Ostatnie rozdanie

Ocena:
0% of 100
Więcej informacji
Ilość stron448
WydawcaZnak
Oprawatwarda

Obecna cena jest najniższą z ostatnich 30 dni

Nasza cena
Cena promocyjna 33,60 zł Regular Price 49,99 zł
  • Bezpieczne płatności
  • 14 dni na zwrot
  • Dostawa już od 9.99 PLN

“Ostatnie rozdanie” to kolejna książka znanego polskiego pisarza i myśliciela, która w nieoczywisty sposób przedstawia czytelnikowi istotne prawdy na temat tego, co kieruje ludzkim losem i jest w życiu najważniejsze.

Jeśli należysz do grona fanów Wiesława Myśliwskiego lub lubujesz się w lekturze książek filozoficznych, a nie miałeś jeszcze okazji poznać “Ostatniego rozdania”, czym prędzej powinieneś nadrobić zaległości.

Odpowiedzi nie są oczywiste - można interpretować powieść różnorako. Myśliwski znany jest z tego, że fabuła w jego utworach opiera się na retrospekcjach. To właśnie przeszłość tworzy teraźniejszość w prozie autora. Poznając dawne losy bohaterów, czytelnik dowiaduje się, jakie wydarzenia na nich wpłynęły, dzięki czemu może zrozumieć, jak psychika postaci zmieniała się wskutek upływu czasu i zdobywania nowych doświadczeń.

Autor snuje filozoficzne rozważania, wspominając przy tym ludzi, którzy niegdyś towarzyszyli bohaterowi. Poszukuje odpowiedzi na pytanie, co właściwie kieruje ludzką pamięcią, co sprawia, że część wspomnień po latach jest wyrazista, inne natomiast szybko zaczynają się zacierać i plątać. Podsuwa czytelnikowi różne odpowiedzi, zachęcając go do samodzielnej analizy. Nic nie jest dla Myśliwskiego pewne - nie ma jednej, obiektywnej prawdy, podziału na biel i czerń - są tylko różne odcienie szarości. Książka prowokuje refleksje dotyczące doświadczania życia oraz zmusza czytelnika do poszukiwania odpowiedzi.

- opis pochodzi od Wydawcy

Dodaj opinię

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodać opinie.

Jak oceniasz ten produkt?
COPYRIGHT © 2022 ŚWIĘTY WOJCIECH DOM MEDIALNY SP. Z O. O.. Realizacja sklepu