"Ostatnie lata polskich Kresów" to kolejna pozycja autorstwa Sławomira Kopra oraz Tomasza Stańczyka. Tym razem ten duet pisarski przedstawia nam historię, sławne osobistości oraz obyczaje związane z dawnymi terenami Kresów.
Po "Ostatnich latach polskiego Lwowa" oraz "Ostatnich latach polskiego Wilna" nadszedł czas na zgłębienie zakamarków Kresów. "Ostatnie lata polskich Kresów" stanowią prawdziwą gratkę dla każdego wielbiciela historii, szczególnie zainteresowanego wszystkim, co związane z obszarem Kresów Wschodnich.
Oprócz ciekawostek z życia sławnych osobistości, takich jak Eliza Orzeszkowa, Maria Rodziewiczówna, Juliusz Osterwa czy Edward Rydz-Śmigły, zagłębimy się także w nieznane powszechnie obszary kultury i zwyczaje mniejszości narodowych. Ponadto prześledzimy wydarzenia historyczne, jakie przetoczyły się przez ów teren - a to wszystko z niezwykłą dokładnością, bez pominięcia nawet najbardziej niewygodnych i niezwykłych szczegółów.
Jeżeli chcesz przekonać się, co działo się w słynnej lecznicy doktora Tarnawskiego oraz co kryje się nad rozlewiskami Polesia, koniecznie sięgnij po najnowszą książkę Sławomira Kopra i Tomasza Stańczyka.
Sławomir Koper jest historykiem specjalizującym się w XIX-wiecznej polskiej obyczajowości oraz okresie międzywojnia. Autor takich dzieł jak: "Miłość, seks i polityka w starożytnej Grecji i Rzymie", "Spacer po Lwowie" czy "Życie prywatne elit II Rzeczypospolitej".
Tomasz Stańczyk jest dziennikarzem oraz publicystą, zajmuje się jednak także historią. Publikował m.in. w "Uważam Rze Historia" oraz "Rzeczpospolitej". Ponadto współdziałał również z portalem dzieje.pl. Odznaczony "Złotym piórem" oraz medalem dla opiekunów miejsc pamięci narodowej Rady Ochrony Pomników Walk i Męczeństwa.