WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Ostatnie lata polskich Kresów

Sławomir Koper, Tomasz Stańczyk

Liczba stron:
624
Wymiary:
15.0 x 23.0 cm
Oprawa:
twarda
ISBN:
9788380795549
Wydawnictwo:
Fronda
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

"Ostatnie lata polskich Kresów" to kolejna pozycja autorstwa Sławomira Kopra oraz Tomasza Stańczyka. Tym razem ten duet pisarski przedstawia nam historię, sławne osobistości oraz obyczaje związane z dawnymi terenami Kresów.

Po "Ostatnich latach polskiego Lwowa" oraz "Ostatnich latach polskiego Wilna" nadszedł czas na zgłębienie zakamarków Kresów. "Ostatnie lata polskich Kresów" stanowią prawdziwą gratkę dla każdego wielbiciela historii, szczególnie zainteresowanego wszystkim, co związane z obszarem Kresów Wschodnich.

Oprócz ciekawostek z życia sławnych osobistości, takich jak Eliza Orzeszkowa, Maria Rodziewiczówna, Juliusz Osterwa czy Edward Rydz-Śmigły, zagłębimy się także w nieznane powszechnie obszary kultury i zwyczaje mniejszości narodowych. Ponadto prześledzimy wydarzenia historyczne, jakie przetoczyły się przez ów teren - a to wszystko z niezwykłą dokładnością, bez pominięcia nawet najbardziej niewygodnych i niezwykłych szczegółów.

Jeżeli chcesz przekonać się, co działo się w słynnej lecznicy doktora Tarnawskiego oraz co kryje się nad rozlewiskami Polesia, koniecznie sięgnij po najnowszą książkę Sławomira Kopra i Tomasza Stańczyka.

Sławomir Koper jest historykiem specjalizującym się w XIX-wiecznej polskiej obyczajowości oraz okresie międzywojnia. Autor takich dzieł jak: "Miłość, seks i polityka w starożytnej Grecji i Rzymie", "Spacer po Lwowie" czy "Życie prywatne elit II Rzeczypospolitej".

Tomasz Stańczyk jest dziennikarzem oraz publicystą, zajmuje się jednak także historią. Publikował m.in. w "Uważam Rze Historia" oraz "Rzeczpospolitej". Ponadto współdziałał również z portalem dzieje.pl. Odznaczony "Złotym piórem" oraz medalem dla opiekunów miejsc pamięci narodowej Rady Ochrony Pomników Walk i Męczeństwa.
Nowe Towar dostępny 9788380795549 40,98
CENA DETALICZNA59,90 zł
NASZA
CENA
40,98

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję