WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Wierzę ufam kocham. Pogaduszki i opowiastki

br. Tadeusz Ruciński FSC

Liczba stron:
152
Wymiary:
165 x 235 mm
Oprawa:
broszura
ISBN:
978-83-7516-330-8
Rok wydania:
2011
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Seria krótkich dialogów, które są zaproszeniem do wspólnego zastanowienia się nad ważnymi kwestiami naszej wiary i życia. Jak pisze sam autor "są to takie pogaduszki dyskretnie krążące wokół Ewangelii" Można je czytać na role, można je spróbować nagrać, można z nich skorzystać w domu, w szkole, na spotkaniach.
Książka podzielona jest na trzy części: wiara, nadzieja i miłość, w ramach których poruszane się m.in. takie zagadnienia, jak modlitwa, niebo, wyznanie wiary, cierpliwość, przebaczenie, radość, poświęcenie oraz współczucie. Przed każdym z krótkich dialogów umieszczono słowa-klucze otwierające horyzonty późniejszej rozmowy. Dodano także mini-konspekty, które mogą podpowiedzieć dalsze pytania.
Brat Tadeusz Ruciński poprzez proste rozmówki Małej z Dużym przemyca poważne tematy. Celem ksiązki jest inspiracja do dalszego poszukiwania. Polecamy ją wychowawcom, nauczycielom, katechetom, ale też wszystkim rodzicom chcącym rozmawiać ze swoimi dziećmi o ważnych sprawach wiary i życia.

Nowe Towar niedostępny 9788375163308 1,00
CENA DETALICZNA25,00 zł
NASZA
CENA
1,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
0
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Natan.pl

Opinia z dnia: 13.04.12r

Kiedy wchodzimy do szkolnej klasy, trudno nam wyciszyć dzieci. Wszyscy mówią. Właśnie, wszyscy mówią, ale raczej nikt nie rozmawia. Rozmowa to nie potok wydobywanych z siebie słów, rozmowa to dzielenie się ważnymi przemyśleniami, to uważne słuchanie, to także istotny temat. Czasami w pośpiechu codziennego życia, w zabieganiu, którego jednym z przejawów jest stwierdzenie „nie mam czasu”, zapominany o konieczności rozmowy z najbliższymi. Na efekty nie trzeba długo czekać. Nie wchodzimy w głębokie relacje z najbliższymi, mężem, żoną, dziećmi i oddalamy się. Kiedy sytuacja dotyczy dzieci, one same szukają sobie kogoś lub czegoś, co zastąpi im kontakt z prawdziwym przewodnikiem w życiu. Żeby nie okazało się, że jest już „za późno” na rozmowę, że dzieci już nas nie potrzebują, zatroszczmy się o ciekawe tematy. Wiele interesujących propozycji podaje brat Tadeusz Ruciński w książce Wierzę, ufam, kocham. Zresztą, Autor nie ogranicza się do podania tylko tematów. Każdy z rozdziałów książki to dialog Małej z Dużym przepleciony krótkim opowiadaniem. Na końcu znajdujemy propozycję schematu rozmowy, która powinna nastąpić po odczytaniu lub odsłuchaniu proponowanych treści. Nie trzeba dodawać, że owe „pogaduszki i opowiastki”, jak nazywa je Autor, są głęboko zakorzenione w Piśmie św. Często w sposób ledwie zauważalny, bez odnośników, ale właśnie takie dogłębne przenikanie słowa Bożego w nasze życiu jest największą wartością. Wierzę, ufam, kocham brata Tadeusza Rucińskiego to pożyteczna lektura dla rodziców, inspiracja dla katechetów i każdego komu wychowanie dzieci i młodzieży leży na sercu. Wystarczy poszukać w motywach, na wzór wyszukiwarek internetowych umieszczonych na początku każdego rozdziału, interesującego nas hasła, a pomysł na rozmowę lub pogawędkę znajdziemy poniżej.

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Aleksandra Bałoniak

KSIĄŻKA
5,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

11,90 zł

5,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA
5,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

34,90 zł

29,70 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję