WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 02/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
„Przewodnik Katolicki” 2/10.01.2021


Jedność i zdrowa niecierpliwość
Raz po raz można usłyszeć, że brak jedności chrześcijan jest zgorszeniem dla świata i utrudnia misję ewangelizacyjną. Mimo powagi rozłamu ekumenizm wciąż praktykowany jest na marginesie życia Kościoła.
 
Patriarcha który czuje ból rozłamu
Wielu katolików widzi ekumenizm jako siłę o jednym kierunku: ma przyciągać pozostałych chrześcijan do rzymskiego wyznania. I papież Franciszek, i prawosławny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I wzywają do zmiany takiego myślenia.
 
Uprzedzając konflikty ideologiczne
W różnych regionach świata pojawiają się naciski, aby zmienić znaczenie tak oczywistych pojęć jak małżeństwo i rodzina. Być może jest sposób, aby temu skutecznie zapobiegać.
 
Męczennik za sprawiedliwość
Dziś miałby 68 lat i zapewne byłby wybitnym sędzią. Był niezwykle cenionym specjalistą prawa karnego a zginął w wieku 38 lat z rąk mafii. Sprawców jego zabójstwa do dziś w pełni nie ujawniono. 22 grudnia papież Franciszek zatwierdził dekret uznający męczeństwo Rosario Livatino.
 
Pracownicy bez ochrony
W ciągu zaledwie dekady liczba kontroli przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy spadła o jedną czwartą. PIP jest coraz mniej aktywna także na pozostałych polach swojej działalności.
 
Czy musimy się bać szczepionki?
W ostatnich dniach grudnia 2020 r. do Polski trafiło pierwsze 10 tys. sztuk szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. 27 grudnia w Szpitalu MSWiA i w kilkudziesięciu innych szpitalach węzłowych rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego. Wiele osób jednak wciąż zadaje sobie pytanie: szczepić się czy nie?
 
Mistrzowska edukacja
W edukacji nastawionej na zdawanie testów i odpowiedzi z klucza brakuje wspierania kreatywności dzieci i młodzieży i relacji mistrz-uczeń. Fundacja Orszaku Trzech Króli ma pomysł, jak ten brak uzupełnić.
 
Start podwyższonego ryzyka
Każde dziecko dostaje od nas raport o swoich mocnych stronach, który zamieszczany jest w jego dokumentach, nierzadko obok raportów policji o ucieczkach czy demoralizacji – rozmowa z Kamilą Gibas z Fundacji Szczęśliwej Drogi o starcie w dorosłe życie wychowanków domów dziecka.
 
Niedokładny portret
Uchwycić fenomen poezji i wielobarwność życia Agnieszki Osieckiej to zadanie karkołomne. Najnowsza trzynastoodcinkowa opowieść filmowa Osiecka nie podźwignęła tego zadania, choć ma swoje jasne strony.
 
Miasta z gliny i błota
Sana to jedno z najstarszych nieprzerwanie zamieszkanych miast na świecie. Istnieje co najmniej od 2,5 tys. lat. Jej najstarszy zabytek to 20-piętrowy pałac Ghumdan zwany też wieżą Ghumdan. Takich piętrowych budynków w Sanie jest ponad setka, znajdują się też w innych miastach – wszystkie zbudowane z wypalanych z mułu cegieł uzupełnianych gliną. Zagrożone przez trwający w Jemenie konflikt i największą w XXI w. katastrofę humanitarną, są warte przypomnienia.
 
Róża widziała więcej
Czasy były wyraźnie inne – ale ta odmienność jeszcze dobitniej pokazuje, jak wielką pracę wykonała Róża Czacka dla osób niewidomych. W grudniu ubiegłego roku kard. Kazimierz Nycz zapowiedział, że jej beatyfikacja prawdopodobnie odbędzie razem z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego.
 
 
 
INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

5,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję