WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Religia sp kl.4 podr.dla ucznia - Jestem chrześcijaninem

(red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

Liczba stron:
148
Wymiary:
202 x 265
Oprawa:
miękka
ISBN:
978-83-7516-342-1
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

AZ-21-01/10/P0-1/11
Numer programu: AZ-2-01/10  Data zatwierdzenia podręcznika: 09.05.2011r.

Treści zawarte w podręczniku i struktura jednostki lekcyjnej zostały tak przygotowane, aby uwzględnić możliwości percepcyjne uczniów klasy czwartej. Podróż katechetyczna dla ucznia czwartej klasy rozpoczyna się od refleksji nad przyjaźnią oraz tym, jaką rolę odgrywa w niej miłość. Podręcznik to subtelne połączenie aspektu społecznego i eklezjalnego, na fundamencie nauki o Chrystusie.

Poszczególne zagadnienia ukazano w sposób zrozumiały dla dziecka, tak aby nabyło ono umiejętność kształtowania właściwej hierarchii wartości w oparciu o znajomość Pisma Świętego, wzmocniło poczucie własnej tożsamości i kształtowało refleksyjną postawę wobec miejsca człowieka w świecie.

Podręcznik podzielony jest na pięć części, które koncentrują się na przyjaźni z Bogiem i relacjach z ludźmi. Zawiera 50 jednostek lekcyjnych. Każda z nich rozmieszczona jest na dwóch kolorowych stronach.
Struktura jednostki lekcyjnej:

* Temat lekcji - wprowadza uczniów w tematykę lekcji, mobilizuje do samodzielnego zastanowienia się nad istotą zagadnienia.
* Cytaty biblijne -pomagają uczniom nawiązać osobistą relację z Bogiem. Wspierają rozwój wiary poprzez systematyczny kontakt ze Słowem Bożym. Przygotowują do samodzielnej lektury Pisma Świętego. Cytaty zostały zaznaczone na niebiesko - pozwala to na ich szybkie odnalezienie na stronie i sprawia, że dzieciom łatwiej jest zrozumieć, że są one wyjątkowe - napisane pod natchnieniem Ducha Świętego.
* Fotografie i rysunki - pełnią równie istotną rolę jak teksty. Poszerzają omawianą problematykę o dodatkowe treści. Skojarzenia, które wywołują, pozwalają uczniom lepiej zrozumieć omawiane problemy. Barwna szata graficzna sprawia ponadto, żer uczniowie chętnie korzystają z podręcznika i łatwiej odnajdują interesujące ich fragmenty. Pobudzają do spontanicznego i twórczego myślenia.
* Słownik (NOWOŚĆ!) – krótkie, łatwe do zrozumienia wyjaśnienia najważniejszych pojęć pojawiających się w treści lekcji. Wszystkie pojęcia zostały zebrane na końcu podręcznika w słownik zawierający ponad sto terminów.
* Komentarze – pomagają uczniom zrozumieć cytowany w czasie katechezy fragment Pisma Świętego i odnieść go do ich własnego życia.
* Modlitwa (NOWOŚĆ!) – teksty zostały dobrane tak, by ukazać uczniom bogactwo form i rodzajów modlitwy. Dzięki nim dzieci rozumieją, że jest ona podstawą życia chrześcijanina.
* Pytania – stanowią podsumowanie katechezy. Pozwalają na sprawdzenie, czy uczniowie dobrze zrozumieli przerabiany materiał. Pytania o charakterze otwartym zachęcają uczniów do samodzielnego przemyślenia omawianych kwestii. Skłaniają ich do skonstruowania wypowiedzi uzasadniającej zajęte stanowisko.
Dzięki naszemu podręcznikowi uczeń rozwija zainteresowanie różnymi dziedzinami życia, wzbogaca słownictwo religijne, poznaje dzieła sztuki sakralnej i potrafi wskazać, jak praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę.

2,58
Nowe Towar dostępny 9788375163421 19,70
CENA DETALICZNA21,90 zł
NASZA
CENA
19,70

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 2,5
5 gwiazdek
3
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
5

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Dorota

Opinia z dnia: 30.08.16r

Bardzo szybka realizacja zamówienia, towar bardzo dobrej jakości.Cena niska.Polecam korzystanie z usług tej księgarni.

Recenzja była przydatna

karol

Opinia z dnia: 05.01.19r

jest do bani

Recenzja była przydatna

Sebastian

Opinia z dnia: 06.12.14r

Jestem uczniem klasy. W książce jest bardzo długi materiał (jak na jeden temat) i trudny. Nie ma żadnych powtórek po 1 dziale.

Recenzja była przydatna

karol

Opinia z dnia: 05.01.19r

uczę się z tego podręcznika i nie widziałem tam czegoś dobrego. domagam się obrazków i powtórek po działach

Recenzja była przydatna

Joanna

Opinia z dnia: 20.09.17r

Jestem zadowolona z realizacji zamówienia. Książki zostały przygotowane do odbioru w ciągu 1 dnia. Zamówione produkty nie budziły moich zastrzeżeń. Mimo odbioru na miejscu, podręczniki były odpowiednio zapakowane i zabezpieczone przez ewentualnym uszkodzeniem.

Recenzja była przydatna

karol

Opinia z dnia: 05.01.19r

nie lubię tej książki

Recenzja była przydatna

karol

Opinia z dnia: 05.01.19r

nie lubie was

Recenzja była przydatna

karol

Opinia z dnia: 05.01.19r

lalala hahaha

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KSIĄŻKA
0,00 zł

KSIĄŻKA
0,00 zł

KSIĄŻKA
0,00 zł

KSIĄŻKA
0,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję