Ewangelia według świętego Marka. Katolicki komentarz do Pisma Świętego

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron432
ISBN9788379062805
WydawcaW Drodze
Oprawamiękka ze skrzydełkami

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 47,90 zł Regular Price 54,90 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

Według tradycji chrześcijańskiej, Ewangelia Marka powstała jako pierwsza. Spisać ją miał w Rzymie Jan Marek, który przysłuchiwał się opowieściom świętego Piotra, a przeznaczona była dla ludzi, którzy nie znali języka aramejskiego. Pojęciom i zwyczajom żydowskim towarzyszą tu stosowne objaśnienia, dzięki którym czytelnicy świętego Marka mieli dokładniejsze wyobrażenie na temat życia i działalności Jezusa. Bo to właśnie na tym - na cudach i ziemskich dziejach Boga, który stał się człowiekiem - koncentruje się przede wszystkim święty Marek.

Jego Ewangelię można więc odczytywać jako przygodę, w której biorą udział apostołowie i rzesze uczniów idących krok w krok za Chrystusem. Taki właśnie sposób interpretacji proponuje nam Mary Healy. Bohaterowie tej najkrótszej z Ewangelii przeżywają jedyne w swoim rodzaju spotkanie z Panem: towarzyszą mu w trakcie Jego ziemskiej drogi, poznają Go coraz lepiej i powoli dojrzewają do odkrycia prawdziwej tożsamości Chrystusa. Ewangelia Marka jest zaproszeniem do podjęcia tej samej przygody, jaka stała się ich udziałem.

Niniejsza książka ukazała się nakładem wydawnictwa W drodze w ramach serii "Katolicki Komentarz do Pisma Świętego". Seria ta adresowana jest zarówno do duszpasterzy, jak i do wiernych pragnących lepiej rozumieć to, co na kartach Nowego Testamentu próbują przekazać nam ewangeliści i apostołowie. Książki te łączą w sobie specjalistyczną wiedzę z prostym sposobem przekazu. Kolejne tomy zostały opracowane przez wybitnych teologów i biblistów. W swych rozważaniach bazują oni nie tylko na tradycji, ale i na współczesnych badaniach Pisma Świętego. Osadzają więc to, co możemy wyczytać w Nowym Testamencie, w kontekście liturgii i nauczania Kościoła. Dzięki temu nauka Chrystusa może towarzyszyć nam na każdym kroku codziennego życia.

 

-opis pochodzi od Wydawcy

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu