Wyjątkowe Albumy historyczne

Wyjątkowe Albumy historyczne

W poprzednich latach nakładem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu ukazały się dwa wyjątkowe albumy, które nasi Czytelnicy mogą bezpłatnie pobrać ze strony internetowej www.swietywojciech.pl. Publikacje adresowane są zarówno do zawodowych historyków, jak i osób amatorsko zajmujących się historią, czy genealogią.

Za Boga i Ojczyznę. Przewodnik po miejscach spoczynku Wielkopolan poległych w latach 1918 – 1921
Autorami publikacji są dr Sławomir Józefiak i Bartosz Biegała. To projekt, który doskonale wpisuje się w podjęte wcześniej projekty ewidencyjne miejsc spoczynku powstańców styczniowych i powstańców wielkopolskich. Celem tego wydawnictwa było przeprowadzenie dodatkowej kwerendy archiwalnej, aby uzupełnić dotychczasowe wydawnictwa źródłowe odnoszące się do poległych w I wojnie światowej żołnierzy oraz w walkach o granice Polski 1918-1921, na podstawie akt przechowywanych w archiwach państwowych w: Poznaniu, Gnieźnie, Koninie, Pile, Kaliszu i Lesznie.

Formę elektroniczną książki można pobrać TUTAJ

Polsce wolność wróć! Groby wojenne z okresu powstania styczniowego w Wielkopolsce
To pozycja, która upamiętnia poległych w latach 1863-1864. Autorzy – dr Sławomir Józefiak i Bartosz Biegała podkreślają, że współcześnie pamięć o wybuchu styczniowego zrywu jest wciąż żywa. Kolejne rocznice obchodzone są bardzo uroczyście, a towarzyszom im okazjonalne wydawnictwa, wystawy, prelekcje oraz konferencje naukowe. Lokalne społeczności przeprowadzają zbiórki, dzięki którym na grobach powstańczych pojawiają się okazałe pomniki. Dużą rolę w zachowaniu pamięci o powstańcach odgrywają także organizacje pozarządowe, które dbają o materialne dziedzictwo powstania, jakim są m.in. groby weteranów oraz miejsca pamięci.

Formę elektroniczną książki można pobrać TUTAJ

Piękna modlitwa za bliskich zmarłych
27 marca 2023

Piękna modlitwa za bliskich zmarłych

Zmarli potrzebują naszej miłości wyrażonej w modlitwie. W jaki sposób możemy prosić o Bożą łaskę? Z pomocą przychodzą rozmaite modlitwy za bliskich zmarłych.

Modlitwa o pokój Jana Pawła II
27 marca 2023

Modlitwa o pokój Jana Pawła II

Trwająca od ponad roku dramatyczna sytuacja na Ukrainie napawa każdego z nas trwogą. Wiele osób obawia się, że historia po raz kolejny się powtarza i że niebawem wojna może wybuchnąć również w naszym kraju.

Promocja na modlitewnik 40 dni z Bogiem
7 marca 2023

Promocja na modlitewnik 40 dni z Bogiem

Jeśli w natłoku obowiązków potrzebujesz chwili skupienia, by w pełni wykorzystać okres Wielkiego Postu, to modlitewnik "40 dni z Bogiem" jest najlepszym wyborem. Teraz można go kupić w jeszcze korzystniejszej cenie!

COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O. Realizacja sklepu