T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Święci uśmiechnięci — bestsellerowe książki dla dziec

6 sierpnia 2019

Szukając książek religijnych stworzonych z myślą o najmłodszych, warto zainteresować się serią „Święci uśmiechnięci”, która w przystępny sposób prezentuje sylwetki poszczególnych świętych, z zachowaniem prawdy historycznej.

 

Książki o świętych dla najmłodszych

 
Wspomniane książki o świętych dla dzieci prezentują liczne fakty oraz anegdoty z ich życia. Przedstawieni są oni tam jako zwykli ludzie mający wady i przeżywający wzloty oraz upadki. Część z nich pochodziła z ubogich rodzin, inna natomiast — była zamożna. Tym, co łączyło wszystkich świętych była miłość do Boga i ludzi. Ich dobre uczynki sprawiły, że zasłużyli oni na świętość. Tym, co wyróżnia książki „Święci uśmiechnięci” jest również piękna szata graficzna z kolorowymi, przykuwającymi wzrok ilustracjami. Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o rymowanym tekście, który ułatwi dzieciom zapoznawanie się z zawartymi tam treściami. Dodatkowo, na końcu każdej z książek znajduje się krzyżówka, dzięki której mali czytelnicy mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat wybranego świętego. Seria ta przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Książeczki „Święci uśmiechnięci” to znakomity pomysł na prezent dla swojej pociechy, na przykład urodzinowy czy świąteczny.
 
 

Książki z serii „Święci uśmiechnięci”

 
W serii „Święci uśmiechnięci” znaleźć można książki takie, jak:
 
  • Święty Mikołaj z Miry — to książka o świętym Mikołaju dla dzieci bazująca na faktach z jego biografii. Była to postać, która z radością obdarowywała otaczających go ludzi i dużo bardziej niż otrzymywać prezenty, wolała je dawać.
  • Święty Franciszek z Asyżu —  opowieść o świętym Franciszku, który kochał Boga, ludzi i przyrodę. Już od najmłodszych lat lubił się on wsłuchiwać w śpiew ptaków, szum wody i szelest wiatru. To właśnie świętemu Franciszkowi zawdzięczamy między innymi tradycję szopki Bożonarodzeniowej oraz „Pieśń słoneczną.”
  • Święty Jan Paweł II — opowieść o życiu małego Lola, który uwielbiał jeździć na nartach i grać w piłkę nożną. Gdy dorósł, został księdze Karolem, a później papieżem Janem Pawłem II.
  • Święty Antoni z Padwy — książka opowiada o skromnym, cichym bracie Antonim, który szukał samotności. Tłumy ludzi przychodziły co niedzielę do kościoła, by wysłuchać jego kazania.
  • Święta Faustyna Kowalska — rymowana opowieść o Heli — dziewczynce z ubogiej rodziny, która już od najmłodszych lat chciała służyć Panu Bogu. Gdy została siostrą Faustyną, udało się jej porozmawiać z Panem Jezusem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję