WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Pozostać w prawdzie Chrystusa. Małżeństwo i Komunia w Kościele katolickim

pod red. Roberto Dodaro

Liczba stron:
320
Wymiary:
145 x 225 mm
Oprawa:
miękka
ISBN:
978-83-7516-820-4
Tłumacz:
Kamil Markiewicz, ks. Tomasz Siuda, Małgorzata Wiertlewska
Rok wydania:
2015
Wydanie:
Pierwsze
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Ta książka stanowi niezbędną pomoc dla zrozumienia synodu o małżeństwie i rodzinie. W szczególności dla zrozumienia tego, dlaczego wierność prawdzie o małżeństwie i rodzinie stanowi nieodzowny fundament miłosierdzia Kościoła dla osób cywilnie rozwiedzionych, które zawarły nowy związek cywilny.

Abp Stanisław Gądecki
Przewodniczący Konferencji Episkopatu PolskiJak pogodzić wierność nauce Kościoła i miłosierdzie względem osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach cywilnych? Pytanie to w ostatnich latach stawiamy coraz częściej.
Przed rozpoczęciem Zgromadzenia Nadzwyczajnego Synodu o rodzinie kardynał Walter Kasper przedstawił swój pogląd na tę delikatną i ważną kwestię. Sporo uwagi poświęcił też zagadnieniu Komunii eucharystycznej i możliwościom włączenia w nią osób rozwiedzionych, które żyją w związkach cywilnych. 
Autorzy książki Pozostać w prawdzie Chrystusa w dziewięciu esejach podejmują ów niezwykle ważny dziś temat. Wykazują, że tradycyjnej doktrynie katolickiej, opartej na nauczaniu samego Jezusa, ani też aktualnej praktyce duszpasterskiej nie brakuje prawdziwego miłosierdzia i współczucia. Jeśli zagłębić się w nauczanie Kościoła, można w nim dostrzec autentyczną „ewangelię miłosierdzia”.
51
Nowe Towar dostępny 9788375168204 23,80
CENA DETALICZNA28,00 zł
NASZA
CENA
23,80

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
1
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

PIOTR

Opinia z dnia: 08.04.15r

Bardzo polecam tę książkę, stanowiącą staranną, dobrze napisaną rozbudowaną odpowiedź na szeroko propagowaną przez niemieckiego kard. Waltera Kaspera (oraz część hierarchów kościoła niemieckiego) propozycję dopuszczenia do komunii świętej osób rozwiedzionych, które weszły w ponowne związki cywilne. Jest to wszechstronna, wyważona i mocno osadzona w dokumentach Kościoła i źródłach historycznych odpowiedź na książkę kard. Kaspera „Ewangelia rodziny” oraz jego liczne wywiady, głownie liberalnych mediach promujące jego pogląd. Licząca 320 stron książka, zawiera 9 rozdziałów oraz obszerny aneks (66 str.) z dokumentami obejmującymi najważniejsze fragmenty oficjalnej nauki Kościoła na temat małżeństwa i niemożliwości udzielania komunii św. osobom rozwiedzionym w ponownym związku (m.in. SW II, adhortacje papieskie, wyjaśnienia Kongregacji Doktryny Wiary). Autorami tej wciągającej (mimo naukowego charakteru) i względnie prosto napisanej publikacji, jest 9 wybitnych przedstawicieli Kościoła, w tym 5 kardynałów (kard. Gerhard Mueller – kierujący kluczową Kongregacją Doktryny Wiary, kard. Raymond Burke – do jesieni 2014 kierujący Sygnaturą Apostolską czyli najwyższym organem sądowniczym Stolicy Apostolskiej, kard. Walter Branmueller, kard. Carlo Cafarra, kard. Velasio de Paolis), arcybiskup Cyryla Vasila S.J. sekretarz Kongregacji Kościołów Wschodnich (kwestie rozwodów w kościołach prawosławnych), jezuity Paula Mankowskiego – naukowiec z Lumen Christi Institute w Chicago oraz emerytowany profesor filozofii i filologii klasycznej, John M. Rist, autor wielu znanych publikacji z dziedziny filozofii, etyki, Ojców Kościoła , a przy tym mąż i ojciec 4 dzieci (http://philosophy.cua.edu/res/docs/CV-John-Rist.pdf). Książkę zredagował ojciec Robert Dodaro, augustianin, kierujący Instytutem Patrystycznym w Rzymie. Książka omawia w oparciu o teksty biblijne, patrystyczne oraz późniejsze (średniowiecze), nauczanie i praktykę Kościoła - temat nierozerwalności małżeństwa...

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Philippe Rouillard

KSIĄŻKA

5,00 zł

3,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA
5,00 zł

Aleksandra Bałoniak

KSIĄŻKA
5,00 zł

s. Urszula Kłusek SAC

KSIĄŻKA

19,90 zł

1,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję