T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Większa od obrazu. Myśli o Matce Bożej Częstochowskiej

Większa od obrazu. Myśli o Matce Bożej Częstochowskiej ks. Jan Twardowski

W SKLEPIE OD: końca maja
Rozmiar: 110 x 165
Liczba stron: 104
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-8065-315-3
Cena: 20,00

„Czym jest cudowny obraz jasnogórski? Dlaczego jest on cudowny? Czy dlatego, że jest piękny? "

Wybrała i opracowała Aleksandra Iwanowska


„Czym jest cudowny obraz jasnogórski? Dlaczego jest on cudowny? Czy dlatego, że jest piękny? Dla mnie jest on piękniejszy od Matki Bożej w Tuchowie z różą w ręku, Matki Bożej Piekarskiej, Matki Bożej z pękiem strzał z ulicy Świętojańskiej w Warszawie. Ale różne są kryteria piękna.
Czy dlatego jest cudowny, że działa cuda? On sam jest po prostu Bożym cudem. To jest dar łaski Bożej – skarb, znak widzialny niewidzialnej łaski Boga, przed którym trzeba tylko uklęknąć i doświadczyć jej działania, tego, że Bóg wybrał takie właśnie narzędzie łaski”.
Ks. Jan Twardowski
 
Oddajemy do rąk czytelników wybór wierszy i rozważań ks. Jana Twardowskiego poświęconych jednemu z najważniejszych wizerunków maryjnych – Matce Bożej Częstochowskiej. Polacy od lat pielgrzymują do jasnogórskiej ikony i ona też – w swej kopii – pielgrzymuje po Polsce, od diecezji do diecezji, parafii do parafii. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, twierdzi Ksiądz Jan, jest znakiem naszej wiary. Jest znakiem Bożej łaski. A dla niego samego staje się pretekstem do rozważań o naszej polskiej pobożności, o kondycji całego naszego narodu, a przede wszystkim – o spotkaniu człowieka z Bogiem, przez Maryję.
 
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję