WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Będziesz moim wszystkim. 10 historii adopcyjnych i jedna bajka

Hanna Barełkowska, Aleksandra Pilimon

Liczba stron:
238
Oprawa:
broszurowa ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-8008-199-4
Rok wydania:
2016
Wydanie:
Wyd. I
Wydawnictwo:
Media Rodzina
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Hanna Barełkowska, autorka książki „Nie mażę się, ale marzę o...” poświęconej rodzicom dzieci niepełnosprawnych, tym razem dotyka kolejnego ważnego tematu - problemu adopcji. Książka jest zapisem rozmów z rodzicami adopcyjnymi, którzy zaprosili autorkę do swojego świata. I to trudnych rozmów, bo nie zawsze jest tak, że rodzice adoptują dziecko, pokonują pierwsze trudności, a potem już wszystko układa się wspaniale. Bywają sytuacje, gdy mimo starań dziecko, już doświadczone przez los, zaczyna tworzyć piekło w domu. Jak to zderzenie pragnień i marzeń z rzeczywistością wpływa na małżeństwo, na rodzinę? Ta książka otwiera nam oczy na świat, którego pewnie nie znamy, a który jest tuż obok.

Aleksandra Pilimon, założycielka stowarzyszenia Potrafię Więcej, dołącza swoją ilustrowaną opowieść o tym, jak mąż i żona szukali i znaleźli swoje dzieci, pokazując jednocześnie jeden ze sposobów przekazywania dzieciom prawdy o ich pochodzeniu.

To mocna, ważna książka dla dorosłych i dla dzieci.
 
 
Myślę, że dla wielu osób, które miały do czynienia z adopcją, które nie znają żadnej rodziny adopcyjnej, ta książka będzie wstrząsem. Istnieje stereotyp, który dociera do nas z mediów: rodzina adoptuje dziecko, są trudności. Ale dzielni rodzice je pokonują i wszystko się dobrze układaw cieple wzajemnej miłości. I obraz przeciwny: mimo heroicznych starań dziecko zaczyna tworzyć piekło rodzicom, do tego stopnia, że ci występują o rozwiązanie adopcji. Historie bohaterów tej książki pokazują, co jest pomiędzy. Nie czyta się jej łatwo. Zwłaszcza tam, gdzie rodzice adopcyjni, dokonując bilansu, mówią wprost o rozczarowaniu, bólu, goryczy, cierpieniu, o tym, jak dziecko wpływa na destrukcję więzi między nimi.
Bohaterowie pozwolili autorce wejść w swój świat. Otworzyli się przed nią, ale było to możliwe tylko dzięki jej osobowości. Dziękuję Pani Hannie Barełkowskiej za tę książkę.
 
Ewa Podolska, Radio TOK FM
 
 
 
Nowe Towar niedostępny 9788380081994 18,67
CENA DETALICZNA25,00 zł
NASZA
CENA
18,67

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję