WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 25/2020

Religijność w oparach lęku
Granica między pewną formą religijności a religijnością neurotyczną jest dość płynna i czasem trudno stwierdzić, czy mamy jeszcze do czynienia ze zdrowiem, czy już z zaburzeniem. Kluczem jest konflikt pomiędzy „teologią” niektórych wiernych a nauką, pomiędzy fides a ratio.
Marcin Gajda, diakon, lekarz i psychoterapeuta w rozmowie o wyrzutach sumienia, pobożności zaburzonej i narcystycznych liderach.
 
Ręka na religijnym pulsie
Po okresie względnej stabilizacji w latach 2013–2018 ostatnie dwa lata to spadek zaangażowania religijnego – wynika z komunikatu Centrum Badania Opinii Społecznej, pokazującego religijność Polaków w ostatnich 20 latach. Jednak z punktu widzenia Kościoła ma ogromne znaczenie, w jakim stopniu dokonujące się zmiany dotyczą religijności, a w jakim odnoszą się do wiary.
 
Święta zapałka
Miliony katolików na całym świecie, w prawie wszystkich krajach, modlą się w kołach Żywego Różańca, wspierając misje. Mało kto pamięta jednak o kobiecie nazywanej przez wielu „świętą zapałką”. Paulina Jaricot była świeckim prorokiem tamtym czasów. Potrafiła czytać znaki czasu i Ducha.
 
Koniec epoki Łukaszenki?
Rządzącego od niemal 26 lat białoruskiego prezydenta 9 sierpnia czekają kolejne wybory. Czy znów okażą się tylko formalnością? Niekoniecznie, bo zmianę nastrojów w białoruskim społeczeństwie widać gołym okiem.
 
Niezamierzone rozstanie
W 2019 r. zaginęło około 18 tys. osób, z czego blisko 3 tys. poniżej 18. roku życia. Poszukiwania około 80–90 proc. rozwiązują się zazwyczaj w ciągu kilku dni lub tygodni. Kilka procent każdego roku to są tzw. osoby trwale zaginione – Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych w rozmowie o powodach zaginięć, niechętnych powrotach i alertach ratujących dzieciom życie.
 
Kochać to znaczy myśleć
Tischner mówił: „Wolność to nie jest w lewo ani w prawo, tylko wyżej”. Brakuje takiego spojrzenia – z góry, z chłodniejszą głową, dostrzegającego, co jest naprawdę dobrem wspólnym. U Tischnera dwa elementy ściśle się łączą: samodzielność myślenia i myślenie we wspólnocie. Często się te dwie rzeczywistości przeciwstawia, tymczasem powinny korzystać obie strony.
Rozmowa z Wojciechem Bonowiczem, autorem biografii ks. Józefa Tischnera wydanej w 20. rocznicę śmierci.
 
 

Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Justyna Bednarek

KSIĄŻKA
27,35 zł

Yves Boulvin

KSIĄŻKA

19,90 zł

5,00 zł

Marhjon van Dalen

KSIĄŻKA

22,90 zł

1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję