31 dni z Maryją. Błogosławiony Stefan Wyszyński o Matce Bożej

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron72
Rok wydania2023
ISBN978-83-8065-572-0
WydawcaWydawnictwo Świętego Wojciecha

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 6,00 zł Regular Price 7,50 zł
Produkt aktualnie niedostępny.
Zostaw swój email, powiadomimy Cię jak produkt będzie dostępny.
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

Z kodem MARYJA publikacja dostępna w cenie 5,00 zł

Publikacja ma zwartą, kompaktową formułę. Rozważania podzielone zostały na konkretne dni maja. Tegoroczne wydanie skupia się na rozważaniach błogosławionego Stefana Wyszyńskiego o Matce Boskiej.

Na końcu każdego rozważania czytelnik znajdzie krótką prośbę wyrażoną w formie modlitwy, na przykład: „Maryjo, naucz mnie pomagać Panu Jezusowi tak jak Ty!”.

Fragment książki

Maryja pomocnikiem Boga

Jak pokazuje biblijny opis sytuacji bezpośrednio po upadku Adama i Ewy (por. Rdz 13,5), Bóg chciał uczynić kobietę swoim pierwszym pomocnikiem w walce z Szatanem: „Bóg tak chciał. On chciał kobietę mieć jako pierwszego swojego sprzymierzeńca. Szatan chciał przekształcić kobietę w swojego pierwszego pomocnika. I dlatego Bóg chce Ją mieć jako pierwszego swojego pomocnika w realizacji dzieła zbawienia. Tym pierwszym pomocnikiem została Maryja: Maryja – Matka została dana jako pomoc dla Człowieka – Jezusa Chrystusa. (…) Odtąd rozpoczyna się ciąg pomocy dawanej Nowemu Adamowi przez służebnicę Pańską, zgodnie z odwiecznym planem Stwórcy. Jezus Chrystus nie jest samotny, doznaje pomocy od swojej matki w Betlejem, w Nazaret i Kanie, w wędrówkach apostolskich, na drodze krzyżowej, na Kalwarii – do ostatniej chwili swojego życia. Maryja jest pomocą niezawodną. (…) Podobnie opiekuńcza, macierzyńska, troskliwa, czujna i dyskretna okazała się obecność Maryi w Wieczerniku podczas zesłania Ducha Świętego. Maryja jest Tą, która umożliwiła wcielenie Syna Bożego. W czasie zwiastowania wolą swoją otwarła Ona bramę nieba. Hymn Magnificat świadczy o tym, że Maryja z pełną świadomością odnosiła się do Słowa Przedwiecznego, które w Niej ciałem się stało. Współdziałała z tym procesem, który w Niej się dokonywał nie tylko w sposób fizjologiczny, lecz także przede wszystkim w sposób moralny, intencjonalny. Włączyła się w plan Słowa Przedwiecznego i szła na Jego spotkanie jako służebnica usługująca, to znaczy pomagająca. (…) Oto jest pomoc Nowego Adama. Maryja jest służebnicą planu Bożego, współdziałającą z nim zupełnie świadomie”.

 

Dodatkowo
Puste strony na notatki /refleksje / przemyślenia

 

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu