckiem na danym etapie jego rozwoju, jak określić swoje wartości, tak by móc je w jasny i przejrzysty sposób przekazać swojej pociesze, jak stać się jej mentorem w sprawach miłości, bliskości i seksu oraz zrozumieć jej relacje pomiędzy nimi. Książka zawiera szereg ćwiczeń, które mogą okazać się niezwykle pomocne w uporządkowaniu poglądów na temat seksualności i związanych z nią kwestii oraz nauczyć, jak lepiej słuchać dziecka i rozmawiać z nim. To znakomite przygotowanie dla rodziców do dialogu z dziećmi, dzięki któremu będą one w stanie panować nad swoją seksualnością i zrozumieją powagę zagadnień, takich jak miłość, oddanie czy związek.
 
W naszym asortymencie coś dla siebie znajdą również ojcowie. Przykładem jest książka „Ojcowie i córki. Rozmowy o nieidealnej miłości" napisana przez Magdalenę Frączek i Tomasza Nowaka. Przeczytać powinien ją każdy ojciec kochający swoją córkę i chcący poprawić relację z nią. To także znakomita lektura dla córek, którym zależy na zrozumieniu swojego taty. Książka pokazuje, że są to jedne z najważniejszych relacji w życiu. Zawiera ona szereg biblijnych przykładów dojrzałego, pięknego ojcostwa. Mowa tam między innymi o relacji Joachima i Maryi czy córce Jaira.
 
Oferujemy również szereg ciekawych książek dla par chcących powiększyć swoją rodzinę. W szczególności polecić możemy pozycję „Niepłodność. Duchowy i praktyczny poradnik dla małżeństw” autorstwa Angelique Ruhi-López oraz Carmen Santamaría. Książka ta pomaga zmierzyć się z trudnymi emocjami, takimi jak bezsilność, wyczerpanie, gniew i rozpacz. Jej autorki znają problem niepłodności z autopsji. Prezentują one najlepsze sposoby jego diagnozowania oraz dopuszczalne metody leczenia zaburzeń. W książce poruszone zostały również zagadnienia, takie jak poronienie oraz adopcja.
 
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję