T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Radość życia radami ewangelicznymi - Czystość

Tomasz Oleniacz

Seria:
Radość życia radami ewangelicznymi
Wydawnictwo:
Rhetos
Czas nagrania:
3 godz. 26 min
Format:
MP3
Rodzaj:
MUZYKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
"Czystość" stanowi pierwszy z serii trzech audiobooków poświęconych radom ewangelicznym. Na serię "Radość życia radami ewangelicznymi" składają się konferencje nagrywane podczas trzyletniego cyklu skupień organizowanych w jezuickim Centrum Duchowości w Częstochowie. W kolejnych latach ukażą się jeszcze dwa audiobooki: "Ubóstwo" oraz "Posłuszeństwo", poświęcone pozostałym radom ewangelicznym. Autor tych konferencji, o. Tomasz Oleniacz SJ, przybliża słuchaczom istotę życia radami ewangelicznymi, w sposób szczególny ślubami zakonnymi, i ukazuje jak przeżywać je w radości. Serię rozpoczyna rada czystości, bo ona najpełniej uwypukla pragnienie życia wyłącznie dla Boga zawarte w konsekracji zakonnej.
Trzy rady ewangeliczne: ubóstwo, posłuszeństwo, czystość, stały się inspiracją chrześcijańskich form życia monastycznego i zakonnego, wpisując się tym samym w dzieje jako wielka karta ludzkiej wolności. Osoby konsekrowane, tzn. żyjące tymi radami na podstawie złożonych ślubów, powinny doświadczać potrójnego wyzwolenia. Ubóstwo wyzwala z uścisku tego, co materialne; posłuszeństwo uwalnia od bałwochwalczej władzy ego, upodabniając do Syna oddanego Ojcu; czystość wyzwala spod panowania tego, co cielesne, wprowadzając w oblubieńczy wymiar agape.
Autor jest kierownikiem duchowym, rekolekcjonistą a obecnie pełni funkcję dyrektora Centrum Duchowości w Częstochowie. Odbył studia specjalistyczne z teologii duchowości w Rzymie i Madrycie. Pełnił funkcję kierownika duchowego jezuickich kleryków w Krakowie. Jest autorem artykułów z dziedziny duchowości, zwłaszcza ignacjańskiej. Opublikował: "W duchowej szkole św. Ignacego", Wyd. WAM 2005.
Na płytę w formacie mp3 składają się następujące konferencje:
1. Najważniejsza jest miłość – ogólne wprowadzenie do ślubów zakonnych
2. Podstawy biblijne ślubu czystości. Samotność
3. Przyjaźnie w życiu ślubami
4. Co utrudnia i łamie ślub czystości
5. Co pomaga w dobrym przeżywaniu ślubu czystości
6. Odpowiedzi na pytania
Nowe Towar niedostępny 8,47
CENA DETALICZNA10,00 zł
NASZA
CENA
8,47

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 2,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję