WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Zdobądź siły na zmianę życia

Notker Wolf

Liczba stron:
272
Wymiary:
110x165 mm
Oprawa:
twarda
ISBN:
978-83-7516-774-0
Rok wydania:
2015
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Sami jesteśmy twórcami swojego życia. Wiele osób pojmuje wolność jako prawo do spełniania swoich zachcianek za wszelką cenę. Notker Wolf przekonuje, że nasza wolność wzrasta w miarę, jak uczymy się zachowywać umiar oraz dystans do siebie samych, otwierając się na innych i na to, co nas w życiu spotyka. Jego książka to wspaniała opowieść o sztuce życia.
Opat prymas Notker Wolf OSB – urodził się w 1940 roku. Jako opat prymas zakonu Benedyktynów z siedzibą w Rzymie jest najwyższym rangą przedstawicielem wspólnoty zakonnej obejmującej ponad 800 klasztorów i opactw na całym świecie. Nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha ukazały się dotychczas następujące książki jego autorstwa: Uczyć się od mnichów (2009) i Motyle w brzuchu (2012).

41
Nowe Towar dostępny 9788375167740 5,00
CENA DETALICZNA28,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

RECENZJE W MEDIACH

AnnaSikorska.blogspot.com

„Zdobądź siły na zmianę życia” to tytuł bardzo zachęcający do przeczytania. Kto z nas nie marzy, aby troszeczkę polepszyć/ odmienić życie. Nawet ci bardzo zadowoleni z życie chcą być jeszcze bardziej zadowoleni zgodnie z zasadą „szczęścia nigdy dość choćby tylko duchowego”. Sięgając po tę książkę szukałam właśnie takiej literatury, która pozwoliłaby mi jeszcze lepiej dbać o moje wewnętrzne szczęście. Nie szukałam niesamowitych recept, ale wskazówek, refleksji. Znalazłam coś innego niż chciałam, co nie znaczy, że książka jest zła. Książka po prostu jest skierowana do innych odbiorców niż ja, czyli takich, dla których szczęście utożsamia się z utwierdzaniem w wierze katolickiej. Można w niej znaleźć różnorodne przepisy na życie we współczesnym świecie pełnym konsumpcji, przepełnienia zbędnymi wiadomościami, chaosie doktryn. Autor wskaże swoim czytelnikom drogę, pełną wyrzeczeń dóbr doczesnych, ale opartej na poszukiwaniu swojej drogi, dążeniu do doskonałości, wolności i dyscypliny w ramach wiary. Jest to bardzo dobra lektura dla tych, którzy nie potrafią pogodzić swoich przekonań religijnych z obecną kulturą, chcących podążać swoją drogą refleksji. Podział na niedługie rozmiary, niewielka forma, twarda okładka sprawiają, że książkę można mieć zawsze przy sobie i oddawać się kontemplacji w czasie codziennych zajęć: podróży czy czekania w kolejkach.

WIĘCEJ

DlaLejdis.pl

Porady duchownego na zmianę jakości życia, istnienia w zgodzie ze sobą i światem. Mądrość życiowa przez pryzmat katolicyzmu czyli poradnik ojca Wolfa. Ojciec Notker Wolf OSB jest opatem zakonu Benedyktynów. Obecnie jest najwyższym rangą duchownym tej wspólnoty, obejmującej aktualnie ponad 800 klasztorów i opactw na całym świecie. Jego książka „Zdobądź siły na zmianę życia” jest niewielkim poradnikiem dla szukających sensu, prawdy czy drogi życiowej. Z całą pewnością głównym odbiorcą tej książki są osoby wyznania katolickiego lub przynajmniej chrześcijańskiego. Zgodnie bowiem z wyznawaną wiarą autor opiera swoje poglądy na dogmatach tej religii. Poruszane problemy takie jak wolność, zadowolenie z życia, pokora wobec wydarzeń, które nas spotykają i bycie w ciągłym procesie uczenia się jakim jest życie, to są właśnie z kolei tematy, które dotyczą wszystkich. Ojciec Wolf opowiadając o kolejnych zagadnieniach, sięga często do własnych doświadczeń oraz historii Europy i świata. Książka składa się z krótkich rozdziałów i podrozdziałów. Dzięki temu można czytać każdy z nich osobno lub ciągiem jako element całość. Styl i zawartość tej książki są dosyć specyficzne, co wynika oczywiście z wiary i „zawodu” autora. Po części przypomina trochę poradniki psychologiczne czy coachingowe, ponieważ sięga do tematów takich jak życie w zgodzie ze sobą, wolności wewnętrznej, relacji z innymi ludźmi itd. Wprawdzie wszystko raczej w zakresie wiary katolickiej, ale co jest bardzo istotne, nie wyczuwa się tu fałszu, wywyższania się czy nawoływania do skrajności. Jest otwartość na dialog, na inne światy, na drugiego człowieka. „Zdobądź siły na zmianę życia” to poradnik, który może być szczególnie inspirujący dla katolików. Dla reszty czytelników ma szansę stać się przynajmniej zbiorem porad z zakresu życiowych doświadczeń.

WIĘCEJ
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 4
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
1
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

www.ksiazkaznadzieja.pl

Opinia z dnia: 22.02.16r

Autor czyli Notker Wolf twierdzi, że nasza wolność wzrasta wraz z tym jak uczymy się zachowywać umiar oraz mamy dystans do siebie samych jednocześnie otwierając się na innych i to co nas w życiu dotyka. Skupia się on na człowieku oraz jego relacjach z samym sobą i Bogiem. Te sześć rozdziałów z których składa się pozycja to rozważania podane w sposób prosty. http://ksiazkaznadzieja.pl/2015/06/zdobadz-sily-na-zmiane-zycia/

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

34,90 zł

29,70 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł

o. Anselm Grün OSB

KSIĄŻKA

5,00 zł

1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję